Промисловий комплекс

У Черкаській області діє понад 400 великих та середніх промислових підприємств, які здійснюють виробництво промислової продукції, де зайнято більше 48,0 тисяч працівників.

Черкащина знаходиться серед лідерів з виробництва мінеральних добрив, автобусів, фармацевтичної продукції та тканин.

За інформацією Головного управління статистики у Черкаській області за підсумками січня – лютого 2021 року індекс промислової продукції в області  у порівнянні з відповідним періодом 2020 роком становив 96,7 % (по Україні – 95,8 %), що відповідає 12 місцю у рейтингу областей.

Зростання обсягів виробництва спостерігалося на підприємствах таких галузей:

  • виробництво хімічних речовин і хімічної продукції – на 15,1 %;
  • виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – на 19,7 %;
  • металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування – на 0,4 %.

Підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 13,8 млрд. грн, що становить 2,9 % від загального обсягу реалізації продукції промисловості по Україні та відповідає 8 місцю в рейтингу областей.

У січні – лютому 2021 року в переробній промисловості реалізовано 75,7 % від загальнообласного обсягу промислової продукції. З поміж видів діяльності переробної промисловості найбільш значимими за обсягами реалізованої промислової продукції є:

виробництво харчових продуктів та напоїв, підприємствами якого реалізовано 51,2 % від загального обсягу реалізованої продукції по області;

виробництво хімічних речовин і хімічної продукції – 6,0 %;

виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – 5,8 %;

виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність – 3,4 %.

Серед промислових підприємств області найбільшу частку в обсягах реалізації промислової продукції мають: ПрАТ „Азот“, ТОВ „Юрія-ФАРМ“,ПрАТ „Черкаський шовковий комбінат“, ТОВ „ММ Пекеджінг Україна“,ПАТ „Черкаський автобус“, ТОВ „Фабрика агрохімікатів“, ТОВ „Ергопак“.

Одним з головних пріоритетів роботи обласної державної адміністрації є збереження, відродження та подальше нарощення промислового потенціалу області.

Основні підприємства області, що виробляють продукцію для потреб армії: ПАТ „Укрп’єзо“ , ДП НВК „Фотоприлад“, ПрАТ „Черкаський шовковий комбінат“, ДП „Оризон-Навігація“.

Перелік промислових підприємств області (крім харчової промисловості):https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DrGp3VNrg5BE3W0o8q27uUK_ciW3nuU9iEo5-GZ150s/edit#gid=0