Денис Шмигаль: Розблокування морських портів для економіки України — це питання на мільярди доларів

Уже зараз українськими аграріями зібрано 6,5 млн тонн нового врожаю. Загалом цьогоріч урожай зернових та олійних культур очікується на рівні 65-70 мільйонів тонн, що становить близько 70% від показника 2020/21 років. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету Міністрів 22 липня.

Денис Шмигаль підкреслив, що Уряд максимально залучений до підтримки аграрного сектору — видано більш ніж 40 млрд гривень доступних кредитів.

«Цього тижня Сполучені Штати оголосили про створення ініціативи стійкості сільського господарства в Україні вартістю 100 млн доларів. USAID планує залучити на цю програму ще 150 млн доларів від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу, аби загальна сума склала 250 млн доларів», — відзначив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр також повідомив, що Україна має окремі програми й домовленості щодо ввезення в нашу країну спеціального обладнання для тимчасового зберігання зернових. Такі спеціальні ємності дозволять додатково зберігати приблизно 10-15 млн тонн зерна.

Крім того, Денис Шмигаль наголосив, що вся вертикаль української державної влади працює над збільшенням показників експорту аграрної продукції, які впали через повномасштабне вторгнення росії і морську блокаду українських портів.

«Питання розблокування морських портів для нашої економіки — це питання на мільярди доларів. У червні весь експорт України складав 3,2 млрд доларів. Це на 20% більше, аніж у березні. Але все одно майже вдвічі менше, ніж показники до війни», — зауважив Прем’єр-міністр.