«Щодня в області виявляють більше сотні інфікованих на Covid-19» – Лариса Кошова

В Україні і на Черкащині зокрема загострюється епідеміологічна ситуація з приводу коронавірусної хвороби. Останні три дні в області виявляють більше сотні інфікованих щодня. Про це повідомила заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

Наразі в регіоні на лікуванні перебуває 1300 осіб, на стаціонарному лікуванні – 140. На апаратах ШВЛ – 10 осіб.

Завантаженість ліжок становить 10,9%. В області діє 8 закладів для надання допомоги хворим на COVID-19. Розгорнули 1356 ліжок.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236 щодо посилення карантинних заходів. Зазначена постанова набуває чинності 20 вересня 2021 року.

У разі введення «жовтого» рівня карантинної зони всі заклади освіти працюватимуть лише за умови наявності в закладі не менше 80% працівників «жовтого» та «зеленого» ковід-сертифіката. В іншому випадку заклад не працюватиме. При наявності «червоної» зони 100% працівників освіти мають бути вакциновані.

Також діятимуть два види сертифіката: «жовтий», який свідчить про першу дозу вакцинації, і «зелений» – про завершення вакцинації. Сертифікат можна завантажити в додатку ДІЯ.

Єдиним способом подолання коронавірусної хвороби є вакцинація, каже заступниця голови.

«Коронавірусна хвороба поширюється і ми маємо вживати заходів щодо її зупинення. Працює 32 центри вакцинації та 98 пунктів щеплень. 25 мобільних бригад виїжджають у заклади освіти, на підприємства вакцинувати колективи. У нас наявні вакцини в достатній кількості. Тому приходьте в зручний для вас центр вакцинації та отримуйте свою дозу вакцини. Захищаймо себе, своїх рідних і разом з вами формуймо колективний імунітет. Щоб ми могли вільно спілкуватися, пересуватися й відвідувати будь-які масові заходи», – сказала Лариса Кошова.

Наразі в області наявні такі види вакцин: CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer. Проведено майже 400 тисяч щеплень. Завершили вакцинацію 181 тисяча жителів області.

Продовжують працювати 98 пунктів щеплень, 25 мобільних бригад  та 32 центри вакцинації. Минулого тижня відкрили ще один центр вакцинації у ЧНУ ім. Б. Хмельницького.