Дуже потужно запрацювала артилерія від наших західних партнерів, тож втрати окупантів тільки зростатимуть – звернення Президента України
Українці! Українки!
Усі наші захисники й захисниці!
Сьогодні в Харкові російським ракетним ударом був зруйнований педагогічний університет – головний корпус, лекторії, університетський музей, наукова бібліотека. Це з точністю до 100% характеризує російське вторгнення. Якщо давати визначення тому, що таке варварство, цей удар підходить найбільше. Тільки ворог цивілізованості й людяності може робити такі речі – бити ракетами по університету, по педагогічному університету.
Пошкоджено цим ударом уже другий об’єкт, присвячений Григорію Сковороді, – пам’ятник, що був на площі перед університетом. Його завалило уламками, але все ж пам’ятник не розбитий. А от музей Сковороди, розташований на Харківщині, ще у травні згорів після російського обстрілу. Втім, перефразовуючи найвідоміші слова Сковороди, хоч би як окупанти намагалися нас зловити, їм нас не спіймати. Ми обов’язково вистоїмо. І все відновимо.
Нарешті відчувається, що дуже потужно запрацювала західна артилерія – та зброя, яку ми отримали від наших партнерів. Її точність справді така, як потрібно. Наші оборонці завдають дуже відчутних ударів по складах та інших точках, які важливі для логістики окупантів. І це суттєво знижує наступальний потенціал російської армії. Втрати окупантів з кожним тижнем тільки зростатимуть, як і ускладненість їм постачання.
Сьогодні широкому загалу стало відомо, що на півдні нашої країни, в окупованих районах, був закритий доступ до соціальних мереж, месенджерів і YouTube. Російські сили заблокували будь-яку можливість для людей знати правду про те, що відбувається, і про наш потенціал, який ми поступово збільшуємо.
Українські сили просуваються наразі на кількох тактичних напрямках, зокрема й на півдні – на Херсонщині, в Запорізькій області. Ми не віддамо нашу землю – уся суверенна територія України буде українською. Люди мають про це знати. Тому, якщо у вас є можливість говорити з людьми на півдні нашої держави – з Херсоном, Генічеськом, Бердянськом, Мелітополем та іншими містами й селами, – поширюйте, будь ласка, там правду. Використовуйте будь-яку можливість, щоб сказати людям в окупованих районах, що ми про них памʼятаємо і за них ми боремося. Боремося за весь наш південь, за весь український Донбас – там зараз найбільш жорстоке протистояння біля Слов’янська й Бахмута. Боремося за Харківщину. Хай окупанти не думають, ніби їхній час на цій землі – довгий, а перевага їхньої артилерії – вічна.
Провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Як завжди, заслухав доповіді – і від військових, і від розвідки. Спільно визначили напрями дій на найближчий час.
Розширюємо зовнішньополітичні напрямки для нашої держави. Вперше в історії українсько-парагвайських відносин провів розмову з Президентом Парагваю. І ми цінуємо підтримку від цієї країни, будемо й надалі посилювати зв’язки в Латинській Америці. Також говорив сьогодні з Президентом Мозамбіку – привітав з обранням його держави до Ради Безпеки ООН, і вважаю, що Африка має отримати більше представництва на міжнародних майданчиках і при розв’язанні глобальних питань. Саме африканським країнам зараз чи не найбільше загрожує продовольча криза, яку спровокувала Росія, і маємо зробити все, щоб змусити державу-терориста розблокувати український аграрний експорт.
Відбувся візит до Києва Премʼєр-міністра Ірландії – держави, яка нам суттєво допомагає. Ірландія навіть допомагала нам переконувати представників держав-скептиків у Євросоюзі, що Україна заслуговує на кандидатство й подальше членство в ЄС. Крім того, памʼятаємо, що Сенат Ірландії визнав злочини російських окупантів геноцидом українського народу. І цей крок, а також підтримка Ірландією юридичних зусиль для покарання російських воєнних злочинців – це все дуже важливо. Разом з роботою українських правоохоронців допомога партнерів – це саме ті цеглинки, з яких і буде побудовано відновлення справедливості для України.
Кожен російський убивця, кат і ґвалтівник, які прийшли на нашу землю, будуть відповідати. І неважливо, скільки часу займе виконання цього завдання. Нікому з окупантів не буде спокою.
Я вдячний усім, хто бореться за Україну!
Слава Україні!
-
16:52Громади Черкащини продовжують укладати договори співробітництва
Договори співробітництва продовжують укладати громади Черкащини. Зокрема, 6 таких підписали громади Звенигородщини та Уманщини. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, у Мінрозвитку…
16:52 -
16:39Нова експозиція в заповіднику Трипільської культури
У Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура», що в селі Легедзине на Черкащині, відкрили нову виставкову локацію. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У…
16:39 -
16:01Ще один ветеранський простір відкрили на Черкащині
Політика Героїв у дії. «Простір Ветерана» відкрили у Шевченківській громаді Звенигородського району. Про це інформують в управлінні з питань ветеранської політики Черкаської ОВА. Нині це…
16:01 -
15:35Як ветеранам й ветеранкам придбати житло за програмою єОселя
єОселя — державна програма пільгового кредитування житла. Ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Створена для того, щоб забезпечити житлом тих, хто служить державі - військових, медиків,…
15:35 -
14:50Проміжний моніторинг безбар’єрності провели в закладах освіти області
У закладах освіти Чорнобаївської та Іркліївської громад провели оцінювання умов для дітей із особливими освітніми потребами. Про це повідомляють в управлінні освіти та науки Черкаської…
14:50 -
14:44Податкова соціальна пільга: хто має право та як оформити
Податкова соціальна пільга родинам із дітьми: якщо у вас двоє або більше дітей до 18 років, частина зарплати не обкладається податком. У 2025 році для…
14:44 -
14:03Діалог влади та бізнесу: як підприємцям Черкащини адаптуватися до нових вимог
Про зміни в поданні статистичної звітності, які нещодавно набули чинності, йшлося під час онлайн-зустрічі з підприємцями області. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаській…
14:03 -
13:28В області стартував Чемпіонат з адаптивних видів спорту
https://youtu.be/L-HZHmoe2sQ?si=dl8P_GjOMt7bFlE6 Єдина спільнота «Бійців духу». Сім адаптивних видів спорту. На Черкащині дали старт чемпіонату серед ветеранів і ветеранок. Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець розповів про…
13:28 -
12:19Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 10 по 18 липня у статусі…
12:19 -
11:54Варто РОБИти СВОЄ 2.0: До 1,6 млн грн на розвиток власної справи
Триває прийом заявок на участь у грантовій програмі “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. Вона передбачає фінансування від 600 тис. до 1,6 млн грн для започаткування або…
11:54 -
10:30Цифровізуємо сферу культури: на платформі Дія.Engine запрацював електронний реєстр закладів культури
В Україні запустили Реєстр базової мережі закладів культури, створений на платформі Дія.Engine. Відтепер бібліотеки, клуби, мистецькі школи, музеї, театри, філармонії та інші заклади культурного простору…
10:30 -
10:01Дощі, грози та шквали: на Черкащині прогнозують нестійку погоду
В області 18 липня синоптики прогнозують хмарну погоду, а також грозові дощі зі шквалами вітру. Про це інформують у Черкаському центрі з гідрометеорології. На 08:00…
10:01