Національні добровольчі батальйони відчувають свою спорідненість із героями Холодного Яру

Батальйони національного руху заполонили 25 квітня центральну вулицю Чигирина. Дружною ходою під прапорами та з національно-патріотичними гаслами вони прослідували на стадіон, де вишикувалися в шеренги. Цього дня прямо з передової лінії фронту на Черкащину прибули разом зі своїми командирами бійці батальйонів «Айдар», «Золоті ворота», «Полтава», «Миротворець», імені генерала Кульчицького, полку «Азов», ДУК «Правий сектор», окремої чоти «Карпатська січ» батальйону «Свобода» та інших добровольчих формувань.

Вони приїхали вклонитися героям Холодного Яру, адже, поряд зі своєю символікою, ці люди наразі йдуть у бій під бойовими прапорами холодноярців. Дійсно, між ними багато спільного, і насамперед те, що саме на цих землях створилися перші добровольчі загони самооборони, аналогом яких є сьогоднішні бойові підрозділи українських націоналістів.

– Наші попередники вказали нам шлях, як потрібно боротися, – наголосив у своїй промові командир ДУК «Правий сектор» Андрій Стемпіцький. – Я впевнений, всі воїни, які взяли в руки зброю для оборони нашої України, ніколи не повернуться в рабство.

За словами командира «Карпатської січі» Олега Куцина, сьогоднішні бійці перейняли естафету повстанців Холодного Яру. Це вперше за 20 років вшанувань саме вояки з передової, а не цивільні люди, прийшли вшанувати тих, чий приклад вони наслідували. Нарешті відродився отой зв’язок між поколіннями колишніх борців за волю і теперішніми.

– Ми розуміли, що тільки коли підійметься центральна і східна Україна, можна говорити про те, що ми відбудемо українську державу, але героїкою УПА і Степана Бендери, мабуть, надихнути цих українців важко, треба шукати інших героїв. Якось мені потрапила книга Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр». І це якраз той приклад, який може підняти Україну, вже і зараз його ідеями живе багато бійців на передовій, – сказав командир.

Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок під час виступу перед бійцями запропонував вшанували хвилиною мовчання пам’ять холодноярців та націоналістів-патріотів, які недавно загинули за Україну.

– Це – свята земля, бо саме тут присутній дух холодноярців, яких ми ставимо в один ряд з українськими козаками, з січовими стрільцями, з бійцями карпатської січі, з бандерівцями – усіма тими, хто клав свої голови за незалежну Україну, – промовив Олег Тягнибок. – Багато хто з бійців російсько-української війни і героїв Майдану їздили в Холодний Яр і наповнювалися патріотичним бойовим духом.

На переконання головного «свободівця», такі святкування мають примножуватися і продовжуватися кожного року, причому, на серйозному державному рівні.

– Око милувало, коли тут, у славетному козацькому Чигирині, маршували різні націоналістичні підрозділи. Хочу, щоб всі ми набралися тут отієї сили. Холодний Яр – це завжди був початок української перемоги, і сьогодні, впевнений, буде так само, – наголосив він.

Стрічка новин