Інклюзивний простір: в області розпочали перевірку доступності громадських об’єктів

Зручне середовище доступне кожному. На Черкащині розпочали моніторинг інклюзивності та доступності об’єктів громадської інфраструктури. Про це інформують у департаменті будівництва ОВА.

Моніторинг здійснюється працівниками обласного департаменту будівництва спільно із членами робочої групи з розробки та моніторингу виконання плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Активно долучається до цієї роботи громадськість за участю представниці Урядового уповноваженого з прав людей із інвалідністю Наталії Капустян.

Під час першого візиту обстежили приміщення залізничного вокзалу в обласному центрі, ЦНАПу в Черкасах, приміщення міської ради, а також інші адмінбудівлі, що мають високий рівень відвідуваності серед населення.

Учасники моніторингу зазначають, що ситуація з безбар’єрністю простору для людей із інвалідністю, як і загалом для маломобільних груп населення, до яких належать всі, хто в той чи інший період життя відчувають труднощі з пересуванням, досить складна. Потреба у  пристосуванні простору особливо загострилась із початком вторгнення російської федерації в Україну.

У департаменті відзначають, що в більшості випадків пристосування об’єктів громадської інфраструктури до сучасних вимог інклюзивності таки можлива. Метою моніторингових візитів є зосередження уваги на проблемних питаннях, що вже існують. У процесі обстеження  моніторингова група надає пропозиції та рекомендації щодо усунення недоліків власникам і балансоутримувачам.

Долучитися до цього процесу можуть усі охочі впродовж 2024 року.

Нагадаємо, на Черкащині презентували онлайн-карту безбар’єрності.