Збірна тероборони області змагатиметься за першість у військовій підготовці
Тактика та орієнтування на місцевості, стрільби та перша медична допомога. Все це відпрацьовували учасники збірної області з територіальної оборони. Нині вони змагаються за вихід до фіналу змагань серед кращих стрілецьких підрозділів України.
Загалом до складу збірної увійшли 27 резервістів з усіх районів Черкащини. Упродовж двох днів вони відпрацьовували необхідні навички з військової дисципліни. Заняття проходили на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.
– Відповідно до плану підготовки підрозділів територіальної оборони сухопутних військ Збройних Сил України з 1 до 3 липня на Чернігівщині проходять збори підрозділів територіальної оборони, – розповів начальник обласного управління цивільного захисту населення Дмитро Клименко. – Тут також відбудуться змагання на кращий стрілецький підрозділ територіальної оборони. Участь візьмуть Черкаська, Чернігівська, Київська, Сумська, Житомирська та Полтавська області. Це – перший етап. За результатами змагань, дві кращі команди вже будуть змагатися у фіналі на всеукраїнському рівні.
Учасники підрозділів територіальної оборони області проходять відповідні навчання двічі на місяць, відзначає командир батальйону територіальної оборони Черкаського району Сергій Лимар. Із 2018 року пройшли таку підготовку понад 500 осіб.
– Усі наші резервісти – цивільні, жоден не спортсмен, – додає він. – Втім усі вони мають велике прагнення показати кращий результат та вийти до фіналу всеукраїнських змагань. Захищати свою державу – завдання кожного громадянина нашої держави. Ці тренування допоможуть людям у разі збройної агресії дати гідну відсіч.
Долучитися до захисту держави незабаром зможуть всі охочі. Нині пройшов перше читання проект закону №5557 щодо національного спротиву. Його ухвалення позитивно вплине на розвиток територіальної оборони України. За ним, до навчань загонів тероборони матимуть змогу долучитися цивільні громадяни, зокрема й молодь.
Уже рік у лавах територіальної оборони Черкащини тренується черкащанин Роман Надточій. Паралельно хлопець викладає уроки національно-патріотичного виховання у школі для дітей.
– Територіальна оборона – це найкраща можливість бути в цивільному житті, не відриваючись від своїх занять, та служити Україні, отримувати військові навички, навчатися чомусь новому в інструкторів, які дають базу необхідних для військових знань, та проходити такі військові збори, – зазначає хлопець. – Рік тому підписав контракт на службу в резерві. Відтоді були й стрілкові дні, зустрічалися для вдосконалення навичок поза територією військкомату.
-
11:46В обласному центрі триває ліквідація наслідків нічних ворожих атак
У Черкасах ліквідують наслідки дронових атак. Вибуховою хвилею тут пошкоджено, зокрема, житлову інфраструктуру: багатоповерхівку та кілька приватних будинків. Про це повідомляє начальник ОВА Ігор Табурець. …
11:46 -
07:30Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 січня (ОНОВЛЕНО)
Цієї ночі ворог атакував Черкащину ударними дронами. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Під прицілом була критична інфраструктура, - зауважив він. -…
07:30 -
16:36Нова система оцінювання: експертні команди розглянули понад 14 тисяч справ
Впровадження нової системи експертних команд оцінювання повсякденного функціонування стало важливим кроком у створенні прозорої та людиноорієнтованої моделі оцінювання функціонування людей. Вона спрямована на мінімізацію бюрократії…
16:36 -
15:44Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Сесія обласної ради. З емоціями і не завжди конструктивом, усе ж засідання нарешті відбулось. Передовсім дякую депутатам за кожне виважене «рішення ухвалено». Зокрема, за програми,…
15:44 -
14:32Три нових договори міжмуніципального співробітництва уклали на Черкащині
Територіальні громади області продовжують налагоджувати міжмуніципальне співробітництво. З початку року ще три нових співробітництва започаткували на Черкащині між громадами. Про це інформують у департаменті регіонального…
14:32 -
14:01Власна справа: 15 000 українців зможуть взяти гранти на розвиток свого бізнесу у 2025 році
Ще 93 українці стали переможцями програми «Власна Cправа» за підсумками двадцять шостої, фінальної у 2024 році, хвилі. Вони отримають гранти на старт або розширення бізнесу…
14:01 -
13:28Підприємці отримали 43 298 кредитів на 138,4 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі, з них у 2024 – 10 323 кредити на 35,5 млрд грн
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 298…
13:28 -
13:08Незабаром у Дії з’являться нові електронні послуги для ветеранів та родин загиблих
Відсьогодні Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали бета-тестування електронної послуги з отримання через Портал Дія статусів: особи з інвалідністю…
13:08 -
13:01“Зимова єПідтримка” через Укрпошту: хто може подати заявку на допомогу до кінця лютого 2025 року
Уряд вніс зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 р. № 952, розширивши список категорій громадян, які можуть отримати допомогу від держави…
13:01 -
10:58Діалог влади та бізнесу: легалізація праці та електронні послуги
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує роботу в Черкаській ОВА. Цього разу основними темами обговорення стали легалізація зайнятості та можливості електронних сервісів Пенсійного фонду…
10:58 -
10:27На Черкащині презентували маршрути послуг ментального здоров’я
Єдина екосистема – доступні послуги. У 7 пілотних територіальних громадах Черкащини представили «Маршрути послуг з ментального здоров’я у громаді». Такий інструмент з наближення послуг ментального…
10:27 -
10:16Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель триває в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, моніторять на Черкащині. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 17 січня по…
10:16