Юлія Свириденко закликала забудовників Черкащини активніше долучатися до участі в Програмі доступного кредитування єОселя

Завдяки активній участі забудовників у реалізації урядової програми єОселя, ще більше українців зможуть отримати власне житло. Про це розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко в Черкасах під час зустрічі із забудовниками регіону. Крім того, за її словами це допоможе оживити ринок будівництва і створити нові робочі місця. 

Завдяки державній програмі єОселя всі українці, які не мають власного житла, або хочуть покращити житлові умови, можуть отримати доступну іпотеку під 7% річних. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка по кредиту складає 3% річних. У той час, коли ставки на комерційному ринку в рази вищі. 

«Завдяки плідній зустрічі із черкаськими забудовниками ми сподіваємось, що якомога більше черкащан зможе придбати власне житло на вигідних умовах. Це також сприятиме економічному розвитку області, адже одне робоче місце, створене в будівельній галузі створює не менше п’яти робочих місць у суміжних. Будівництво – це і житло, і робота для українців, і податки в бюджети всіх рівнів, і розвиток економіки. Будівельна галузь здатна стати одним із драйверів відновлення та зростання економіки регіонів і в цілому України. А поштовх розвитку самої галузі має дати, зокрема, ініційована Урядом програма єОселя. Я сподіваюся, що після нашої зустрічі, якомога більше забудовників Черкащини доєднається до цієї програми», – зазначила Юлія Свириденко.

Одне з ключових завдань єОселі — стимулювання будівництва житла,  розвиток будівельної галузі загалом, а також суміжних галузей економіки.

Як нагадала Юлія Свириденко, програма єОселя передбачає надання іпотеки на вигідних умовах українцям, які не мають власного житла, або якщо воно менше 52,5 кв. метри для родини з одного члена і додаткових 21 квадратних метрів для кожного наступного члена родини.

 За умовами масової іпотеки під 7% придбати квартиру можна виключно в новобудовах, або будинках не старше 3-х років.

«Ця умова важлива для запуску первинного ринку. Будівельна галузь, яка на початку вторгнення, по суті, завмерла, завдяки цьому стимулу активізується. Ми очікуємо, що наступного року в рамках єОселі зможемо видати 12 тисяч іпотек. У бюджеті ми передбачили можливість докапіталізації на 20 млрд грн для “Укрфінжитла”, яке реалізує програму. Крім того, у бюджетних програмах виділили 1,4 млрд на пряме фінансування програми. Отже, закликаю забудовників Черкащини активніше долучатися до участі в програмі та скористатися можливостями для розвитку», — сказала Юлія Свириденко.

Під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністр економіки України із забудовниками регіону, Юлія Свириденко розповіла, що вже 122 родини отримали кредити на житло на Черкащині сумарно на 139 мільйони гривень. 

Програма реалізується Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank та Укрексімбанк.

Стрічка новин