Вікторія Шепіль про толерантну взаємодію із ветеранами та ветеранками

Екологічне ставлення, взаємодія та підтримка наших захисників і захисниць. Актуальні рекомендації зібрали в посібнику «Люди з досвідом війни. Гідність та взаємодія». Презентувала цей довідник в області регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Посібник створили на основі рекомендацій «Довідника безбар’єрності». Ним послуговуються під час проведення заходів комунікаційному кампанії «Досвід ветеранів вартий поваги».

– Як екологічно спілкуватися з ветеранами? Як висловити підтримку? Як виявити повагу та вдячність? Як взаємодіяти  роботодавцю на робочому місці? – всі ці питання потребують відповіді і вони є у посібнику «Люди з досвідом війни. Гідність та взаємодія», – наголосила Вікторія Шепіль. – Ветерани не очікують, що ми розумітимемо, через що вони пройшли у боях та які випробування долають на шляху до цивільного життя. Навпаки, кажуть, вони йшли захищати країну, щоб якомога менше людей пройшли через весь біль війни. Тож найменше, що ми можемо зробити, – бути чуйними до наших захисників і захисниць. Вони будуть вдячні за емпатію та просту людяність.

У межах комунікаційної кампанії «Досвід ветеранів вартий поваги» проводять тренінги та воркшопи для надавачів послуг, фахівців із органів місцевого самоврядування, лікарів, фахівців соціальної сфери, фахівців ЦНАП та Пенсійного фонду.

– Наразі ми вже провели 15 заходів на обласному рівні, а впродовж лютого-березня каскадним методом організували 50 заходів у громадах для понад 2000 фахівців, які будуть використовувати здобуті знання в комунікації з ветеранами, – зауважила Вікторія Шепіль. – Ми розуміємо, що все більше  людей, які нас захищали на передовій, повертатимуться до цивільного життя. І нам треба правильно та комфортно налагоджувати комунікацію.

Вона додала, що заходи та події – важливий елемент соціального життя для громадян. І вони мають бути організовані з урахування потреб усіх категорій.

– Організатори заходів – конференцій, виставок, будь-яких публічних зустрічей – дуже хочуть бачити серед своїх учасників людей із досвідом війни, – зауважила Вікторія Шепіль. – І ми вже зараз можемо напрацювати рішення, які подарують усім запрошеним комфорт. Такі рекомендації забрані у «Гайді безбар’єрних подій». 

«Гайд безбар’єрних подій» уклали в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». При підготовці посібника послуговувалися матеріалами з «Довідника безбар’єрності» та Альбому безбар’єрних рішень. Представила на загал «Гайд» перша леді під час засідання Ради безбар’єрності.

Проект доступний у форматі книги, яку можна завантажити, та у форматі розділу «Довідника безбар’єрності». Його шукайте тут.

Стрічка новин