Другий тур вакцинації проти поліомієліту продовжили

3

На Черкащині він завершиться 19 грудня. Відповідні рекомендації від МОЗ України вже отримали в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

Продовження другого раунду пов’язане у першу чергу з невисоким рівнем охоплення щепленнями дітей України. За майже півтора тижні другого туру додаткової імунізації проти поліомієліту в Україні щепили 1 039 026 дітей, що складає 44,26% від загальної кількості дітей, віком від 2 місяців до 6 років. В області ж ситуація дещо краща. Тут станом на 13 грудня вже імунізували 43 602 дітей, що становить 62,7 % від цільової групи.

Начальник відділу надання медичної допомоги матерям та дітям Департаменту ОЗ облдержадміністрації Людмила Стрелкова зазначила, що зниження рівня охоплення вакцинацією пов’язане зі зростанням захворюваності дітей на ГРВІ та чутками, які виникли щодо безпечності імунізації дітей. За її словами, будь-які захворювання або летальні випадки, які співпали в часі у 30-денний термін після вакцинації, належать до несприятливих подій після імунізації. Такі випадки ретельно досліджуються спеціальними комісіями. Як інформують в МОЗ, спеціальна комісія розглянула випадок смерті хлопчика у Білій Церкві та дійшла висновку, що цей трагічний випадок не має зв’язку із вакцинацією.

– Ми активно проводимо роз’яснювальну роботу серед батьків про особливості імунізації дітей проти поліомієліту. Тож показник щеплення оральної вакциною маленьких черкащан в області достатньо високий, – говорить Людмила Стрелкова. – Хотілося б досягнути 95 % показника імунізації дітей, аби вберегти їх від цієї небезпечної хвороби.