Україна здивувала світ своїми досягненнями у реформах – Директор-розпорядник МВФ Лагард після зустрічі з Президентом

f41bПрезидент України Петро Порошенко провів зустріч з Директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, яка перебуває в Україні з робочим візитом. За підсумками зустрічі Крістін Лагард зазначила, що Україна здивувала світ своїми досягненнями у реформах.

Глава держави подякував пані Лагард за відверту та змістовну розмову, яка засвідчила підтримку України та обраного нею курсу реформ. «Для нас це надзвичайно важливо. Серед моїх пріоритетів курсу реформ є нещадна боротьба з корупцією, створення умов для відновлення стабільності і довіри у фінансово-банківському секторі, забезпечення умов для економічного зростання, створення ефективного інвестиційного клімату. Для чого все це робиться? – Для підвищення соціальних стандартів людей», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави акцентував на важливості підтримки України з боку МВФ у ці непрості часи. За словами Президента, рішення Ради директорів МВФ від 31 липня 2015 року щодо виділення Україні 1,7 млрд дол. підтримки разом з 5 млрд, які ми отримали в цьому році, фактично сформувало потужний фінансовий фундамент для проведення реформ в Україні. На сьогодні золотовалютні резерви України складають вже 12,7 млрд доларів, що дозволило досягти стабілізації в банківському секторі і курсовій політиці.

Окремо Глава держави висловив подяку за підтримку Фонду у досягненні угоди про реструктуризацію з держателями суверенних боргових цінних паперів України. Президент висловив сподівання, що це буде також сприяти досягненню домовленостей з іншими кредиторами. Також Президент відзначив порозуміння щодо намірів української влади підвищувати соціальні гарантії не з 1 грудня, як планувалося, а вже з 1 вересня.

У вересні до Києва приїжджає чергова місія МВФ, яка працюватиме до 2 жовтня. Президент висловив сподівання на успішні результати роботи місії. «Я сподіваюсь, що активні реформаторські зусилля української влади відкриють шлях по позитивного рішення найближчим часом щодо отримання Україною чергового траншу з боку МВФ», – заявив Петро Порошенко.

У свою чергу, Директор-розпорядник МВФ, яка вперше прибула до Києва, подякувала Президенту за запрошення відвідати Україну. «Я дуже рада можливості зустрітися з Вами. Я маю вам сказати, пане Президенте, я надзвичайно підтримую прогрес, якого було досягнуто в останні кілька місяців. Україна здивувала світ! Здивувала тим, чого їй вдалося досягнути за такий короткий проміжок часу: Це не просто дещо, це вражаюче!» – заявила Крістін Лагард.

Вона зазначила, що дає таку оцінку як директор-розпорядник МВФ, адже попередній досвід підтримки країн не завжди давав підстави для задоволення від досягнутих результатів. «В складний період, в складних обставинах ви досягли макроекономічної стабілізації, яка зберігається, і ваша економіка показує ознаки відновлення, які багато в чому відбулися завдяки Вашому лідерству і талантам Вашої команди», – наголосила Крістін Лагард.

Керівник МВФ наголосила на значних успіхах у фінансовій стабілізації, зокрема валютного курсу, відновленні банківського сектору. «Це означає, що економіка поступово стає сильнішою. Сигнали, які вона надсилає інвесторам, –будьте впевнені, тут є команда, яка запроваджує реформи, яка тримає курс, яка збирається продовжувати процес трансформації економіки – економіки, яка відкрита і сприятлива для іноземних інвесторів та знаходиться в очікуванні зростання, і ця команда націлена на краще життя та процвітання своїх людей –ось що це означає», – сказала Крістін Лагард.

Серед успіху у реформах Директор-розпорядник МВФ відзначила доведення цін на енергетичні ресурси до рівня відшкодування витрат з одночасним надійним захистом населення.

При цьому вона висловила задоволення щодо відновлення соціального контракту між людьми і владою в Україні, що є критично важливим. «Це – не кінець шляху. Це початок подорожі, коли ще не видно кінця дороги, тому що реформи – це процес, і Президент запевнив в тому, що реформи будуть продовжені», – сказала К.Лагард.

Крістін Лагард також привітала створення незалежного антикорупційного органу – Національного антикорупційного бюро України. Вона зазначила, що боротьба з корупцією має бути продовжена, реформа судової системи –активізована. «Як колишній юрист, я знаю наскільки важко змінювати правила», – зазначила вона.

«МВФ – на боці України!», – наголосила Директор-розпорядник МВФ.

Пізніше пані Лагард буде мати розмову з Прем’єр-міністром, Міністром фінансів Наталією Яресько та Главою Нацбанку Валерією Гонтаревою. Вона висловила своє захоплення з приводу того, що міністр фінансів і голова НБУ – жінки. «Це унікальна ситуація в світі. Немає більше ніде такого. І я впевнена, що це абсолютно заслужено», – наголосила вона.

Стрічка новин