1500+ освітніх просторів: наймасштабніше оновлення освітньої інфраструктури в Україні
Міністерство освіти і науки України реалізує найбільший в історії проєкт із модернізації освітньої інфраструктури. У 2024–2025 роках уряд виділив фінансування на створення підземних шкіл-укриттів, сучасних лабораторій, майстерень у профтехах, модернізацію харчоблоків та осередків “Захисту України”.
Будівництво та оновлення освітніх просторів триватиме у 2026 році. Загалом у цей період буде збудовано та модернізовано понад 1500 освітніх просторів. Це не просто відновлення — це системна трансформація освіти, яка охоплює як змістові рішення, так й інфраструктурні.
– Протягом останніх двох років спільно з МОН ми трансформуємо систему освіти. Наша місія – побудувати систему, здатну формувати професійних та щасливих людей для нової інноваційної економіки. Один із треків для досягнення цієї місії – наймасштабніше оновлення освітньої інфраструктури. Простори стають безпечнішими, сучаснішими та технологічнішими. У прифронтових містах вже побудовані підземні школи, паралельно оновлюємо майстерні у профтехах, осередки для уроків «Захисту України» тощо. Усе це інфраструктурні рішення, що формують нову якість освіти та створюють умови для розвитку дітей, – зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Освітня інфраструктура в цифрах:
- 200 підземних шкіл-укриттів – очне та безпечне навчання в умовах війни;
- 200 майстерень у профтехах – практична освіта світового рівня;
- 100+ сучасних лабораторій – інноваційні підходи до навчання;
- 210 оновлених шкільних харчоблоків – здорове харчування для дітей;
- 963 осередки “Захисту України” – формування в молоді національної ідентичності та базових навичок для захисту себе й інших.
– Освітня інфраструктура – це не просто класи, у яких перебувають діти, це насамперед освітні середовища. Вони є важливими, адже саме в середовищі формуються смаки дітей, їхні уявлення про важливі наукові феномени та факти. Від якості середовища залежить, зокрема, навчальний процес і якість тих знань, які діти здобудуть у закладах освіти. Саме тому, попри війну та всі виклики, ми робимо великий акцент на інфраструктурі: оновлюємо та розбудовуємо нові класи, лабораторії і навчальні осередки. Саме тому ми будуємо не просто укриття, а підземні школи, облаштовані повноцінними навчальними просторами. Ми розуміємо, що інвестуємо не просто в інфраструктуру, а в якісну освіту наших дітей, нашого майбутнього покоління українців, – зазначає міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Як ці зміни вплинуть на освіту?
- Безпечне та очне навчання для дітей – підземні школи забезпечують безперервний освітній процес навіть під час повітряних тривог. Це рішення гарантує, що діти можуть навчатися в очному форматі, незалежно від безпекової ситуації, – це мінімізує освітні втрати.
- Інновації в освіті – сучасні лабораторії, технологічні майстерні у профтехах та нові навчальні осередки дають учням доступ до сучасного обладнання, технологій та практичного навчання, що відповідає світовим стандартам освіти.
- Інвестиції в майбутнє країни – створення сучасних освітніх просторів впливатиме на конкурентоспроможність української освіти. Це не лише підготовка нових поколінь, а й залучення сучасних підходів, які допоможуть Україні розвивати людський капітал та впливати на економічне зростання країни.
Усі простори відповідають вимогам безбар’єрності та доступності для учнів.
Як фінансується проєкт?
Загальний обсяг державних інвестицій в освітню інфраструктуру за 2024-2025 роки сягає 22,56 млрд гривень. Окрім цього, об’єкти фінансуються з місцевих бюджетів та донорських коштів.
Що далі?
Уже за січень-лютий 2025 року відкрито та оновлено понад 1000 освітніх просторів. Масштабні відкриття об’єктів триватимуть протягом 2025 року, а частину проєктів, які отримали фінансування, буде реалізовано у 2026 році, забезпечуючи сталий розвиток освітньої інфраструктури.
Міністерство освіти і науки продовжує комплексну роботу над розвитком освітньої інфраструктури, щоб кожна українська дитина отримала доступ до безпечного, якісного та сучасного навчання.
За інформацією Міністерства освіти і науки України
-
13:32Державна підтримка ветеранів та їхніх родин стала пріоритетом внутрішньої політики України
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який уперше на законодавчому рівні визначає основи внутрішньої політики у сфері підтримки ветеранів. Йдеться про Закон України “Про внесення змін…
13:32 -
11:06На Черкащині придбають шкільні автобуси для 15 тергромад
На Черкащині планують придбати 15 шкільних автобусів на майже 32 млн грн коштом держсубвенції у співфінансуванні з місцевими бюджетами. Про це повідомляють в управлінні освіти…
11:06 -
10:37Безоплатні стоматологічні послуги для ветеранів та ветеранок: де і як отримати
В Україні продовжується реалізація проєкту з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для Захисників і Захисниць України. Хто може отримати послуги: ветерани та ветеранки; ветерани…
10:37 -
09:38Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 квітня
Через ворожі дрони тривоги зранку були по всій Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. За попередніми даними, наші захисники неба знищили 4 російські…
09:38 -
09:15Єдиний державний реєстр адрес: 90% вулиць верифіковано за 9 місяців
За дев’ять місяців від старту проєкту зі створення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) в Україні верифіковано 90%+ вулиць. Верифікацію вулиць уже завершили майже всі громади,…
09:15 -
09:11Фермерські господарства Черкащини отримали перші дотаційні виплати на утримання корів та кіз/овець
У квітні 2025 року Український державний фонд підтримки фермерських господарств спрямував перші виплати спеціальної бюджетної дотації фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції. На Черкащині…
09:11 -
09:00Звернення Президента України
https://youtu.be/D_zO-uMEe5Q Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про сьогодні. Взяв участь у роботі саміту Ініціативи трьох морів – це один із форматів, які об’єднують наш…
09:00 -
08:47Загальні бойові втрати противника станом на 30 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 951 960 (+1 100) осіб; танків ‒ 10 729 (+1) од;…
08:47 -
17:28Продовження субсидії на неопалювальний період: кому з черкащан потрібно подати заяву
Оскільки опалювальний сезон завершується 30 квітня, фахівці обласного ГУ Пенсійного фонду України надали роз’яснення черкащанам про те, що робити для продовження виплати на неопалювальний період…
17:28 -
15:57На Черкащині запроваджують нові інструменти підтримки бізнесу
Фінансові пілоти для підприємців. На Черкащині запроваджують нові інструменти підтримки. Зокрема, йдеться про програму «Відшкодування 5%». Її реалізовуватимуть у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9»…
15:57 -
15:50Інклюзія та доступність: в області наближають адмінпослуги для отримувачів
Територіальні громади області працюють над покращенням доступності адміністративних послуг для своїх громадян. Так, Іваньківська тергромада наблизила ЦНАП до вимог безбар’єрності, а в Бобрицькій відкрили два…
15:50 -
14:58Черкаські спортсмени вибороли нагороди на чемпіонаті Європи з таеквон-до
Спортсмени з Черкащини у складі національної збірної України гідно виступили на чемпіонаті Європи з таеквон-до. Він проходив з 24 по 27 квітня в місті Сараєво…
14:58