1500+ освітніх просторів: наймасштабніше оновлення освітньої інфраструктури в Україні
Міністерство освіти і науки України реалізує найбільший в історії проєкт із модернізації освітньої інфраструктури. У 2024–2025 роках уряд виділив фінансування на створення підземних шкіл-укриттів, сучасних лабораторій, майстерень у профтехах, модернізацію харчоблоків та осередків “Захисту України”.
Будівництво та оновлення освітніх просторів триватиме у 2026 році. Загалом у цей період буде збудовано та модернізовано понад 1500 освітніх просторів. Це не просто відновлення — це системна трансформація освіти, яка охоплює як змістові рішення, так й інфраструктурні.
– Протягом останніх двох років спільно з МОН ми трансформуємо систему освіти. Наша місія – побудувати систему, здатну формувати професійних та щасливих людей для нової інноваційної економіки. Один із треків для досягнення цієї місії – наймасштабніше оновлення освітньої інфраструктури. Простори стають безпечнішими, сучаснішими та технологічнішими. У прифронтових містах вже побудовані підземні школи, паралельно оновлюємо майстерні у профтехах, осередки для уроків «Захисту України» тощо. Усе це інфраструктурні рішення, що формують нову якість освіти та створюють умови для розвитку дітей, – зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Освітня інфраструктура в цифрах:
- 200 підземних шкіл-укриттів – очне та безпечне навчання в умовах війни;
- 200 майстерень у профтехах – практична освіта світового рівня;
- 100+ сучасних лабораторій – інноваційні підходи до навчання;
- 210 оновлених шкільних харчоблоків – здорове харчування для дітей;
- 963 осередки “Захисту України” – формування в молоді національної ідентичності та базових навичок для захисту себе й інших.
– Освітня інфраструктура – це не просто класи, у яких перебувають діти, це насамперед освітні середовища. Вони є важливими, адже саме в середовищі формуються смаки дітей, їхні уявлення про важливі наукові феномени та факти. Від якості середовища залежить, зокрема, навчальний процес і якість тих знань, які діти здобудуть у закладах освіти. Саме тому, попри війну та всі виклики, ми робимо великий акцент на інфраструктурі: оновлюємо та розбудовуємо нові класи, лабораторії і навчальні осередки. Саме тому ми будуємо не просто укриття, а підземні школи, облаштовані повноцінними навчальними просторами. Ми розуміємо, що інвестуємо не просто в інфраструктуру, а в якісну освіту наших дітей, нашого майбутнього покоління українців, – зазначає міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Як ці зміни вплинуть на освіту?
- Безпечне та очне навчання для дітей – підземні школи забезпечують безперервний освітній процес навіть під час повітряних тривог. Це рішення гарантує, що діти можуть навчатися в очному форматі, незалежно від безпекової ситуації, – це мінімізує освітні втрати.
- Інновації в освіті – сучасні лабораторії, технологічні майстерні у профтехах та нові навчальні осередки дають учням доступ до сучасного обладнання, технологій та практичного навчання, що відповідає світовим стандартам освіти.
- Інвестиції в майбутнє країни – створення сучасних освітніх просторів впливатиме на конкурентоспроможність української освіти. Це не лише підготовка нових поколінь, а й залучення сучасних підходів, які допоможуть Україні розвивати людський капітал та впливати на економічне зростання країни.
Усі простори відповідають вимогам безбар’єрності та доступності для учнів.
Як фінансується проєкт?
Загальний обсяг державних інвестицій в освітню інфраструктуру за 2024-2025 роки сягає 22,56 млрд гривень. Окрім цього, об’єкти фінансуються з місцевих бюджетів та донорських коштів.
Що далі?
Уже за січень-лютий 2025 року відкрито та оновлено понад 1000 освітніх просторів. Масштабні відкриття об’єктів триватимуть протягом 2025 року, а частину проєктів, які отримали фінансування, буде реалізовано у 2026 році, забезпечуючи сталий розвиток освітньої інфраструктури.
Міністерство освіти і науки продовжує комплексну роботу над розвитком освітньої інфраструктури, щоб кожна українська дитина отримала доступ до безпечного, якісного та сучасного навчання.
За інформацією Міністерства освіти і науки України
-
14:12Експорт Черкащини демонструє стабільне зростання
Підприємства області продовжують нарощувати експорт. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. За перші чотири місяці року Черкащина експортувала товарів на 461,5 млн…
14:12 -
12:30Громади області продовжують налагоджувати міжмуніципальне співробітництво
Громади області уклали ще 4 договори міжмуніципального співробітництва. Їх зареєстрували у Міністерстві розвитку громад та територій України. Про це інформують в департаменті регіонального розвитку Черкаської…
12:30 -
11:18Держава частково покриє оренду житла для ВПО: як дізнатися суму допомоги
Для внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути свої домівки через війну і орендують житло в інших регіонах, з'явилися нові можливості допомоги. Мінсоцполітики разом із…
11:18 -
10:34Діалог влади та бізнесу: робота проєкту Дія.Бізнес
Проєкт «Дія.Бізнес: підтримка та розвиток підприємництва». Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустрічі в межах діяльності регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Про це інформують у…
10:34 -
10:03Тропічне повітря над Черкащиною: синоптики прогнозують спеку
На Черкащині 4 липня повітря прогріється до +30-34 градусів. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 годину температура становила 23°, західний вітер…
10:03 -
09:15Понад 10 тис. наборів LEGO отримала Черкащина
Черкащина отримала понад 10 тис. наборів LEGO Six Bricks для четвертокласників у межах меморандуму про співпрацю з The LEGO Foundation. Їх уже направили в навчальні…
09:15 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 4 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 024 210 (+1 120) осіб; танків ‒ 10 988 (+2);…
08:45 -
08:36Звернення Президента до учасників гала-вечері з нагоди початку данського головування в Раді ЄС
https://youtu.be/sjL9XTA99oo?si=U1cAscu2fIH-ONY1 Дуже дякую! Ваші Величності, щиро дякую! І дорога Метте, моя подруго, дуже дякую за запрошення до такого прекрасного міста! Такий сильний народ – дякую…
08:36 -
08:06Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 4 липня
З вечора четверга затяжні тривоги тривали на Черкащині. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області наші оборонці знищили 22 російські БпЛА. — Інформація…
08:06 -
20:09Загиблих нацгвардійців вшанували в Холодному Яру
Вони стояли за Україну до останнього. Тепер у Холодному Яру є місце, де увіковічнили пам’ять про полеглих воїнів 31 полку Національної гвардії України. Меморіал на…
20:09 -
16:00Грант для ветеранів та другого з подружжя: як отримати?
Державна служба зайнятості пропонує людям з інвалідністю внаслідок війни, ветеранам та другому з подружжя безповоротну, безпроцентну державну допомогу на створення або розвиток власного бізнесу. Для…
16:00 -
15:50В Україні запрацює соцпослуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю
Міністерство соціальної політики України розпочинає експериментальний проєкт із закупівлі соціальної послуги з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю. Тривалість проєкту – два роки. Відповідну…
15:50