«Урожай наступного року – результат нинішньої злагодженої підготовки», – очільник області про осінньо-польові роботи на Черкащині
Агропромисловий комплекс є одним з найбільших і важливих секторів економіки області. Тут виробляють майже 6 % загальнодержавного обсягу валової продукції. ОДА сприяє тому, щоб агропромисловий комплекс ефективно працював в регіоні. Належно завершити збір урожаю та підготуватися до наступного сезону закликав голова облдержадміністрації Сергій Сергійчук під час координаційної наради.
В економіці України Черкащина – визнаний аграрний лідер. Нині в області тривають осінньо-польові роботи: збір зернових, технічних та кормових культур та завершується посів озимих під урожай 2021 року. Через погодні умови, тривалу грунтову засуху, урожай цього року буде меншим від прогнозованого. Втім це не відміняє проведення польових робіт для того, щоб наступного року мати відповідний позитивний результат.
– Від того, як організуємо та якісно проведемо комплекс цих робіт, залежатиме надалі забезпеченість сільськогосподарською продукцією в запланованих обсягах, і в першу чергу – зерном для продовольчих потреб, – наголосив Сергій Сергійчук. – Результат залежить від злагодженої роботи всіх ланок агропромислового комплексу. Зазначу, що сезонність сільськогосподарського виробництва, його залежність від природно-кліматичних умов зумовлюють потребу агротоваровиробників у кредитних ресурсах. З огляду на посуху та дефіцит вологи у ґрунті, за прогнозами, збір зернових культур, особливо кукурудзи, зменшиться більш як на 1 млн т, та загалом складатиме 3,2–3,5 млн т. зерна. У нинішньому році особливу увагу потрібно звернути на посів та догляд за озимими зерновими культурами, посіяними під урожай 2021 року.
Загальна посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2020 на Черкащині складає 1,2 млн га, в с/г підприємствах – 930 тис. га. Загалом в усіх категоріях господарств переважну більшість становлять зернові культури – 55 %, технічні – 31 %, картопля та овочі – 6 % та кормові культури – 8 %.
– Через посуху посів озимих хлібороби Черкащини розпочали із запізненням, але локальні опади в кінці вересня забезпечили вологою ґрунт, знизилася температура повітря і це дало можливість проводити посів у допустимі строки. – зазначив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Точений. – Посівну кампанію на Черкащині більшість підприємств планують завершити за сприятливих погодних умов до 15 жовтня. Зважаючи на погодні умови цього року, посівні площі озимого ріпаку зменшились на 40 % (очікувано складуть біля 8 тис. га), а також озимих зернових – на 13 % (очікувано складуть 108 тис. га).
Ґрунтова засуха тривалістю від 5 до 13 декад негативно відобразилась на розвитку пізніх зернових та технічних культур. В області по всіх категоріях господарств посіви кукурудзи на зерно займали 446,8 тис. га. В зону посухи потрапили 8 районів. Тут зафіксували найбільші втрати цієї культури.
– Наразі господарства області списують чи переводять на силос площі кукурудзи, – додає Іван Точений. – Спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку надають методичні рекомендації та при необхідності виїжджають у складі комісій. Вже обстежено та заактовано біля 14,2 тис. га посівів. Найбільш постраждали аграрії Смілянського району. У решти районів втрати локальні, що призводить до зниження врожайності. Також зауважу, що посуха негативно відобразилась на урожайності сої та соняшнику.
Планова урожайність кукурудзи в середньому по області з початку року прогнозувалась на рівні 80 ц/га. На сьогодні зібрано близько 25 відсотків площ, а урожайність становить близько 50 ц/га.
Очікуваний валовий збір зернових та зернобобових культур за розрахунками складе 3,2 млн т (у минулому році – 4,6 млн. т) але цього буде достатньо для забезпечення продукцією населення.
-
21:50Четверо черкащан повернулися додому з ворожого полону, – Ігор Табурець
У межах сьогоднішнього обміну з полону визволили ще чотирьох черкащан. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Довгоочікувану звістку отримали родини у Звенигородському та…
21:50 -
09:03Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 14 вересня
Під час останніх повітряних тривог оборонці знищили в небі над Черкащиною дев'ять ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. - У всіх випадках…
09:03 -
19:33Підсилення від Черкащини: оборонцям спрямували новий вантаж підтримки
Черговий вклад Черкащини в оборонну стійкість країни. Цього разу для 118 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. Захисникам передали +305 FPV-дронів. Про це повідомив начальник…
19:33 -
19:30«Безпека громадян має бути незмінним пріоритетом для всіх сфер діяльності», – Антон Царюк на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС
Безпека в закладах освіти Черкащини. Організація заходів задля радіаційного та хімічного захисту населення. А також - облаштування камер зовнішнього спостереження в регіоні. Ці та інші…
19:30 -
17:34Із ворожого полону визволили ще 49 українців та українок
Сьогодні відбувся обмін військовополоненими. З полону вдалося повернути ще 49 українців та українок. Серед звільнених — 8 представників ЗСУ, зокрема, двоє тероборонівців. Двоє з Нацполіції,…
17:34 -
16:54Уряд підтримав зміни для удосконалення процесів надання державної підтримки малому бізнесу
Сьогодні, 13 вересня, Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28». Уряд підтримав запропоновані…
16:54 -
16:33Президент: Україна потребує далекобійності, достатньої для того, щоб змінити перебіг війни та змусити Росію шукати миру
Україна сподівається на результат від партнерів щодо далекобійності. Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час виступу в межах XX зустрічі Ялтинської європейської стратегії. Глава…
16:33 -
15:06В Україні вже зібрано понад 39 млн тонн врожаю
В Україні намолочено 39,06 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 10, 9 млн га. Загалом зібрано 30,08 млн тонн зернових, 8,2 млн тонн…
15:06 -
15:00З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників, — Прем’єр-міністр
Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес. Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету…
15:00 -
09:55Понад 2,6 тисячі українців виявили бажання приєднатися до кадрового резерву держслужбовців на ДОТ
З них майже 92% — успішно зараховані до кадрового резерву. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного агентства з питань державної служби (НАДС). Більшість кандидатів віддають перевагу майбутній…
09:55 -
09:50До уваги мешканців прифронтових територій: заяви на отримання грошової допомоги для купівлі твердого палива прийматимуться до 25 вересня
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у партнерстві з мінреінтеграції реалізують спільний проєкт із надання разової грошової допомоги на придбання твердого побутового палива для…
09:50 -
09:33Загальні бойові втрати противника станом на 13.09.2024
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.09.24 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from 24.02.22 to 13.09.24 особового складу…
09:33