Черкаський міжнародний економічний форум-2023: підсумки (ПРЯМА МОВА)
Ігор Табурець, начальник Черкаської ОВА:
У військовій організації в основі успіху – це коли слова не розходяться зі справами. А головне – з результатами. Минуло кілька тижнів від проведення Черкаського міжнародного економічного форуму-2023. І тепер ми можемо проаналізувати конкретні результати. А вони є.
По-перше, на Черкащині створюється нове підприємство з виробництва високопротеїнових кормових добавок і тваринних жирів. Інвестор – українська EFI Group, що вже має один завод на Черкащині. Обсяг інвестицій – $25 млн. Мінімум +100 нових робочих місць для жителів області. Крім того, підприємство працюватиме на сировині черкаських аграріїв. Робота над проектом почалась під час війни, як і його реалізація. Впевнений, цей факт також буде важливим сигналом і для інших інвесторів.
По-друге, підписано меморандум про розвиток індустріальних парків в області – «Черкаська індустріальна економіка». Це ставка на наукомісткі виробництва, про які ми говоримо впродовж останніх десятиліть. Настав час перейти від слів до конкретних справ. Індустріальні парки якраз і є тим інструментом, який полегшує взаємодію влади та бізнесу та визначає пріоритети. Технології – це майбутнє не тільки для ІТ-сектору, а й для аграрного виробництва, переробки, логістики і, звісно, сучасних рішень у сфері військово-промислового комплексу.
По-третє, організація форуму профінансована представниками черкаського бізнесу. І це говорить про актуальність і значущість такої комунікації. Важливо, що під час форуму був проведений пасивний аукціон, на якому ми зібрали до 500 тис. грн для Сил оборони. І за це окрема подяка черкаському бізнесу!
По-четверте, сам факт організації такого масштабного економічного заходу в області свідчить про комфортний інвестиційний клімат тут. Для мені як начальника ОВА це дуже важливо. Діалог влади та бізнесу на Черкащині є послідовним і конструктивним.
По-п’яте, ми мали високий рівень професійної дискусії на форумі та статус учасників. Економічні експерти, науковці світового рівня, глобальні та регіональні інвестори, урядовці та парламентарі – всі вони довели, що ми рухаємося у правильному напрямку, що економічний тил є кому формувати та захищати. А це також є складовою майбутньої спільної перемоги над ворогом.
І наостанок. Третя панель – про розвиток людського капіталу – була надзвичайно яскравою та цікавою. Цим питанням переймаються і представники влади, і бізнес, і науковці. В одній панелі працювали всесвітньовідомийй демограф, урядовці, ветеран-підприємець, один із лідерів аграрного бізнесу України.
З таким комплексним підходом, я впевнений, ми зможемо зберегти ветеранів як основу людського капіталу оновленої України.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
18:13Україна та Словенія уклали безпекову угоду
У Вудстоку Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Республікою Словенія.…
18:13 -
18:11Черкащина приймає ІІІ Меліоративний форум
Як розвивати інфраструктуру зрошування, які інструменти для цього потрібно комбінувати, як залучати ресурси, зокрема і від міжнародних партнерів. Відповіді на ці питання озвучували на ІІІ…
18:11 -
16:01Оксана Компанієць про результати дослідження функціонування державної мови в освітньому процесі
Питання дотримання мовного законодавства у школах вивчено в межах всеукраїнського моніторингу. Зокрема, і на Черкащині. Про його результати розповіла начальниця обласного управління Державної служби якості…
16:01 -
15:51Уряд розширив перелік об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання
Через російський терор та аномальну спеку в Україні фіксується постійний дефіцит генераційних потужностей, тому «Укренерго» змушене вдаватися до вимкнень споживачів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис…
15:51 -
15:39Черкаські спортсмени готуються до участі у XVII літніх Паралімпійських іграх
Шестеро спортсменів Черкащини візьмуть участь у XVII літніх Паралімпійських іграх. Напередодні вони вибороли ліцензії. Зараз активно тренуються. Про це повідомив начальник регіонального центру з фізичної…
15:39 -
14:46У патрульній поліції розповіли про ситуацію з ДТП в області
Із початку року на Черкащині сталися 2218 дорожньо-транспортних пригод. Про це повідомив речник обласного управління патрульної поліції Олексій Драгун на брифінгу в медіацентрі ОВА. Серед…
14:46 -
13:55Олена Зеленська: Держава й суспільство мають втілювати безбар’єрність разом
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у засіданні Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ. На засіданні також були…
13:55 -
13:19Ситуація в енергосистемі станом на 18 липня
Сьогодні, 18 липня, температура в більшості регіонів - вище +30°С. З 8:00 діють чотири черги у Центральному, Північному і Дніпровському регіонах. Негода залишила без світла…
13:19 -
12:42Долучайтеся до нової ініціативи для українських стартапів Open Data Accelerator
Open Data Accelerator — це тримісячна акселераційна програма для українських стартапів, які розробляють технологічні рішення на основі відкритих даних. Щонайменше 5 стартапів-переможців отримають фінансування із…
12:42 -
11:09Електронне бронювання військовозобовʼязаних: сервіс запрацював на порталі Дія
Один із найочікуваніших сервісів — електронне бронювання вже в Дії. Відтепер керівники критично важливих підприємств і тих, які забезпечують потреби Сил оборони, можуть забронювати співробітників…
11:09 -
08:33Загальні бойові втрати противника станом на 18 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 18 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 563640 (+1130) осіб /…
08:33 -
07:31В Україні працюють над покращенням мобільного зв’язку під час відключень електроенергії
Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) видано рішення, спрямоване на покращення якості надання послуг мобільного зв'язку та доступу до мережі Інтернет в умовах планового,…
07:31