За програмою «Власний дім» на Черкащині надали майже 10 млн грн. кредитів

kv1_2Обласною цільовою програмою «Власний дім» на Черкащині вже скористалися більше 520 жителів області. Для будівництва чи добудови власного житла у сільській місцевості вони отримали 9,8 млн грн. кредитних коштів. На останній сесії облради депутати ухвалили продовження цієї програми до 2020 року.

Цільова програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» має допомогти розв’язати одну з найважливіших проблем Черкащини – забезпечення житлом сільського населення, відзначив заступник директора Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Віталій Полтавець.

– За останні роки значно зменшились обсяги забудови в сільській місцевості Черкащини, погіршилось інженерне забезпечення та благоустрій житла. Тож програма «Власний дім» покликана допомогти у вирішенні цих питань, – говорить Віталій Полтавець. – На жаль, керівництво більшості селищних та районних рад замовчує про переваги цієї програми. Однак для того, щоб програма запрацювала на повну потужність, необхідне співфінансування з місцевих бюджетів.

Посадовець додав, що на Черкащині понад 500 сільських рад і у разі їх фінансової участі у програмі, кількість селян, які отримають нове або оновлене житло, зросте в десятки разів. Крім того, місцеві ради, які долучаються до програми кредитування, нічого не втрачають, адже ці кошти повертаються до бюджетів, з яких були надані.

Нагадаємо, кредити на будівництво або оновлення житла за цією програмою надаються під 3 % річних, а для багатодітних сімей – 0 %. Їх граничний розмір – 100 тис. грн. для добудови, реконструкції будинку чи придбання житла та 200 тис. грн. для спорудження нового житлового будинку. Розрахунок максимальної суми кредиту і терміну погашення проводиться з урахуванням сукупного доходу сім’ї. Подати заявку на кредит можуть усі бажаючі громадяни України від 18 років.

Кредити сільським забудовникам надаються на зведення житлових будинків, завершення раніше розпочатого будівництва та реконструкція житла, придбання житлових будинків у сільській місцевості, будівництво інженерних мереж, а також на заходи з енергозбереження: утеплення фасадів, заміну вікон, комплексну заміну перекриття та покрівлі.