РДА, ОТГ

 • Черкаський район

  Черкаський район розташований у східній частині Черкаської області. Він простягнувся смугою уздовж  правого берега Дніпра на 76 км і шириною до 25 км, займаючи площу трохи більше, ніж 1,6 тисяч квадратних кілометрів.
  Територія району знаходиться на Придніпровській височині. Поверхня низинна, подекуди покрита лісами, поступово уступами знижується до Дніпра.На північному заході району високий і вузький Мошногірський кряж. З східного боку від нього у південно-західній частині району знаходиться Ірдинсько-Тясминська низина з величезним Ірдинським болотом, у якому значне місце займає торф’яне Ірдинське родовище, площа якого 4792 га з середньою товщиною торф’яного шару 2,75 м. Річки Дніпро і його притоки Рось, Вільшанка і частково Тясмин – обрамовують територію району. Район безпосередньо межує з Канівським, Корсунь-Шевченківським, Городищенським, Смілянським, Кам’янським, Чигиринським районами, по Дніпру– з Золотоніським та Чорнобаївським районами. Особливості рельєфу, кліматичних умов і грунтів визначають рослинний і тваринний світ місцевості. Район лежить у південній лісостеповій зоні. Ліси займають 62,6 тис. га. Цією особливістю Черкаський район вирізняється серед інших районів області.Найбільший лісовий масив– Черкаський бір, що розкинувся на правому березі Дніпра біля Черкас.
  Населення станом на 01.11.2017 – 75,2тисяч осіб, у тому числі сільського –74,4тисячосіб, міського – 0,8тисячосіб. Національний склад населення району одноманітний: 96,4 % українці, 2,9 % – росіяни, 0,2% – білоруси, 0,5% – інші нації.
  Густота населення – 47 чоловік на 1 квадратний кілометр.
  На території району розташовані 39 населених пунктів, з них35– сіл, 3 – селищ, 1– селище міського типу: Ірдинь.
  Місцеву владу району, крім районної державної адміністрації та районної ради, представляють 21 сільська рада та 2 об’єднані територіальні громади: Білозірська сільська територіальна громада, яка включає с. Білозір’я, смт Ірдинь; Степанківська сільська територіальна громада, яка включає с. Степанки, с.Бузуків, с.Хацьки.
  Найбільшими селами району є Червона Слобода, Білозір’я, Руська Поляна, Мошни.
  Територію району вздовж і впоперек перетинають автошляхи, які єднають обласний центр з містами і районами Черкащини, зокрема, Смілою, Золотоношею, Каневом, Чигирином. Довжина автомобільних доріг загального користування–361,8 км,з них дороги державного значення– 180 км, місцевого значення– 181,8 км (обласних – 160 км, районних – 21,8 км). Пролягає тут також відрізок залізниці зі станціями «Черкаси» та «Білозір’я».

  Місцезнаходження райдержадміністрації
  вул. В'ячеслава Чорновола, 157 м. Черкаси Україна, 18003
  (0472) 64-33-33
  cherkaskaRDA@ukr.net
  Голова Черкаської районної державної адміністрації
  БАНДУРКО
  Валерія Олегівна
  (0472) 64-33-33
  Більш детальну інформацію про район Ви можете дізнатися на веб-сайті Черкаської райдержадміністрації перейшовши за посиланням
  https://cherkassyrda.gov.ua/
 • Уманський район

  Уманський район розташований в південно-західній частині Черкаської області і є одним з найбільших в Україні. Його територія складає 1400 кв.км, чисельність населення – 46 тисяч жителів, що мешкають у 53 населених пунктах. Уманщина має зручне географічне розташування, оскільки знаходиться майже в центрі України, на перехресті важливих транспортних артерій. Територією району пролягають дві автомагістралі державного значення: Київ – Одеса та Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка.

  Уманський район знаходиться в межах центральної лісостепової частини України і межує з Маньківським, Христинівським і Тальнівським районами Черкаської області та районами Вінницької і Кіровоградської областей.

  Територією району протікає 10 річок, найбільша з них Ятрань (75,1 км).

  Територія району знаходиться в межах правобережної височини на стику Придніпровської та Козятинської водороздільних ділянок.

  В районі є 3 ботанічні заповідники: Собківський, площа якого 1,8 га, Степківський – 4,5 га, Юрківський – 3,5 га. У селі Ятранівка знаходиться ботанічний заказник „Журбанка”, площа якого 5 га; у с. Паланка є пам’ятка природи: віковічний дуб, що займає площу 0,01га та дендропарк „Дружба”, площею 3 га.

  В історичному плані Уманщини – досить цікавий регіон. Історія краю бере свій початок ще з первісного ладу. Численні археологічні дослідження засвідчують, що давня людина з’явилася тут ще за часів пізнього палеоліту. Шість тисяч років тому землі Уманщини були осердям першої на європейському континенті хліборобської цивілізації – Трипільської культури. Найбільші трипільські поселення виявлено біля сіл Доброводи, Аполянка та Косенівка. У 1918 році уманські краєзнавці Петро Курінний та Петро Кучеренко в лісі, поблизу села Піківець, першими виявили матеріали життєдіяльності племен хліборобів і скотарів доби пізньої бронзи і дали їм назву Білогрудівська культура. Поселення Білогрудівської культури знайдено поблизу сіл Собківка, Кочержинці, Ятранівка та інших.

  На Уманщині перетинаються три давніх чумацькі шляхи. Їх вік – тисячі років. По одному з них хлібороби-трипільці мандрували до Чорного моря, і далі – в Месопотамію, куди поставляли зерно. Чорним (Татарським) шляхом 1363 року йшли полки Великого князя Литовського Ольгерда, щоб здобути блискучу перемогу над двома монголо-татарськими ордами на Синіх Водах (р.Синюха).

  З Уманщиною пов’язана ще одна яскрава сторінка української історії – кульмінація Національно-визвольної війни 1768-1769 рр. під проводом Івана Гонти та Максима Залізняка.

  Через наш край смертоносним мечем пройшла і Велика Вітчизняна війна.

  Ми пишаємося, що саме в Уманському районі народився і став відомим у світі уславлений полководець Великої Вітчизняної війни, командуючий фронтами, двічі Герой Радянського Союзу, генерал-армії Іван Данилович Черняховський.

  У сузір’ї визначних синів і дочок Уманщини грандіозною є постать генерал-лейтенанта, начальника штабу армії Дерев’янка Кузьми Миколайовича, уродженця с.Косенівка, який за дорученням уряду приймав капітуляцію Японії.

  Серед великої плеяди Героїв Радянсько­го Союзу десять є уродженцями сіл району.

  Чимало інших постатей збагатили нашу національну історію та культуру.

  Найстарішою історичною спорудою Уманського району є Троїцька церква у селі Пугачівка – пам’ятка архітектури загальнодержавного значення. Статус пам’яток архітектури місцевого значення мають церква Святої Параскеви у селі Родниківка, Покровська церква у Кочержинцях та водяний млин у селі Піківець. На початку XX сторіччя Уманський повіт входив до складу Київської губернії. Згідно Постанови Президії ВУЦК „Про адміністративно-територіальний розподіл Київської і Полтавської губернії” від 7 березня 1923 року було ліквідовано поділ на волость, повіт, губернію і введено новий поділ – район, округ, губернію. До складу Уманського округу ввійшло 15 районів, в тому числі Уманський, Бабанський, Ладижинський. В той час площа району становила 500 кв. Км і проживало в ньому біля 45 тис. осіб. В складі Уманського району було 19 сільських рад. 7 січня 1954 року, з утворенням Черкаської області, Уманський округ ввійшов до її складу. А в листопаді 1959 року Бабанський і Ладижинський райони були ліквідовані і населені пункти, що входили до їх складу перейшли до Уманського району. Уманський район – це мальовничий, чарівний і неповторний край, який славиться родючими землями і працьовитими людьми. Їхнім розумом, наполегливістю і талантом твориться трудова слава району, його економічний потенціал. Уманщина – це хліборобський край, на землях якого працює 40 сільськогосподарських підприємств та 72 фермерських господарства. В Уманському районі працює лідер тепличного виробництва України – приватно-орендне сільськогосподарське підприємство „Уманський тепличний комбінат”, яке очолює заслужений працівник сільського господарства Микола Гордій. Промисловість району представлена 4 підприємствами, що займаються видобутком та переробкою сірого граніту, виготовленням меблів. Підростаюче покоління набуває знань і виховується у 43 загальноосвітніх навчальних закладах, 2 спеціалізованих школах-інтернатах, міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, 17 дитячих дошкільних закладах, центрі дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацькому клубі фізичної підготовки. Про охорону здоров’я мешканців району дбають центральна районна лікарня і 3 дільничних лікарні, 8 лікарських медичних амбулаторій, 42 фельдшерсько-акушерських пункти. На Уманщині діє 53 клубних заклади, центральна районна бібліотека для дорослих, районна бібліотека для дітей, 53 бібліотеки-філіали. 11 самодіяльних колективів Уманського району носять почесне звання „народний аматорський”.

  Місце знаходження райдержадміністрації
  площа Соборності, 1 м.Умань, Черкаська область, Україна,  20300
  (04744) 3-33-78, факс 3-32-24
  urda@it-tim.net
  Голова Уманської районної державної адміністрації
  МИКЛАЩУК
  Ігор Миколайович
  (04744) 3-33-78
  Більш детальну інформацію про район Ви можете дізнатися на веб-сайті Уманської райдержадміністрації перейшовши за посиланням
  https://uman-rda.gov.ua/
 • Золотоніський район

  Площа району становить 1493,1 кв. км. Кількість населених пунктів – 61, у тому числі 48 сіл, 12 селищ, 1 хутір. Районна рада – 1, сільських рад – 34.
  Чисельність населення району – 41,53 тис. осіб.
  Район утворений у березні 1923 р. День району – 7 березня.
  Район межує на півночі з Драбівським, на сході – з Чорнобаївським, на заході – з Канівським, на півдні – з Черкаським районами Черкаської області та на північному заході – з Київською областю. Адміністративним центром є місто Золотоноша, розташоване на відстані 35 км. від обласного центру м. Черкаси по шосейній дорозі та 30 км по залізниці, з грудня 1992 року являється містом обласного підпорядкування.
  На території району розташовано 6 промислових підприємств, що знаходяться на самостійному балансі.
  Сільськогосподарських земель у районі 100,82 тис. га, у тому числі сільськогосподарських угідь – 98,05 тис. га, у тому числі ріллі – 83,25 тис. га.
  Сільськогосподарських підприємств у районі – 50, фермерських господарств – 47.
  В районі налічується 124 малих підприємств. Зареєстровано підприємців (фізичних осіб) – 828.
  На території району розташовано 338 підприємства торгівлі, сфери побутового обслуговування – 29.
  На території району розташовані центральна районна лікарня, Гельмязівська дільнична лікарня, Домантівська, Пальмірська, Бубнівсько-Слобідська, Деньгівська, Лукашівська, Драбівецька, Коробівська, Чапаєвська, Піщанська, Новодмитрівська і Дмитрівська лікарські амбулаторії, 34 фельдшерсько-акушерські пункти.
  В районі функціонують: загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 30, І-ІІ ступенів – 3, І ступеня – 2, Кропивнянський дитячий будинок, районний будинок дитячої та юнацької творчості, районний центр технічної творчості, районна дитячо-юнацька спортивна школа.
  Дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності – 9.
  Будинків культури та клубів – 43, музеїв, які мають звання «народний» – 5, бібліотек – 41.
  На 1 січня 2016 року в районі зареєстровано 75 політичних партій, 44 громадських організацій. Діє 43 релігійні громади різних конфесій.

  Місце знаходження райдержадміністрації:
  вул. Садовий Проїзд, 5, м. Золотоноша, Черкаська область, Україна, 19700
  (8-04737) 22433
  zolorda@ukr.net
  Голова Золотоніської районної державної адміністрації
  ТЕРНОВА
  Ірина Володимирівна
  (04737) 2-24-33
  Більш детальну інформацію про район Ви можете дізнатися на офіційному веб-сайті Золотоніської райдержадміністрації
  http://rda.zolorayon.gov.ua/
 • Звенигородський район

  Як адміністративно–територіальну одиницю район утворено 12 квітня 1923 року. Районний центр – м. Звенигородка, вперше затверджено містом у 1795 р., вдруге смт. Звенигородка перетворено в місто в 1938 році. Відстань до обласного центру по трасі Умань-Черкаси – 110 км., відстань до найближчої залізничної станції Звенигородка (с.Єрки Катеринопільського району) – 12 км.

  Район знаходиться в центрі Черкаської області, в лісостеповій фізико – географічній зоні. На території району протікає річка Гнилий Тікич. Площа району 1010 км2.
  Площа сільськогосподарських угідь 72609 га.

  Населення станом на 01.04.2019 року – 42838
  В тому числі:

    • міського – 16328
    • сільського – 26510
    • жіночої статі – 22856
    • чоловічої статі – 19982
    • працездатного – 23659
    • непрацездатного – 19179

  Кількість сільськогосподарських підприємств – 30
  Кількість фермерських господарств – 115
  Кількість суб’єктів господарської діяльності – 2147
  Кількість фізичних осіб підприємців – 1505
  Кількість юридичних осіб – 642

   

  Лісові ресурси (тис.га) – 20,2
  Ресурсний потенціал: надра району мають широкий спектр корисних копалин, серед яких основне місце займають паливні та будівельні матеріали.
  У районі є запаси бурого вугілля, бентонітових глин, каоліну (промислова розробка), будівельних пісків, будівельного каменю (промислова розробка) та джерела радонових вод (санаторій “Радон”).У районі налічується 40 населених пунктів, у тому числі 1 місто і 39 сільських поселень, які підпорядковуються 1 міській і 27 сільським радам.
  Район межує з Лисянським, Корсунь-Шевченківським, Городищенським, Шполянським, Катеринопільським, Тальнівським і Маньківським районами. Головні річки: Гнилий Тікич, Шполка, Вільшанка. Відстань до м. Черкаси – 110 км, до м. Києва – 179 (через м. Обухів), 199 км (через м. Тараща)

  Місце знаходження райдержадміністрації:
  Проспект Шевченка 68, м. Звенигородка, Черкаська область Україна, 20200
  код (04740) 2-10-66, факс 2-20-88
  cancelar@zvenrda.gov.ua
  Голова Звенигородської районної державної адміністрації
  ПІКОВСЬКИЙ
  Юрій Миколайович
  (04740) 2-10-66
  Більш детальну інформацію про район Ви можете дізнатися на офіційному веб-сайті Звенигородської райдержадміністрації
  https://zvenrda.gov.ua/