Автомобільні дороги загального користування місцевого значення

Управління автомобільних доріг
Департаменту інфраструктури Черкаської ОДА

Відповідно до Закону України від 17.11.2016 № 1764-VIII „Про внесення змін до деяких Законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування“ повноваження щодо управління дорогами загального користування місцевого значення передані обласним державним адміністраціям з 1 січня 2018 року.
Розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 08.12.2018 № 820 автомобільні дороги загального користування місцевого значення, в кількості 613 штук, передані з балансу Служби автомобільних доріг у Черкаській області до сфери управління Черкаської обласної державної адміністрації на баланс Департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Черкаської обласної державної адміністрації.
Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Черкаській області, які знаходяться у  сфері управління Департаменту, складає 4 372,1 км, що становить майже 71% від загальної протяжності доріг загального користування.
З них:

1. обласні – 3787,6  км;
    2. районні – 584,5 км.

Автомобільні дороги загального користування місцевого значення в Черкаській області мають наступні типи покриття:

В складі автомобільних доріг знаходяться:
мости та шляхопроводи – 319 шт.;
труби – 2 453 шт.;
тротуари – 261 222 м.п.;
автопавільйони – 578 шт.;
посадкові майданчики – 614 шт.;
туалети – 14 шт.;
стоянки,майданчики для відпочинку – 84 шт.;
криниці – 2 шт.;
транспортні металеві огородження – 130 м.п.;
зелені насадження –  1414,96 км./ 441,317 га.
Відповідно до параметрів автомобільних доріг, автомобільні дороги загального користування місцевого значення в Черкаській області поділяються за категоріями:

Автомобільні дороги є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи, що забезпечує роботу всіх галузей промисловості. Виконання ремонтних робіт і послуг з експлуатаційного утримання, за рахунок державних і місцевих бюджетів, буде сприяти не лише покращенню експлуатаційного утримання автомобільних доріг а й інноваційній та інвестиційній привабливості, розвитку туристично-рекреаційної сфери  Черкаської області.
Відповідно до додатку № 3 Закону України „Про державний бюджет України на 2019 рік“ визначено обсяг субвенції для забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах для Черкаської області в розмірі 488 969,6 тис. грн.
Ці кошти розподілені за напрямками використання наступним чином:
будівництво, реконструкція, капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення – 46 708,0 тис. грн;
поточній середній ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення – 214 791,0 тис. грн;
поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення – 129 270, 6 тис. грн;
будівництво, реконструкція, капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 5 882,5 тис. грн;
поточній середній ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 68 336,7 тис. грн;
поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 23 380,8 тис. грн.
Станом на 01.10.2019 ДП Служба укладено 367 договорів з підрядними організаціями на проведення ремонтних робіт по яких: ремонтні роботи завершено на 310 об’єктах, на 22 об’єктах – розпочато та продовжуються,  не розпочато роботи на 35 об’єктах.
На проведення робіт з капітального ремонту укладено 9 договорів, на 8 об’єктах роботи вже завершено, на 1 розпочато та продовжується.
Укладено 176 договорів на виконання робіт з поточного середнього ремонту, роботи завершено на 135 об’єктах, продовжуються на 19, не розпочато на 22.
На виконання робіт з поточного дрібного ремонту укладено 182 договори, завершено роботи на 167 об’єктах, розпочато і продовжуються на 2, не розпочиналися роботи на 13 об’єктах.
Станом на 01.10.2019 року ліквідовано 81 060,60 м2 ямковості, влаштовано 374 769,70 м2 вирівнюючого шару та 48 699,70 м2 верхнього шару асфальтобетонного покриття.