В Україні створять мережу центрів ментального здоровʼя
На третьому дні Форуму ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін розповів про кроки, що впроваджує МОЗ у сфері психічного здоровʼя у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Перший стратегічний крок, який було реалізовано, – впровадження послуг з охорони психічного здоровʼя на первинному рівні медичної допомоги. Це дозволило максимально наблизити послугу до пацієнтів. Адже сімейні лікарі та педіатри – це ті медичні працівники, до яких українці звикли звертатися у питаннях здоровʼя.
Для цього восени 2022 року у Програму медичних гарантій був доданий новий пакет послуг «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». З того часу кількість звернень громадян з питань психічного здоровʼя на «первинці» постійно зростає.
На сьогодні послугу надають 13 тис. лікарів у 1 063 закладах охорони здоровʼя, що спеціалізуються на наданні первинної медичної допомоги. За два роки послугами скористалися майже 500 тис. українців, за що держава сплатила понад 90 млн грн.
З 2025 року ці послуги увійдуть у склад пакета з надання первинної медичної допомоги ПМГ і стануть частиною базової капітаційної ставки лікарів первинки.
Однією з основних тем дискусії третього дня форуму стала ініціатива зі створення мережі центрів ментального здоровʼя по всій Україні. Вони мають стати просторами для комплексної підтримки пацієнтів, забезпечуючи діагностику, лікування та реабілітацію.
Заступник міністра Ігор Кузін наголосив на вимогах до якості надання послуг та умовах праці у таких центрах.
– Такі центри мають відповідати вимогам, що встановлені відповідними нормативними документами, – підкреслив Ігор Кузін. – Наказ МОЗ №1796 визначає типове положення та встановлює стандарти для центрів ментального здоров’я. Адже наша мета не формальне їх створення, шляхом заміни вивіски, а у повній відповідності до того положення, яке було затверджене.
Із 2022 року держава виплатила медзакладам за надання допомоги в рамках пакета понад 194 млн грн, при цьому допомогу отримали майже 21 тис. пацієнтів.
Також затверджено порядок надання психіатричної допомоги в стаціонарних умовах, який визначає механізм надання такої допомоги, що гарантує: пріоритет прав і гідності пацієнтів та доступ до якісного лікування без стигми.
Наразі послуги зі стаціонарної психіатричної допомоги надають 100 закладів охорони здоровʼя.
Із 2022 року понад 187 тисяч пацієнтів отримали стаціонарну допомогу за пакетом ПМГ «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах», за що держава сплатила понад 10,6 млрд грн.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України
-
12:12Черкаський МЕФ-2024: державна політика для економіки відновлення
Економіка відновлення: правила гри, інструменти і людський капітал. На Черкащині відбувся Міжнародний економічний форум-2024. Говорили про підприємництво, розвиток бізнесу, державну економічну політику і нарощування людського…
12:12 -
11:39Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
У Черкаській області з 25 листопада по 1 грудня захворіли 4 345 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Показник захворюваності на 1,8 % нижче, ніж тиждень тому.…
11:39 -
11:20Краєзнавчий музей запрошує до спільного створення воєнної експозиції
Черкаський обласний краєзнавчий музей пропонує всім охочим доєднатися до збереження пам’яті про боротьбу України під час сучасної війни. Про це повідомляють в управлінні культури та…
11:20 -
10:45Бронювання працівників знову стало доступним через Дію: нові правила та умови
Після завершення аудиту щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими Уряд відновлює можливість онлайн-бронювання працівників на порталі Дія. Усі заявки оброблятимуться через Дію, що усуне…
10:45 -
10:18Зима прийшла: синоптики прогнозують тумани
Робочий тиждень на Черкащині розпочинається під впливом антициклону «CLEMENS» із стабільно хмарної та вологої погоди з середньодобовою 1-2º тепла. Про це повідомляється в Черкаському обласному…
10:18 -
10:09Понад 2 млн українців подали заяви на виплату 1000 грн «Зимової єПідтримки» у перший день програми
За перший день реалізації програми «Зимова єПідтримка» понад 2,1 млн українців подали у застосунку Дія заявки на отримання державної допомоги в розмірі 1000 гривень. З них…
10:09 -
08:56Загальні бойові втрати ворога станом на 2 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 743920 (+1790) осіб,танків ‒ 9478 (+9) од,бойових броньованих машин ‒ 19397 (+28)…
08:56 -
08:49Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні в нас активний дипломатичний день: в Україні з візитом – Президент Європейської ради Антоніу Кошта, також – Кая Каллас,…
08:49 -
08:46Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 грудня
Уночі на Черкащині працювали сили ППО. Вони захищали наші громади від ворожих БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У підсумку на рахунку наших…
08:46 -
10:551 000 грн Зимової єПідтримки: відсьогодні українці можуть подавати заявки
Відсьогодні українці можуть подавати заявки, щоб отримати 1 тисячу гривень від держави за програмою «Зимова єПідтримка». Це один з елементів комплексного пакета «Зимової підтримки» для…
10:55 -
08:56Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 1 грудня
Тривоги в області лунали з ночі. Минулось без наслідків завдяки нашим оборонцям, повідомляє начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табунець. - У межах нашої території…
08:56 -
08:27Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Зараз на Дніпровщині рятувальна операція після ракетного удару. Пошкоджена звичайна цивільна забудова: житловий будинок, магазин у селищі Царичанка. На цей час відомо:…
08:27