В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних підприємцям фахівців, зокрема через ЦПТО, щоб сприяти подоланню структурного безробіття.
Про це зазначила перший віцепрем’єрміністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко під час круглого столу-презентації проекту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу». Проект реалізується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри (UCBI)». Основна мета проекту – розширити можливості бізнесу на ринку праці.
Участь у заході взяли заступник Директора Місії USAID в Україні Теодора Делл, директор Державної служби зайнятості України Юлія Жовтяк, представники регіональної та центральної влади, бізнес-спільноти та громадських організацій.
«Наші дослідження та опитування бізнесу показують, що питання номер №1 бізнесу – це проблема з кадрами, відсутність достатньої кількості кваліфікованих працівників, або ж коли освіта та досвід людей не відповідають вимогам роботодавця. Ці виклики, долаються, зокрема, через програми навчання, і тому ми почали реформу Центрів професійно-технічної освіти, які є у системі Державного центру зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри», – зауважила Юлія Свириденко.
Відзначила важливість проекту заступниця Директора Місії USAID в Україні Теодора Делл. За її словами, дуже позитивно, що в Україні бізнес продовжує розвиватися, адже тільки за минулий рік зареєстрували 37 тисяч нових підприємств, втім є помітний брак, нестача робочої сили.
«USAID пишається тим, що підтримує Міністерство економіки та українську громадську організацію «Розвиток бізнес-сектору України». Цей важливий інформаційний проект об’єднає різноманітні зацікавлені сторони – у тому числі з прифронтових та звільнених громад – у діалозі щодо зміцнення ринку праці України, як із боку попиту, так і пропозиції. Підтримка USAID базується на нашому обширному та цілісному підході до підтримки економічного відновлення України, включаючи підвищення кваліфікації та перекваліфікацію», – сказала пані Теодора Делл.
Заступник міністра економіки України Тетяна Бережна зазначила, що наразі в Україні кількість вакансій на ринку праці значно перевищує кількість пропозицій. До прикладу, на сайті Єдиного порталу вакансій станом на 25 липня є 251 тисяча вакансій, тоді як у цей самий день 2023 року було близько 200 тисяч вакансій. Найважче роботодавцям заповнити вакансії за робітничими спеціальностями, зокрема, серед найбільш дефіцитних спеціалістів сьогодні – електромонтер, слюсар-сантехнік, токар, електрогазозварник, фрезерувальник, машиніст екскаватора.
«Одна з проблем в Україні – структурне безробіття. Подолати її можна через навчання, перекваліфікацію, підвищення професійного рівня. Ми вже запустили низку програм, спрямованих на це – українці можуть отримати ваучери на навчання для опанування нової професії, навчатись за направленням служби зайнятості, зокрема в центрах профтехосвіти, скористатись освітніми програмами від наших партнерів. Роботодавці, яким потрібні дефіцитні нині фахівці, можуть замовити їх підготовку в ЦПТО ДСЗ, які навчають за 96 робітничими професіями. Зокрема, вони можуть замовити підготовку фахівців на наявні вакансії, а також на вакансії, які з’являться у них найближчим часом. За першу половину цього року 4370 підприємств скористались такою можливістю. Проте ЦПТО спроможні підготувати в кілька разів більше спеціалістів і бізнесу варто активніше з ними співпрацювати», – зазначила Тетяна Бережна.
У свою чергу директор Державної служби зайнятості України Юлія Жовтяк розповіла, як саме ДСЗ може бути корисною для роботодавців у перенавчанні працівників та у пошуку нових кадрів.
«Ми маємо значні можливості для навчання, перенавчання дорослого населення під потреби ринку. Співпрацюючи з бізнесом, ми використовуємо саме індивідуальний підхід та обираємо форму навчання, а також адаптуємо навчальні програми для кожного роботодавця за запитом. За кошти Фонду по безробіттю у нас безкоштовно можуть навчатись зареєстровані безробітні, а також захисники, захисниці та люди з інвалідністю внаслідок війни. Можемо навчати й за кошти роботодавця, тобто під замовлення роботодавця. Ми пропонуємо змішану, індивідуальну та дуальну форми навчання. З початку цього року 5000 роботодавців замовили навчання безробітних за конкретними напрямками в центрах професійно технічної освіти», – зазначила Юлія Жовтяк.
Проект «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу» буде тривати протягом 8 місяців і за цей час його організатори очікують досягти позитивних результатів, зокрема, покращити співпрацю між роботодавцями та центрами профтехосвіти.
«Сьогоднішній наш круглий стіл об’єднав Службу зайнятості, центр профтехосвіти, бізнес, регіональну, центральну влади, міжнародні організації для обговорення якраз проблем, які існують зараз на ринку праці. Також в ході проекту відбудеться онлайн–опитування щодо ефективності співпраці бізнесу та центрів профтехосвіти, інформування бізнесу, які можливості їм може надати співпраця з навчальними закладами центру зайнятості», – сказала керівник проекту Леся Круп’як.
Також під час заходу представники Міністерства економіки України та громадської організації «Розвиток бізнес-сектору України» підписали меморандум про співпрацю.
За інформацією Урядового порталу
-
10:07Ситуація в області на ранок 15 грудня
Ніч на Черкащині минула з тривогами. Однак минулось без наслідків. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом у черкаському небі знищено 5 ворожих…
10:07 -
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33