Освіта без бар’єрів: у МОН працюють над національною стратегією розвитку інклюзивного навчання
Освітнє середовище в Україні має стати інклюзивним, безбар’єрним та дружнім до учасників освітнього процесу. Для цього в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору Міністерство освіти і науки України реалізовує флагманський проєкт «Українська освіта без бар’єрів». Він покликаний створити належні умови для здобуття якісної освіти, соціалізації, підготовки до самостійного життя та професійної діяльності для кожного і кожної.
У межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору маємо досягнення та напрацювання. Уже розроблено Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання, яку найближчим часом подадуть на затвердження уряду. Також зростає кількість учнів, що перебувають на довготривалому лікуванні, а тому «випадають» з освітнього процесу. Щоб якомога більше дітей у лікарнях мали доступ до навчання, за цей рік розширили мережу ДУ «Школа супергероїв» ще на 4 освітні центри — нині їх вже 11 в Україні. У планах на наступний рік — розширити мережу та відкрити ще 6 освітніх центрів.
Для учнів з особливими освітніми потребами надрукували 21 назву підручників для 5, 6 та 10 класів шрифтом Брайля та придбали 13 спеціально обладнаних автобусів для довезення до закладів освіти. У 2024 році плануємо придбати 330 автобусів для дітей з особливими освітніми потребами.
Нині 49 % учнів здобувають освіту за дистанційною або змішаною формами, зокрема на тимчасово окупованих територіях. Щоб вони могли ефективно навчатися, функціонує освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн». За 2023 рік вона поповнилася 73 курсами для 5–11 класів, понад 3500 відеоуроками з 18 основних предметів, методичними матеріалами з інфомедійної грамотності та організації дистанційного й змішаного навчання на базі платформи, а також діагностичними тестами для виявлення освітніх втрат.
В умовах війни працюють 664 інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ), у яких проводять комплексне оцінювання розвитку, надають корекційно-розвиткові послуги дітям з ООП та здійснюють психолого-педагогічний супровід. У 2024 році плануємо розширити функції та взаємодії ІРЦ із закладами дошкільної і загальної середньої освіти, а також відновити пошкоджені й зруйновані центри.
Проєкт Міністерства освіти і науки України «Освіта для всіх» здійснюється в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яку реалізують за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
-
16:52Громади Черкащини продовжують укладати договори співробітництва
Договори співробітництва продовжують укладати громади Черкащини. Зокрема, 6 таких підписали громади Звенигородщини та Уманщини. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, у Мінрозвитку…
16:52 -
16:39Нова експозиція в заповіднику Трипільської культури
У Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура», що в селі Легедзине на Черкащині, відкрили нову виставкову локацію. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У…
16:39 -
16:01Ще один ветеранський простір відкрили на Черкащині
Політика Героїв у дії. «Простір Ветерана» відкрили у Шевченківській громаді Звенигородського району. Про це інформують в управлінні з питань ветеранської політики Черкаської ОВА. Нині це…
16:01 -
15:35Як ветеранам й ветеранкам придбати житло за програмою єОселя
єОселя — державна програма пільгового кредитування житла. Ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Створена для того, щоб забезпечити житлом тих, хто служить державі - військових, медиків,…
15:35 -
14:50Проміжний моніторинг безбар’єрності провели в закладах освіти області
У закладах освіти Чорнобаївської та Іркліївської громад провели оцінювання умов для дітей із особливими освітніми потребами. Про це повідомляють в управлінні освіти та науки Черкаської…
14:50 -
14:44Податкова соціальна пільга: хто має право та як оформити
Податкова соціальна пільга родинам із дітьми: якщо у вас двоє або більше дітей до 18 років, частина зарплати не обкладається податком. У 2025 році для…
14:44 -
14:03Діалог влади та бізнесу: як підприємцям Черкащини адаптуватися до нових вимог
Про зміни в поданні статистичної звітності, які нещодавно набули чинності, йшлося під час онлайн-зустрічі з підприємцями області. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаській…
14:03 -
13:28В області стартував Чемпіонат з адаптивних видів спорту
https://youtu.be/L-HZHmoe2sQ?si=dl8P_GjOMt7bFlE6 Єдина спільнота «Бійців духу». Сім адаптивних видів спорту. На Черкащині дали старт чемпіонату серед ветеранів і ветеранок. Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець розповів про…
13:28 -
12:19Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 10 по 18 липня у статусі…
12:19 -
11:54Варто РОБИти СВОЄ 2.0: До 1,6 млн грн на розвиток власної справи
Триває прийом заявок на участь у грантовій програмі “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. Вона передбачає фінансування від 600 тис. до 1,6 млн грн для започаткування або…
11:54 -
10:30Цифровізуємо сферу культури: на платформі Дія.Engine запрацював електронний реєстр закладів культури
В Україні запустили Реєстр базової мережі закладів культури, створений на платформі Дія.Engine. Відтепер бібліотеки, клуби, мистецькі школи, музеї, театри, філармонії та інші заклади культурного простору…
10:30 -
10:01Дощі, грози та шквали: на Черкащині прогнозують нестійку погоду
В області 18 липня синоптики прогнозують хмарну погоду, а також грозові дощі зі шквалами вітру. Про це інформують у Черкаському центрі з гідрометеорології. На 08:00…
10:01