Вісім штрафів: фахівці Держпродспоживслужби перевірили об’єкти водопостачання області

Упродовж листопада цього року фахівці служби взяли участь у проведенні 19 перевірок, комісійних обстежень об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання. Порушення санітарних норм та правил виявлено на 8 з них.

Зокрема:

– не виконані вимоги приписів попередніх планових перевірок КП «Водоканал» Тальнівської міської ради Звенигородського району, КП «Водоканал» м. Корсунь-Шевченківський, водогонів Лукашівської сільської ради та Синьооківської сільської ради Золотоніського району, Вільховецької громадської організації «Джерело» Звенигородського району, СТОВ «Ломовате» с. Сагунівка Черкаського району;

– при позаплановій перевірці відомчого водогону Уманської філії «ДЕД» ДП «Черкасиоблавтодор» – відсутній позитивний висновок держсанепідекспертизи на технологічний регламент, не виконується робоча програма відомчого лабораторного контролю якості питної води;

– при плановій перевірці ФОП Яровенко О.О. с. Єрки Звенигородського району – територія водозабірних споруд не спланована, не дотримується водоохоронний правовий режим першого поясу зони санітарної охорони підземних джерел водопостачання.

За результатами зазначених перевірок на адресу підприємств направлено приписи щодо усунення виявлених порушень, на керівників накладено 8 штрафів.

Загалом із початку року фахівці Держпродспоживслужби області взяли участь у проведенні 155 перевірок, комісійних обстежень комунальних водогінно-каналізаційних підприємств, об’єктів водопостачання. З них у 79 (51%) випадках були виявлені порушення вимог санітарного законодавства.

За результатами зазначених перевірок Держпродспоживслужбою області направлено на адресу керівників об’єктів водопостачання 79 приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень, на посадових осіб накладено 31 штраф на загальну суму майже 10 тисяч грн, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій, установ направлено 62 інформації з відповідними пропозиціями.

Питання забезпечення населення якісною та безпечною питною водою перебуває на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.