Майже 6 млрд грн залишків освітніх субвенцій буде можливо спрямувати на підтримку громад під час воєнного стану
Уряд прийняв постанову, якою вніс зміни до порядків та умов надання освітньої субвенції і субвенції на підтримку осіб з особливими освітніми потребами. Рішення прийнято для недопущення фінансових порушень і підтримки громад України в умовах воєнного стану.
За інформацією Державної казначейської служби України, станом на 01.01.2022 на рахунках місцевих бюджетів було акумульовано 5,6 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції (+334,7 млн грн до 01.01.2021), а субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами ‒ 204 млн гривень.
Водночас станом на 01.02.2022 у місцевих бюджетах залишки освітньої субвенції вже становили 7 млрд грн, а субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами ‒ 213 млн гривень.
«Наразі у нас у пріоритеті захист суверенітету України на фоні повномасштабного вторгнення росії. Тому майже 6 млрд грн залишків освітньої субвенції, які були накопичені на рахунках місцевих бюджетів станом на 01.01.2022, можуть бути використані для захисту територіальної оборони, задоволення продовольчих потреб, евакуації населення з небезпечних територій у безпечні місця та їх облаштування. А головне – наближення нашої перемоги над агресором», ‒ прокоментував рішення Уряду заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Також за кошти зазначених освітніх субвенцій можна оплачувати інші заходи, спрямовані на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану.
Крім того, Мінфін у мирний час провів аналітичну роботу для виявлення причин щорічного накопичення залишків освітньої субвенції. Адже важливо, щоб кошти не зберігались постійно на рахунках місцевих бюджетів, а використовувались на розвиток освіти, покращення її доступності та якості, тобто «працювали».
Так, було з’ясовано, що частина залишків, акумульованих у місцевих бюджетах на початку року, ‒ це утворені внаслідок виділення коштів Урядом наприкінці 2021 року на придбання шкільних автобусів, зокрема обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами, та створення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти.
Обсяг залишків, за винятком «цільових», становить близько 80 % від загального обсягу, або близько 4,6 млрд гривень.
За результатами аналізу використання коштів субвенції на приватні заклади загальної середньої освіти встановлено, що у 2021 році одержувачами освітньої субвенції стали 236 приватних шкіл, або 67 % від загальної кількості шкіл (325 шкіл). Касові видатки становили 325,2 млн грн, або 60,5 % від розрахункового обсягу субвенції (535,5 млн гривень).
Найменші показники залучення приватних закладів загальної середньої освіти до використання коштів освітньої субвенції були у Харківській області – 14 з 26 шкіл, в Одеській області – 20 з 43 шкіл, у місті Києві – 62 зі 127 шкіл, у Рівненській області – 1 з 3 шкіл, оскільки відповідні приватні школи не подавали заявки на отримання коштів субвенції.
Нагадаємо, за даними Державної казначейської служби, у 2021 році громади використали залишки коштів освітньої субвенції в сумі 4,7 млрд гривень.
-
16:52Громади Черкащини продовжують укладати договори співробітництва
Договори співробітництва продовжують укладати громади Черкащини. Зокрема, 6 таких підписали громади Звенигородщини та Уманщини. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, у Мінрозвитку…
16:52 -
16:39Нова експозиція в заповіднику Трипільської культури
У Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура», що в селі Легедзине на Черкащині, відкрили нову виставкову локацію. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У…
16:39 -
16:01Ще один ветеранський простір відкрили на Черкащині
Політика Героїв у дії. «Простір Ветерана» відкрили у Шевченківській громаді Звенигородського району. Про це інформують в управлінні з питань ветеранської політики Черкаської ОВА. Нині це…
16:01 -
15:35Як ветеранам й ветеранкам придбати житло за програмою єОселя
єОселя — державна програма пільгового кредитування житла. Ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Створена для того, щоб забезпечити житлом тих, хто служить державі - військових, медиків,…
15:35 -
14:50Проміжний моніторинг безбар’єрності провели в закладах освіти області
У закладах освіти Чорнобаївської та Іркліївської громад провели оцінювання умов для дітей із особливими освітніми потребами. Про це повідомляють в управлінні освіти та науки Черкаської…
14:50 -
14:44Податкова соціальна пільга: хто має право та як оформити
Податкова соціальна пільга родинам із дітьми: якщо у вас двоє або більше дітей до 18 років, частина зарплати не обкладається податком. У 2025 році для…
14:44 -
14:03Діалог влади та бізнесу: як підприємцям Черкащини адаптуватися до нових вимог
Про зміни в поданні статистичної звітності, які нещодавно набули чинності, йшлося під час онлайн-зустрічі з підприємцями області. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаській…
14:03 -
13:28В області стартував Чемпіонат з адаптивних видів спорту
https://youtu.be/L-HZHmoe2sQ?si=dl8P_GjOMt7bFlE6 Єдина спільнота «Бійців духу». Сім адаптивних видів спорту. На Черкащині дали старт чемпіонату серед ветеранів і ветеранок. Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець розповів про…
13:28 -
12:19Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 10 по 18 липня у статусі…
12:19 -
11:54Варто РОБИти СВОЄ 2.0: До 1,6 млн грн на розвиток власної справи
Триває прийом заявок на участь у грантовій програмі “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. Вона передбачає фінансування від 600 тис. до 1,6 млн грн для започаткування або…
11:54 -
10:30Цифровізуємо сферу культури: на платформі Дія.Engine запрацював електронний реєстр закладів культури
В Україні запустили Реєстр базової мережі закладів культури, створений на платформі Дія.Engine. Відтепер бібліотеки, клуби, мистецькі школи, музеї, театри, філармонії та інші заклади культурного простору…
10:30 -
10:01Дощі, грози та шквали: на Черкащині прогнозують нестійку погоду
В області 18 липня синоптики прогнозують хмарну погоду, а також грозові дощі зі шквалами вітру. Про це інформують у Черкаському центрі з гідрометеорології. На 08:00…
10:01