Президент під час представлення Стратегії розвитку Черкащини: Активна участь у житті своєї області – це ключ до заможної України
Президент України Володимир Зеленський у межах робочої поїздки до Черкаської області взяв участь у представленні Стратегії розвитку Черкащини на 2021-2027 роки.
Починаючи свій виступ, Глава держави зазначив, що Черкащина – вже шостий регіон України, який він відвідав за останні два тижні.
«Я вкотре переконуюся, наскільки прекрасною є наша рідна земля. Наскільки кожна область України самодостатня, колоритна, наскільки несхожа на інші», – зауважив він.
Президент наголосив, що українська земля багата на працьовитих, чесних, розумних і талановитих людей, і кожен українець може стати творцем успіху своєї області та всієї України. А тому такою важливою є участь громадян у місцевих виборах.
«Всі ми повинні зрозуміти – Україна починається з тебе. З твоєї громади, селища, з твого міста. Можливо, у тебе немає бажання йти в політику й кудись балотуватись. Але принаймні ти як відповідальний громадянин України маєш розуміти, кому саме ти довіряєш місце, де живеш, де живуть твої батьки, твої діти. Маєш розуміти, яким чином контролювати кошти, які витрачає місцева влада. Бути активним учасником життя своєї області. Я впевнений – це ключ до заможної України», – зазначив Володимир Зеленський.
За його словами, успішною держава може бути лише тоді, коли будуть успішними всі її регіони. З цією метою створені стратегії розвитку областей – щоб кожен регіон розумів свої сильні сторони, які можуть привабити інвесторів та принести прибуток.
«Черкащина має потужний агропромисловий комплекс, має великий рекреаційний потенціал. Має хороші перспективи у креативній економіці, в ІТ-секторі. І, звичайно, має велике майбутнє в туристичній галузі. Це стосується як внутрішнього, так і зовнішнього туризму», – сказав Глава держави.
Президент висловив упевненість, що після завершення пандемії коронавірусу Черкащина і вся Україна радо відкриють свої кордони усім своїм гостям.
«Йдеться не лише про прекрасне місто Умань. Черкащина багата унікальними місцями та дійсно фантастичною – я це бачив учора й сьогодні – природою. Це саме та земля, де можна відчути та зрозуміти справжній український дух», – наголосив Володимир Зеленський.
Зокрема, Президент згадав про гетьманську столицю – місто Чигирин на Черкащині, де була фортеця Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Павла Тетері, Петра Дорошенка.
«Це земля лицарів Холодного Яру. І, звичайно, земля, де народився й похований справжній український велетень слова, думки, волі та духу – Тарас Григорович Шевченко. Я щиро бажаю злагоди та процвітання вашій чудовій землі», – зауважив Глава держави.
Представляючи Стратегію розвитку Черкащини, народний депутат Олександр Скічко відзначив, що одна з переваг області – географічне розташування, завдяки чому вона є логістичним центром.
Крім того, Черкащина посідає п’яте місце в Україні за виробництвом сільськогосподарської продукції.
«Тому одним з пріоритетних напрямків для інвестування є саме аграрна галузь. Ідеться не лише про вирощування сировини, а й про переробну промисловість. Створення нових робочих місць у сільському господарстві – першочергове завдання», – наголосив він.
Додатковим стимулом для розвитку села має стати сільськогосподарська кооперація.
Черкащина також має туристичний потенціал, але для його реалізації потрібно вирішити проблему з інфраструктурою та побудувати дороги.
Олександр Скічко зауважив, що у 2020 році на Черкащині завдяки президентській програмі «Велике будівництво» буде відремонтовано 234 км доріг. Крім того, планується електрифікація залізниці до Умані та Черкас та відновлення черкаського вокзалу. Є потенціал для розвитку річкового та авіасполучення.
Серед нагальних потреб області – покращення охорони водних ресурсів, налагодження переробки сміття, контролю за утилізацією відходів.
Також стратегія передбачає розвиток цифрової інфраструктури Черкащини – впровадження електронних інструментів контролю над владою з використанням ресурсів взаємодії онлайн. За словами депутата, найближчим часом у Черкаській області має бути відкритий Офіс інвестицій при облдержадміністрації, де акумулюватимуться всі інвестиційні проекти.
Держава підтримуватиме відновлення соціально важливих об’єктів. Зокрема, передбачається реконструкція драматичного театру, будівництво єдиного центру екстреної медичної допомоги, завершення будівництва школи олімпійського резерву. У планах також – створення центру розвитку креативної економіки Черкащини та розвиток індустріального парку.
-
16:1788% «ковідних» ліжок на Черкащині забезпечені киснем
Рівень кисневого забезпечення ліжок, визначених для лікування хворих на ковід, збільшують в області. З 2 358 місць для лікування пацієнтів з коронавірусом у лікарнях 2 068., тобто…
16:17 -
15:51Лариса Кошова про епідситуацію в Черкаській області 19 січня
+207 нових випадків коронавірусної інфекції виявили 19 січня на Черкащині. З початку пандемії усього підтверджених випадків – 44 129. Про це повідомляє заступниця голови Черкаської…
15:51 -
15:49Системних, грубих порушень не зареєстрували, – Володимир Папач про перевірки суб’єктів господарювання
Фахівці Держпродспоживслужби області впродовж 8-18 січня цього року провели 1840 перевірок, порушення санітарного законодавства встановили у 8,6 % випадків, склали 32 протоколи про порушення санітарного…
15:49 -
15:47Сергій Чубань в ефірі “Ільдани” розповів про тарифні зміни (ВІДЕО)
Директор департаменту інфраструктури та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Сергій Чубань у ефірі каналу "Ільдану" розповів про тарифи газ. Зокрема про ринок газу, результати ініціатив Президента…
15:47 -
15:40«Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ в області контрольована», – Людмила Кравченко
На Черкащині показник захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції нижчий епідпорогу на 16,4%. З 11 до 17 січня захворіли на застуду чи грип 5 162…
15:40 -
15:27За добу поліцейські виявили 24 порушення посилених карантинних обмежень в області
З початку посилених карантинних обмежень поліцейські ГУНП в Черкаській області перевірили майже 4000 суб’єктів господарювання та склали 432 адміністративних матеріали за статтею 44-3 КУпАп. Про…
15:27 -
15:15«З початку року ПЛР-тестування пройшли майже 10 тисяч жителів Черкащини», – Людмила Кравченко
Методом ПЛР від початку 2021 року протестували 9 972 жителів області. У 4 779 випадках виявили наявність РНК коронавірусу. Найбільше випадків зафіксували у Черкасах, Умані, Смілі, Каневі…
15:15 -
14:26«Уманьгаз» знизить тариф, – рішення НКРЕКП
Сьогодні Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, переглянула тарифи на розподіл природного газу. Про це повідомив у Telegram голова…
14:26 -
13:32Рятувальники Черкащини дбають про безпеку в місцях купання на Водохреща
Рятувальники управління ДСНС України у Черкаській області дбають про безпеку черкащан під час купання на свято Водохреща. Сьогодні у місцях купань чергують 95 рятувальників та…
13:32 -
11:42Черкащан закликають обирати газопостачальника (алгоритм)
У споживачів газу є можливість вільно обрати постачальника. Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень, це можна зробити в дистанційному форматі –…
11:42 -
10:27Сьогодні – останній день реєстрації на пробне ЗНО
Станом на сьогодні для проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання процес завершили (здійснили оплату послуг із проведення пробного ЗНО) 85 000 осіб. Останній день реєстрації на…
10:27 -
09:00Після передачі землі громадам безкоштовну приватизацію земельних ділянок здійснюють органи місцевого самоврядування
Восени 2020 року відповідно до указу Президента України й постанови Уряду активізовано роботи з передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну всім без виключення…
09:00