Як викривати корупцію? Мінцифри та НАЗК запустили навчальний курс
Завдяки курсу українці зможуть навчитись подавати повідомлення про можливі факти корупції через сайти державних органів. Також громадяни знатимуть, хто такий викривач, які в нього права та гарантії захисту згідно із законом, до якого органу потрібно подавати повідомлення про корупцію та яку суму винагороди може отримати викривач.
Міністерство цифрової трансформації України спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки Проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI), який впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запустили навчальний курс «Викривач в законі».
Безкоштовно подивитися навчальний курс можна на платформі Дія.Цифрова освіта
Цікаві факти про навчальний курс:
- 5 серій тривалістю 3-7 хвилин кожна;
- участь у навчальному курсі взяли журналістка, телеведуча Марічка Падалко та керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач;
- після перегляду навчального курсу та успішного складання фінального тестування користувачі отримають сертифікат, що засвідчує проходження базового антикорупційного курсу обсягом 0,2 кредиту ЄКТС.
Коментарі та оцінки навчального курсу.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що в навчальному курсі пропонується план дій і реальні інструменти для тих, хто хоче свідомо протидіяти корупції і стати викривачем.
«Курс спрямований на те, щоб кожен громадянин не просто усвідомив проблему — «Корупція існує». А щоб усвідомлення цього факту ставало відправною точкою до дії — «Що саме я можу зробити, щоб боротися з корупцією вже сьогодні?» – розповіла Валерія Іонан.
Керівник Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» Лоренс Хелд розказав, що історично склалося так, що США ініціювали запровадження органами державної влади заходів із захисту викривачів корупції та заохочували держслужбовців і громадян чинити по совісті, якщо вони стали свідками зловживань на роботі чи державній службі.
«Для забезпечення демократичного та економічного добробуту України вкрай важливо, щоб термін «викривач» і культура викривання асоціювалися з такими словами, як сміливість, свідомість, чесність та сила», – наголосив Лоренс Хелд.
Керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач зазначив, що важливо залучати до викривання корупції якомога більше українців.
«Курс «Викривач у законі» є одним з інструментів для поширення знань про викривання. Окрім того, це додаткова аудиторія, здебільшого молода, у якої потрібно формувати нульову толерантність до корупції. Впевнений, він стане в пригоді тим, хто ще сумнівається: викривати корупцію чи ні», – пояснив Сергій Деркач.
-
15:35Усіх охочих запрошують на курс з української мови
Усіх охочих запрошують на курс з української мови. Це можна буде зробити на безкоштовному курсі української мови «Єдині». «Єдині» – це 28 днів підтримки у…
15:35 -
13:51Які об’єкти пропонують до приватизації на Черкащині у лютому
У лютому на Черкащині відбудеться два аукціони з приватизації. Зокрема пропонують об'єкти на Смілянщині та Канівщині, інформують в ФДМУ області. 14 лютого запрошуємо взяти участь…
13:51 -
13:45Про ситуацію в енергосистемі України
Споживання електроенергії поступово зростає, водночас дещо зросло і виробництво електроенергії. Дефіцит потужності зберігається, найбільше – у вечірні години. Генерація: після аварійного ремонту включено в роботу…
13:45 -
13:44Базові знання з військової справи: якими навчальними ресурсами можна скористатися
Існує чимало ресурсів, які дають базові і поглиблені знання з тактичної підготовки, вогневої, військової топографії, тактичної медицини тощо. У публікації зібрали посилання на ресурси, що…
13:44 -
13:34Черкащани можуть подати заявку, аби отримати грант на власну справу
На початку лютого стартувала перша у 2023 році хвиля подачі заяв на отримання мікрогранту для підприємців у межах урядової програми єРобота. Прийом документів по першій…
13:34 -
12:35Добровольцям штурмових бригад «Гвардії наступу» будуть надані переваги та пільги
Заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в ефірі телемарафону FREEDOM розповіла про механізм вступу до штурмових бригад «Гвардія наступу», а також поінформувала про переваги служби…
12:35 -
12:32За минулий тиждень бізнес отримав 1,1 млрд грн “доступних кредитів”
Понад 250 підприємців отримали за минулий тиждень кредити за урядовою програмою “Доступні кредити 5-7-9%” на загальну суму 1,1 млрд грн. З початку дії програми (лютий…
12:32 -
09:38«Гвардія наступу». До яких бригад можуть долучитися добровольці
Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу», частиною яких можуть стати добровольці. Доєднатися до «Гвардії наступу» можна у зручному форматі, подавши відповідну…
09:38 -
09:22«Перетвори свою лють на зброю»: На Черкащині правоохоронцям розповіли як вступити до «Гвардії наступу»
На території Черкащини триває відбір до об'єднаних штурмових бригад «Гвардії наступу». Про те, як відбувається набір до однієї з таких бригад – «Лють» правоохоронцям Золотоніщини…
09:22 -
09:12ЛКК може встановлювати інвалідність дитині дистанційно під час війни
Медико-соціальна експертиза дітям проводиться за відповідним зверненням батьків, опікунів чи їх законних представників до закладів охорони здоровʼя на території України. За направленням до лікарсько-консультативної комісії…
09:12 -
08:53Загальні бойові втрати противника станом на 07 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 07 лютого 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 133190 (+1030) осіб ліквідовано…
08:53 -
08:50Звернення Президента України
https://youtu.be/sCKrSP_uLHM Бажаю здоровʼя, шановні українці! Сьогодні провів чергове засідання Ставки. Багато питань. Ключове – дії на передовій. На Донеччині та інших напрямках. Особлива увага –…
08:50