Єдиний захист від недуги: фахівці нагадують про важливість вакцинації проти кору

На Черкащині триває всеукраїнська наздоганяюча кампанія з імунізації проти кору. Про це інформують в Обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Як повідомив головний державний санітарний лікар області, мета кампанії незмінна – довакцинувати проти кору всіх дітей, які з різних причин пропустили щеплення.  Нині в регіоні діють 306 пунктів щеплень, 14 центрів масової вакцинації, працюють 14 мобільних бригад.

– У межах кампанії ми запланували провести понад 7600 щеплень, – повідомив Володимир Папач. –  Процес триває. Наразі загальний відсоток вакцинованих людей недостатній для формування колективного імунітету. І цього можна і потрібно досягти через вакцинацію. Це єдиний захист від недуги.

Володимир Папач зауважив, що діти, які не мають щеплення, відповідно до календаря, не повинні бути допущені в організовані дитячі колективи. Це прописано у Законі України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Нагадаємо, днями в області відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами всім відповідним службам дано завдання акумулювати зусилля в реалізації наздоганяючої кампанії з імунізації проти кору та здійснити всі необхідні заходи, аби зменшити ризики поширення хвороби.

Довідково:

Кір – небезпечна хвороба, яка є загрозою для невакцинованих дітей і дорослих. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразною. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють. Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиним захистом від хвороби є вчасна вакцинація.

Діти мають отримати два щеплення вакциною КПК: в 1 і 6 років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, потрібно наздогнати його якнайшвидше.

Дітям, яким більше 6 років і які не мають жодного щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця.

Діти, які мають бронхіальну астму, цукровий діабет, муковісцидоз, онкологію, серцево-судинні чи інші хронічні захворювання, потребують щеплення в першу чергу, адже вони вразливіші до інфекцій, перебіг хвороби зазвичай важчий, а ускладнення — серйозніші.