Освіта без бар’єрів: у МОН працюють над національною стратегією розвитку інклюзивного навчання
Освітнє середовище в Україні має стати інклюзивним, безбар’єрним та дружнім до учасників освітнього процесу. Для цього в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору Міністерство освіти і науки України реалізовує флагманський проєкт «Українська освіта без бар’єрів». Він покликаний створити належні умови для здобуття якісної освіти, соціалізації, підготовки до самостійного життя та професійної діяльності для кожного і кожної.
У межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору маємо досягнення та напрацювання. Уже розроблено Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання, яку найближчим часом подадуть на затвердження уряду. Також зростає кількість учнів, що перебувають на довготривалому лікуванні, а тому «випадають» з освітнього процесу. Щоб якомога більше дітей у лікарнях мали доступ до навчання, за цей рік розширили мережу ДУ «Школа супергероїв» ще на 4 освітні центри — нині їх вже 11 в Україні. У планах на наступний рік — розширити мережу та відкрити ще 6 освітніх центрів.
Для учнів з особливими освітніми потребами надрукували 21 назву підручників для 5, 6 та 10 класів шрифтом Брайля та придбали 13 спеціально обладнаних автобусів для довезення до закладів освіти. У 2024 році плануємо придбати 330 автобусів для дітей з особливими освітніми потребами.
Нині 49 % учнів здобувають освіту за дистанційною або змішаною формами, зокрема на тимчасово окупованих територіях. Щоб вони могли ефективно навчатися, функціонує освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн». За 2023 рік вона поповнилася 73 курсами для 5–11 класів, понад 3500 відеоуроками з 18 основних предметів, методичними матеріалами з інфомедійної грамотності та організації дистанційного й змішаного навчання на базі платформи, а також діагностичними тестами для виявлення освітніх втрат.
В умовах війни працюють 664 інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ), у яких проводять комплексне оцінювання розвитку, надають корекційно-розвиткові послуги дітям з ООП та здійснюють психолого-педагогічний супровід. У 2024 році плануємо розширити функції та взаємодії ІРЦ із закладами дошкільної і загальної середньої освіти, а також відновити пошкоджені й зруйновані центри.
Проєкт Міністерства освіти і науки України «Освіта для всіх» здійснюється в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яку реалізують за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
-
11:56Доступні кредити 5-7-9%: За тиждень підприємці отримали 833 пільгові кредити
За минулий тиждень у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 833 пільгові кредити. Загальна сума становить 2,2 млрд грн, зокрема…
11:56 -
11:01єВідновлення: Більше 115 тис. родин скористалися програмою
За час дії урядової програми єВідновлення нею скористалися більше 115 тис. українських родин, отримавши кошти на відновлення пошкоджених домівок або придбання нового житла за…
11:01 -
10:20Пакунок школяра: Держава надаватиме гроші на підготовку “першачків” до школи
Уряд розробляє нову програму "Пакунок школяра" для підтримки родин з дітьми. Мета – створити умови, за яких родини з дітьми мають державну підтримку. Особливо в…
10:20 -
09:50Сильна спека: синоптики про погоду в області
На Черкащині 8 липня синоптики прогнозують суху та спекотну погоду. Температура повітря прогріється до +37 градусів. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні Ставку. Доповіді щодо фронту, і це передусім Покровський та Новопавлівський напрямки, також Оріхівський напрямок, Сумщина та окремо – наші…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 8 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 028 610 (+1 070) осіб; танків ‒ 10 995 (+0);…
08:45 -
17:38Ігор Табурець про засідання Ради оборони області (ПРЯМА МОВА)
Рада оборони області. Зібрались звичним складом. На порядку денному – важливі безпекові питання. Більшість не про публічність, але про обороноздатність і завдання, які має виконувати…
17:38 -
16:36Ветеран Pro: Державні послуги для ветеранів у Дії
7 липня у Києві презентували Ветеран Pro — окремий розділ у застосунку Дія, створений Мінветеранів спільно з Мінцифрою спеціально для ветеранів та ветеранок. Ветеран Pro…
16:36 -
14:38Зроблено в Україні: Переробні підприємства отримають до 16 млн грн на відновлення
Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей…
14:38 -
13:55Як отримати 50 тис. грн для дитини після депортації
Держава запровадила підйомну допомогу – 50 тис. грн дітям, які повертаються з тимчасово окупованої території або після депортації. Кошти надаються для підтримки дитини після повернення.…
13:55 -
12:02На Черкащині формують перелік об’єктів нерухомості для ВПО
Перелік об’єктів нерухомості, які можуть бути використані для проживання внутрішньо переміщених осіб, формують в області. Ідеться про нерухоме майно державної чи комунальної форми власності. Про…
12:02 -
11:39Як ВПО отримати субсидію на оренду житла
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати субсидію на оренду житла. Подати заяву можна особисто або онлайн через портал Пенсійного фонду. Як усе оформити – дивіться в…
11:39