Проєкти розвитку регіонів – у пріоритеті для держави
На засіданні Конкурсної комісії з відбору проектів регіонального розвитку було прийнято рішення про фінансування у 2021 році 28 проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету в рамках секторальної бюджетної підтримки на загальну суму 133,2 млн. грн. Ці проекти розпочались протягом минулих років і мають бути закінчені у цьому році.
«Проекти розвитку регіонів були й залишаються пріоритетом для держави. За рахунок секторальної бюджетної підтримки вже цілком реалізовано 29 проектів про всій Україні. Отже, ми продовжуємо ретельно вивчати та відбирати найкращі проекти, що спрямовані, зокрема, на інноваційну економіку та сільський розвиток», – зазначає заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.
Серед найбільш цікавих проектів, які фінансуватимуться в цьому році:
«Розвиток освітнього потенціалу в авіаційній галузі»
Проєкт реалізується Льотною академією Національного авіаційного університету у Кіровоградській області на загальну суму з державного бюджету 12 млн. грн., в тому числі у 2021 році – понад 6 млн. грн. та передбачено:
- створення сучасної авіаційної школи
- забезпечення підготовку висококваліфікованих пілотів
- придбання моторного учбового літака.
«Будівництво радіотелевізійної передаючої станції в Попаснянському районі Луганської області»
Проєкт реалізується на території Луганської області, загальною вартістю з державного бюджету понад 22,54 млн. грн., в тому числі у 2021 році – понад 6,36 млн. грн. та передбачено:
- будівництво та облаштування радіотелевізійної передаючої станції та відновлення мовлення 15 українських телерадіокомпаній в Луганській та Донецькій областях;
- встановлення на металевій конструкції висотою 150 м. Державного Прапора;
- встановлення наземного технологічного обладнання, яке зможе забезпечити передачу українського теле-радіопродукту на тимчасово окуповані території.
«Карпатська мережа регіонального розвитку»
Проєкт реалізується Мінрегіоном на території 4 областей: Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, загальна вартість якого з державного бюджету складає понад 44,14 млн. грн., в тому числі у 2021 році – понад 32,5 млн. грн. та яким передбачено:
- проведення додаткового конкурсу мікропроектів на загальну суму понад 10 млн. грн. в результаті місцеві громади 4 карпатських областей зможуть реалізувати понад 50 мікропроектів;
- створення конгресово-конференційної інфраструктури;
- створення спільного для 4 областей інституційного механізму підтримки розвитку Карпатського регіону;
- надання підтримки 12 агенціям місцевого розвитку в частині стратегічного планування;
- забезпечення популяризації міжрегіональної економічної співпраці.
«Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти»
Проєкт реалізується Міністерством освіти і науки України на території Львівської та Луганської областей, загальною вартістю з державного бюджету 11,8 млн. грн., в тому числі у 2021 році – 4,48 млн. грн. та яким передбачено:
- закупівля матеріально-технічного обладнання профільних класів гуманітарного спрямування пілотних середніх шкіл (закупівля меблів, обладнання для проведення відеоконференцій, інтерактивної дошки, тематичних стендів);
- розроблення та пілотне впровадження (у формі дистанційного курсу) для вчителів 30 пілотних шкіл Луганської та Львівської областей методичних матеріалів щодо викладання історії, української мови та літератури у старших класах;
- створення передумов для підвищення успішності школярів Львівщини та Луганщини, зокрема з історії, української мови та літератури;
- популяризація міжрегіональної молодіжної співпраці у сфері освіти.
«Підвищення конкурентоспроможності сільських периферійних громад півдня Одеської області шляхом диверсифікації їх економіки та впровадження новітніх підходів в господарській діяльності»
Проєкт реалізується Одеською облдержадміністрацією, загальною вартістю з державного бюджету понад 33 млн. грн., в тому числі у 2021 році – понад 23,8 млн. грн. та передбачено:
- сприяння диверсифікації господарської діяльності в сільській місцевості півдня Одеської області шляхом запровадження нових культур, впровадження екстенсивного тваринництва і розвитку сільського та екологічного туризму;
- стимулювання індивідуальної підприємницької діяльності та створення умов для підвищення рівня зайнятості, генерування додаткових доходів і зниження рівня бідності у цільових районах;
- покращення соціально значущої та туристичної інфраструктури південно-західної частини Одеської області;
- збереження та раціональне використання природно-ресурсного потенціалу та культурної спадщини південно-західної частини Одеської області.
Найближчим часом у серії публікацій Мінрегіон розповість про кожен з цих проектів докладніше.
-
17:01«Якщо працює економіка – значить є належна підтримка армії», – Ігор Табурець
Постійна комунікація та відпрацювання оптимальних рішень навіть в умовах енергодифіциту. Особливу увагу на Черкащині приділяють взаємодії з підприємцями, аби спільно долати всі виклики. На цьому…
17:01 -
16:28Епідситуація щодо грипу та ГРВІ на Черкащині
В області за останній тиждень на грип та ГРВІ захворіли 4 642 особи, що склало 0,4% від загальної кількості населення. Порівняно з попереднім тижнем відзначається…
16:28 -
16:05Холодна погода на Черкащині триватиме до кінця робочого тижня
З проникненням арктичного повітря в тилу циклону, над Європою почав розвиватися антициклон, який надасть морозам додаткового імпульсу. Холодна погода триватиме до кінця робочого тижня, інформує…
16:05 -
15:35Усіх охочих запрошують на курс з української мови
Усіх охочих запрошують на курс з української мови. Це можна буде зробити на безкоштовному курсі української мови «Єдині». «Єдині» – це 28 днів підтримки у…
15:35 -
13:51Які об’єкти пропонують до приватизації на Черкащині у лютому
У лютому на Черкащині відбудеться два аукціони з приватизації. Зокрема пропонують об'єкти на Смілянщині та Канівщині, інформують в ФДМУ області. 14 лютого запрошуємо взяти участь…
13:51 -
13:45Про ситуацію в енергосистемі України
Споживання електроенергії поступово зростає, водночас дещо зросло і виробництво електроенергії. Дефіцит потужності зберігається, найбільше – у вечірні години. Генерація: після аварійного ремонту включено в роботу…
13:45 -
13:44Базові знання з військової справи: якими навчальними ресурсами можна скористатися
Існує чимало ресурсів, які дають базові і поглиблені знання з тактичної підготовки, вогневої, військової топографії, тактичної медицини тощо. У публікації зібрали посилання на ресурси, що…
13:44 -
13:34Черкащани можуть подати заявку, аби отримати грант на власну справу
На початку лютого стартувала перша у 2023 році хвиля подачі заяв на отримання мікрогранту для підприємців у межах урядової програми єРобота. Прийом документів по першій…
13:34 -
12:35Добровольцям штурмових бригад «Гвардії наступу» будуть надані переваги та пільги
Заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в ефірі телемарафону FREEDOM розповіла про механізм вступу до штурмових бригад «Гвардія наступу», а також поінформувала про переваги служби…
12:35 -
12:32За минулий тиждень бізнес отримав 1,1 млрд грн “доступних кредитів”
Понад 250 підприємців отримали за минулий тиждень кредити за урядовою програмою “Доступні кредити 5-7-9%” на загальну суму 1,1 млрд грн. З початку дії програми (лютий…
12:32 -
09:38«Гвардія наступу». До яких бригад можуть долучитися добровольці
Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу», частиною яких можуть стати добровольці. Доєднатися до «Гвардії наступу» можна у зручному форматі, подавши відповідну…
09:38 -
09:22«Перетвори свою лють на зброю»: На Черкащині правоохоронцям розповіли як вступити до «Гвардії наступу»
На території Черкащини триває відбір до об'єднаних штурмових бригад «Гвардії наступу». Про те, як відбувається набір до однієї з таких бригад – «Лють» правоохоронцям Золотоніщини…
09:22