Доступна іпотека для українських захисників, медиків і педагогів стартує у жовтні
Програма доступної іпотеки під 3% річних з жовтня 2022 року запрацює для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогів та науковців. На наступному етапі – з початку 2023 року – вона стане масовою і отримати дешевий іпотечний кредит (під 7% річних) матимуть змогу усі українці, які потребують поліпшення житлових умов та відповідають вимогам програми.
Про це під час Національного телемарафону повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
«Вже з жовтня ми запускаємо перший етап програми «Доступна іпотека», ініційованої Президентом Володимиром Зеленським ще до війни. Сьогодні ця ініціатива – більш ніж актуальна. Адже тисячі людей втратили своє житло через збройну агресію росії, хтось був змушений виїхати за кордон. Розраховуємо, що до кінця року військовослужбовці, правоохоронці, медики, педагоги та науковці отримають близько 2 тисячі квартир на умовах доступної іпотеки. А у другому етапі програми зможуть взяти участь українці, які потребують поліпшення житлових умов та відповідають вимогам програми», – наголосила Юлія Свириденко.
Ось головне, що потрібно знати про унікальну державну програму:
Хто зможе отримати «Доступну іпотеку»?
- З жовтня 2022 року скористатися програмою зможуть військовослужбовці, правоохоронці, медики, вчителі та науковці.
- На другому етапі – всі інші українці віком від 18 до 70 років (вікові межі обумовлені тим, що людина має підходити за банківськими критеріями щодо можливості погашення кредиту), якщо відповідають певним умовам.
Умови програми “Доступна іпотека”
- Базова умова для доступної іпотеки: 52,5 квадратних метри на одну людину + 21 “квадрат” на кожного члена сім’ї. Тобто сім’я з трьох людей може розраховувати на отримання іпотеки для купівлі квартири до 94,5 квадратних метрів.
- Відсоткові ставки:
3% (для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогічних працівників освіти та науковців)
7% (для інших).
- Строк кредитування – до 20 років.
- Початковий внесок – 20% вартості житла.
- Учасники програми не мають брати участь в інших подібних державних програмах. Наприклад, якщо ви погашаєте діючий кредит по програмі молодіжного житлового фонду, то скористатися доступною іпотекою не зможете.
- Процентна ставка залишається фіксованою протягом усього строку кредиту.
Як можна буде податися на програму?
Алгоритм участі у іпотечній програмі максимально спрощено. Людині не потрібно буде йти в банк для подачі заявки. Пройти через усі процедури можна через Дію. Цим заощаджується час і досягається максимум ефективності. Не потрібно тонути у бюрократії, тратити сили та час на нескінченні черги та документи.
Завдяки “Дії” процес прийняття рішення банками-учасниками програми по заявках на іпотеку буде частково автоматизований. Банки самостійно ухвалюють рішення на основі отриманих з реєстрів даних. Отже, жодної корупції.
Про гроші
Як розповідають автори цієї програми, по грошах треба орієнтуватись на середню вартість житла в регіонах, коли будуть оброблятися заявки на іпотеку.
Якщо ви хочете купити щось дорожче чи більше за площею, доведеться доплатити за це самостійно.
Наприклад, ви живете одна, за розрахунками можете претендувати на іпотеку житла в 52,5 квадрати, але хочете квартиру в 70 метрів. Це перевищення в 17,5 «квадратів» необхідно буде оплатити окремо.
Автори програми запевняють: «Доступна іпотека» точно не буде допомагати людям, які хочуть купити пентхаус в центрі міста. Програма не розповсюджується на еліт-житло.
-
16:52Громади Черкащини продовжують укладати договори співробітництва
Договори співробітництва продовжують укладати громади Черкащини. Зокрема, 6 таких підписали громади Звенигородщини та Уманщини. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, у Мінрозвитку…
16:52 -
16:39Нова експозиція в заповіднику Трипільської культури
У Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура», що в селі Легедзине на Черкащині, відкрили нову виставкову локацію. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У…
16:39 -
16:01Ще один ветеранський простір відкрили на Черкащині
Політика Героїв у дії. «Простір Ветерана» відкрили у Шевченківській громаді Звенигородського району. Про це інформують в управлінні з питань ветеранської політики Черкаської ОВА. Нині це…
16:01 -
15:35Як ветеранам й ветеранкам придбати житло за програмою єОселя
єОселя — державна програма пільгового кредитування житла. Ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Створена для того, щоб забезпечити житлом тих, хто служить державі - військових, медиків,…
15:35 -
14:50Проміжний моніторинг безбар’єрності провели в закладах освіти області
У закладах освіти Чорнобаївської та Іркліївської громад провели оцінювання умов для дітей із особливими освітніми потребами. Про це повідомляють в управлінні освіти та науки Черкаської…
14:50 -
14:44Податкова соціальна пільга: хто має право та як оформити
Податкова соціальна пільга родинам із дітьми: якщо у вас двоє або більше дітей до 18 років, частина зарплати не обкладається податком. У 2025 році для…
14:44 -
14:03Діалог влади та бізнесу: як підприємцям Черкащини адаптуватися до нових вимог
Про зміни в поданні статистичної звітності, які нещодавно набули чинності, йшлося під час онлайн-зустрічі з підприємцями області. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаській…
14:03 -
13:28В області стартував Чемпіонат з адаптивних видів спорту
https://youtu.be/L-HZHmoe2sQ?si=dl8P_GjOMt7bFlE6 Єдина спільнота «Бійців духу». Сім адаптивних видів спорту. На Черкащині дали старт чемпіонату серед ветеранів і ветеранок. Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець розповів про…
13:28 -
12:19Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 10 по 18 липня у статусі…
12:19 -
11:54Варто РОБИти СВОЄ 2.0: До 1,6 млн грн на розвиток власної справи
Триває прийом заявок на участь у грантовій програмі “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. Вона передбачає фінансування від 600 тис. до 1,6 млн грн для започаткування або…
11:54 -
10:30Цифровізуємо сферу культури: на платформі Дія.Engine запрацював електронний реєстр закладів культури
В Україні запустили Реєстр базової мережі закладів культури, створений на платформі Дія.Engine. Відтепер бібліотеки, клуби, мистецькі школи, музеї, театри, філармонії та інші заклади культурного простору…
10:30 -
10:01Дощі, грози та шквали: на Черкащині прогнозують нестійку погоду
В області 18 липня синоптики прогнозують хмарну погоду, а також грозові дощі зі шквалами вітру. Про це інформують у Черкаському центрі з гідрометеорології. На 08:00…
10:01