На Черкащині ухвалили бюджет-2021

Черкаська обласна рада ухвалила обласний бюджет Черкащини на 2021 рік. Бюджет збалансований за доходами і видатками та становить 2 млрд 677 млн грн.

На51% бюджет сформовано за рахунок власних доходів обласного бюджету та на 49 % – трансфертів з державного бюджету.

Планується отримати з державного бюджету 207 млн грн додаткової дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, 321млн грн освітньої субвенції, 99 млн грн субвенції на здійснення підтримки  окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я, 599 млн грн субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, 10 млн грн для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами та 27 млн грн на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Бюджет є соціально-орієнтованим, понад 87 % видатків загального фонду становлять видатки на фінансування захищених статей бюджету: заробітної плати, стипендій, енергоносіїв та комунальних послуг, придбання продуктів харчування та медикаментів.Враховано підвищення мінімальної заробітної платиз 1 січня 2020 року–  6 000 гривень, з 1 грудня – 6500 гривеньна місяць.

Депутатами обласної ради підтримано виділення коштів на реалізацію таких обласних програм як « Турбота» на 2021 – 2027 роки; програма забезпечення молоді житлом на 2018-2022 роки; програма забезпечення учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил і бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, та членів їх сімей житлом у 2021-2025 роках; програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців – добровольців на 2018-2022 роки; програма розвитку громадянського суспільства на період до 2021 року; програма підтримки діяльності осередків національних творчих спілок Черкаської області на 2017-2021 роки; програма розвитку автомобільних доріг загального користування Черкаської області на 2019-2022 роки та ряду інших.

З обласного бюджету передбачається передати до місцевих бюджетів 104 млн. грн додаткової дотації з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, а також 138 млн грн цільових субвенцій в галузі освіти, охорони здоров’я  та соціального захисту.