Міжнародний економічний форум-2023: найдорожча інвестиція – людський капітал

Питання розвитку та підтримки людського капіталу в умовах війни обговорили на Черкаському міжнародному економічному форумі-2023. Ця масштабна бізнес-подія відбулася сьогодні в області

Як зауважив начальник Черкаської ОВА, підтримка людського капіталу – одна з найдорожчих інвестицій.

– Якщо працює економіка, є належна допомога армії, – наголосив Ігор Табурець. – Саме тому підтримка людського капіталу, створення умов для розвитку бізнесу, залучення інвестицій – наші пріоритети для зростання економіки в регіоні. А значить – і для оборонної міці нашої країни. 

Цій темі була присвячена третя дискусійна панель форуму. Зокрема, йшлося також про реінтеграцію ветеранів і створення нових робочих місць для них. 

На важливості підтримки ветеранського бізнесу наголосив Сергій Позняк,  голова ГО «Асоціація підприємців-ветеранів АТО».

–   Сьогодні нашу країну боронять сотні підприємців, – зауважив він. – Після перемоги вони повернуться до цивільного життя.  Зокрема,  і до підприємницької діяльності. Це буде ще один виклик. Тому маємо вже сьогодні налагоджувати співпрацю і комунікацію із цивільним бізнесом для підтримки військових підприємців. Усе це –  для підтримки людського капіталу.

Окрему увагу спікери приділи питанню підготовки кваліфікованих робочих кадрів. Заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній розповів про реформи в системі профтехосвіти. Йшлося про створення навчально-практичних центрів. Новітніх, що відповідатимуть усім вимогам, з якісним обладнанням. 

–  Ще один важливий аспект – взаємодія закладів освіти з бізнесом, – наголосив Дмитро Завгородній. – Задля спільних проектів й ініціатив, проходження практики учнями на виробництвах. Сьогодні  спостерігаємо збільшення  попиту на робітничі професії. Саме ці фахівці будуть у майбутньому працювати над відновленням нашої країни. Тому забезпечення якісних і доступних освітніх послуг – пріоритет.

Нагадаємо:  на Черкащині відкрили ІТ-курси для ветеранів. Це один із проектів для їхньої адаптації та реінтеграції після повернення з війни. Про його реалізацію читайте тут.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Стрічка новин