На Черкащині впроваджують пілотний проект з надання якісних послуг особам, яких торкнулась проблема ВІЛ/СНІДу

???????????????????????????????Реалізовуватимуть його вперше на Канівщині. Сьогодні ж в ОДА підписали відповідний Меморандум про співпрацю між обласною адміністрацією, благодійною організацією людей, які живуть з ВІЛ/СНІД ЛЖВ «Від серця до серця», Канівською районною та міською владою. Проект передбачає розбудову сталої моделі надання життєво-важливих послуг для ключових груп населення та людей, які живуть з ВІЛ.

Меморандум підписано у рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ послуг» за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Впроваджуватиме його Черкаська благодійна організація ЛЖВ  «Від серця до серця».

– Коли йдеться про реформування будь-якої галузі, важливим є наближення рівня послуг до європейських стандартів, – зазначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – І добре, що для реалізації проекту обрали не обласний центр, а саме район. Думаю, протягом цих двох років, коли він реалізовуватиметься, ми отримаємо гарні результати, зокрема щодо наближення якісних послуг до конкретного споживача. При цьому ми зможемо показати вдалу співпрацю міжнародних організацій, держави та громадськості. Упевнений, що нам вдасться напрацювати алгоритм, механізми, що дадуть змогу в подальшому реалізувати проект й на інших територіях Черкащини та загалом в областях України.

^B76D45B28AAD5EE9B3A6B2032AC03689D96DEAF5597CD212C0^pimgpsh_fullsize_distrСтарший технічний радник з питань ВІЛ відділу охорони здоров’я Агентства США з міжнародного розвитку USAID  Паола Павленко розповіла про те, що проект вимагатиме сміливих  і рішучих кроків по дійсно зміненій моделі надання послуг. Вона зауважила: на Черкащину в рамках програми Глобального фонду надходило в 2013 році 800 тис. дол., в 2014 – понад 1,5 млн дол. на послуги з профілактики і догляду. Однак дія програми  завершується в 2017-му. Звичайно частково міжнародні інвестиції передбачатимуться, однак область і район мають брати на себе зобов’язання щодо того, як здешевити послуги, не втрачаючи при цьому їх якості. «Саме для цього здійснюється цей пілот, – запевняє пані Паола. – І це дійсно варто починати в районі, бо маємо йти в ногу з територіально-адміністративною реформою. Проект же реалізовуватимемо спільно з компанією Делойт».

Керівник проекту Ната Аваліані розповіла про діяльність проекту USAID, зокрема першочергові завдання, моделі надання послуг, систему фінансуванняЮ кадрове забезпечення.

– Для Канівщини питання поширення ВІЛ-інфекції є більш, ніж актуальним, – і реалізація такого проекту дасть можливість забезпечити допомогу ВІЛ-інфікованим на кардинально вищому рівні, – зазначила голова правління благодійної організації ЛЖВ  «Від серця до серця» Наталія Несват. – Епідемічна ситуація із захворюваності на ВІЛ/СНІД у Канівському районі системно напружена: середньообласні показники перевищує як первинна захворюваність на ВІЛ-інфекцію, так і захворюваність на СНІД. Первинна у Канівському регіоні перевищує середньообласний стабільно: 2013 – 56,7 на 100 тисяч населення, 2014 – 70,6 на 100 тисяч, 2015 – 62,5 на 100 тисяч.

У цілому оціночна кількість представників уразливої групи, людей, які живуть із ВІЛ, у Каневі та Канівському районі становить 879 осіб.

Таким чином у закладах первинної (поліклініки) та спеціалізованої медичної допомоги планується впровадження базового пакету послуг, зокрема експрес-тестування на ВІЛ, роботу з поведінковими змінами людини, коли вона дізнається про свій діагноз та перенаправлення у відповідний заклад для лікування. Також, складовими пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» стануть оптимізація маршруту пацієнта на шляху виявлення ВІЛ і до забезпечення подальшого лікування, впровадження замісної підтримувальної терапії з формуванням центру надання інтегрованої допомоги, пошук прийнятних моделей фінансування ВІЛ послуг та ін.

 

Стрічка новин