Запроваджено функціонал для автоматичного формування витягів із технічної документації про НГО земель населених пунктів

Держгеокадастр запровадив новий функціонал для автоматичного формування витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку (НГО) земель населених пунктів програмним забезпеченням Державного земельного кадастру.

Наразі ефективно функціонує автоматизована видача витягів із технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів.

Аналогічний функціонал розроблено для формування й видачі витягів із технічної документації з НГО земельних ділянок, що розташовані в межах населених пунктів. Автоматична видача витягів із НГО таких ділянок можлива виключно для тих адміністративно-територіальних одиниць, де відомості про НГО земель і межі населеного пункту внесено до відомостей Державного земельного кадастру.

Зазначений функціонал дозволяє провести автоматичний розрахунок НГО земельної ділянки й отримати його в електронному вигляді в особистому кабінеті на порталі «Е-сервіси» Держгеокадастру. Весь процес відбувається без участі фахівців Держгеокадастру в областях, однак обов’язковою умовою є наявність усіх необхідних для цього документів.

Водночас у разі неможливості автоматичного розрахунку НГО земельної ділянки такий розрахунок здійснюватимуть працівники територіальних органів Держгеокадастру з використанням відповідної наявної технічної документації.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області