У Черкаській ОДА радилися, як зберегти екосистему при залісненні території області

Засідання робочої групи щодо збереження біологічного та ландшафтного різноманіття при проведенні робіт із заліснення території області відбулося у Черкаській ОДА. Участь у засіданні взяли екологи, лісівники, представники геокадастру, голови районних державних адміністрацій та науковці. Очолив робочу групу заступник голови обласної державної адміністрації Роман Карманнік.

У червні 2021 року Президент України підписав Указ № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів», яким започатковано реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України».

У межах проєкту в наступні 10 років у державі планується створити 1 мільйон гектарів лісів, а в перші три роки висадити 1 мільярд дерев.

Наразі в області опрацьовують переліки ділянок, розташованих на територіях громад і лісогосподарських підприємств.

Визначені земельні ділянки площею близько 300 га, на яких заплановано лісорозведення. Вже восени у планах заліснити понад 30 га земель.

Заступник голови ОДА Роман Карманнік наголосив, що лісорозведення потребує спільних зусиль із боку лісівників, місцевої влади та об’єднаних територіальних громад. Задля успішної реалізації Указу Президента на рівні райдержадміністрацій мають бути утворені відповідні робочі групи.