В Україні створять мережу центрів ментального здоровʼя
На третьому дні Форуму ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін розповів про кроки, що впроваджує МОЗ у сфері психічного здоровʼя у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Перший стратегічний крок, який було реалізовано, – впровадження послуг з охорони психічного здоровʼя на первинному рівні медичної допомоги. Це дозволило максимально наблизити послугу до пацієнтів. Адже сімейні лікарі та педіатри – це ті медичні працівники, до яких українці звикли звертатися у питаннях здоровʼя.
Для цього восени 2022 року у Програму медичних гарантій був доданий новий пакет послуг «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». З того часу кількість звернень громадян з питань психічного здоровʼя на «первинці» постійно зростає.
На сьогодні послугу надають 13 тис. лікарів у 1 063 закладах охорони здоровʼя, що спеціалізуються на наданні первинної медичної допомоги. За два роки послугами скористалися майже 500 тис. українців, за що держава сплатила понад 90 млн грн.
З 2025 року ці послуги увійдуть у склад пакета з надання первинної медичної допомоги ПМГ і стануть частиною базової капітаційної ставки лікарів первинки.
Однією з основних тем дискусії третього дня форуму стала ініціатива зі створення мережі центрів ментального здоровʼя по всій Україні. Вони мають стати просторами для комплексної підтримки пацієнтів, забезпечуючи діагностику, лікування та реабілітацію.
Заступник міністра Ігор Кузін наголосив на вимогах до якості надання послуг та умовах праці у таких центрах.
– Такі центри мають відповідати вимогам, що встановлені відповідними нормативними документами, – підкреслив Ігор Кузін. – Наказ МОЗ №1796 визначає типове положення та встановлює стандарти для центрів ментального здоров’я. Адже наша мета не формальне їх створення, шляхом заміни вивіски, а у повній відповідності до того положення, яке було затверджене.
Із 2022 року держава виплатила медзакладам за надання допомоги в рамках пакета понад 194 млн грн, при цьому допомогу отримали майже 21 тис. пацієнтів.
Також затверджено порядок надання психіатричної допомоги в стаціонарних умовах, який визначає механізм надання такої допомоги, що гарантує: пріоритет прав і гідності пацієнтів та доступ до якісного лікування без стигми.
Наразі послуги зі стаціонарної психіатричної допомоги надають 100 закладів охорони здоровʼя.
Із 2022 року понад 187 тисяч пацієнтів отримали стаціонарну допомогу за пакетом ПМГ «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах», за що держава сплатила понад 10,6 млрд грн.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України
-
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 23 червня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.06.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 012 500 (+1 010) осіб; танків ‒ 10 965 (+1) од:…
08:45 -
08:00Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 червня
Понад вісім годин поспіль Черкащина була на тривозі. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, по ворожих цілях працювали сили та засоби ППО. — У межах…
08:00 -
08:39Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 червня
Ще з вечора в області лунали повітряні тривоги. Як інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, загрози були, зокрема, через ворожі дрони. — Наші захисники неба…
08:39 -
08:55Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 21 червня
З тривогами минула ніч в області. Як інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, у межах нашої території знешкоджено 3 російські БпЛА. - Потерпілих немає, -…
08:55 -
18:32Всеукраїнські шкільні ліги: на Черкащині визначили переможців з футзалу
Футзальний фініш. На Черкащині завершився V етап «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч». У лідерах - команди з Полтавщини. Дівчата з Гребінківської школи № 4 та хлопці…
18:32 -
18:12Сагунівська тергромада нарешті з бюджетом
Уперше за півтора року. Сагунівська тергромада Черкаського району з бюджетом. Про це інформує очільник області Ігор Табурець. - Це єдина на всю область громада, яка…
18:12 -
16:40Нарешті вдома: чотирьох черкащан звільнили з російського полону
Найкраща новина дня. Сьогодні відбувся черговий обмін полоненими. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Україна повертає з полону важкопоранених і тяжкохворих захисників. У…
16:40 -
16:09В області більшає міжмуніципальних договорів
Ще дев’ять міжмуніципальних договорів громад Черкащини внесені до реєстру Мінрозвитку. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. Загальна кількість зареєстрованих договорів з області…
16:09 -
15:52Черкащан запрошують на відкриття Літнього музичного дворика
Новий мистецький простір. Просто неба відкривають в обласній філармонії Літній музичний дворик. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Усіх…
15:52 -
15:26Навчання для ветеранів і ветеранок: старт проєкту
Новий навчальний проєкт для ветеранів, учасників бойових дій і членів їхніх родин «Відродження можливостей: ветеранські ініціативи й бізнес» стартує в області. Ця ініціатива є продовженням…
15:26 -
12:55Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять на Черкащині
На Черкащині моніторять публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 13 по 20 червня у статусі…
12:55 -
12:43Діалог влади і бізнесу: в ОВА відбулася чергова зустріч
Перенавчання, можливості для підприємців, які надає держава і партнерські організації, інструменти підтримки, що ініціюють на рівні області, а також зміни в умовах бронювання. На Черкащині…
12:43