Володимир Папач про захворюваність на туберкульоз в області
Майже пів тисячі нових випадків захворювання на туберкульоз виявили минулоріч на Черкащині. Це на понад 14% більше, ніж у 2022 році. Загалом в області та Україні в цілому спостерігається тенденція до зростання рівня захворюваності саме на цю хронічну хворобу. Про це на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів генеральний директор Черкаського обласного центру контролю хвороб та профілактики МОЗ України Володимир Папач.
Аби привернути увагу спільноти до важливості профілактики туберкульозу, у світі щоберезня проводять місяць підвищення обізнаності про туберкульоз. Другий рік поспіль він проходить під гаслом: «Так! Ми зможемо подолати туберкульоз!»
– В Україні спостерігається зростання захворюваності на туберкульоз починаючи з 2021 року, – наголосив Володимир Папач. – За показником захворюваності на туберкульоз, Україна у 2023 році посідає 4 місце в Європейському регіоні. Водночас в умовах війни ризики поширення туберкульозу суттєво зростають. Так, минулого року в Україні вперше зареєстровано майже 20 тисяч захворювань на туберкульоз, що на 7% більше, ніж у 2022 році.
Черкаська область посідає 9 місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Україні. У минулому році випадки туберкульозу органів дихання реєстрували в 58 громадах області.
– На туберкульоз може захворіти будь-хто, але його вчасне виявлення та лікування, яке є безкоштовним, дозволяють позбутися цієї хвороби без наслідків для здоров’я, – зазначив Володимир Папач. – Специфічною профілактикою цієї хвороби є щеплення проти туберкульозу вакциною БЦЖ. Вона передусім захищає від важких форм. Вакцина безпечна і в достатній кількості наявна в області.
Нагадаємо, що туберкульоз – це інфекційне захворювання, зумовлене мікобактеріями туберкульозу (паличкою Коха). Захворювання має хронічний перебіг. Найчастіше уражаються легені хворого, а в разі позалегеневого туберкульозу можуть вражатися інші органи (нирки, лімфатичні вузли, кістки, очі, головний мозок тощо). На туберкульоз хворіють незалежно від статі, віку, національної приналежності чи соціального становища.
Збудник туберкульозу доволі стійкий у довкіллі. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Однак практично неможливо заразитися туберкульозом, перебуваючи на відкритому повітрі.
Найбільшу вірогідність захворіти має людина, в якої під час «зустрічі» з мікобактерією знижений імунітет. Причиною ж ослаблення імунітету може бути перевтома, погане або нераціональне харчування, стрес, наявність інших захворювань, що призводять до порушення роботи імунної системи людини.
Основні симптоми туберкульозу:
- – кашель понад 2 тижні;
- – підвищена температура тіла понад 7 днів;
- – утруднене дихання
- – біль у грудях;
- – поганий апетит, постійна слабкість;
- – безпричинна втрата ваги;
- – підвищена пітливість, особливо вночі;
- – кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).
Будь-який із цих симптомів має насторожити і є підставою для невідкладного візиту до лікаря.
-
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33 -
09:12Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні – Запоріжжя, область. День Сухопутних військ – привітав наших воїнів, відзначив нагородами. 65-та окрема механізована бригада, 27-ма ракетна артилерійська.…
09:12