Українців закликали до заощадження електроенергії

Енергетики роблять все можливе, щоб утримувати ситуацію та швидко здійснювати ремонти. Усі разом маємо допомогти нашій енергетиці вистояти. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 23 квітня.

«Ми зазнали важких втрат у генерації, і зараз під час зниження температури це позначається на енергосистемі. Вже кілька днів поспіль фіксуємо дефіцит потужності, який покриваємо за допомогою наших європейських партнерів. Як і на початку повномасштабної війни, мусимо згуртуватися, щоб бути стійкими», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Він закликав усіх українців до ощадливості, особливо в ранкові та вечірні години пікових навантажень. А промисловість — максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати, за наявності, альтернативні джерела живлення.

Активно Україну в цьому питанні також підтримують іноземні партнери. Зокрема, у Фонді підтримки енергетики України разом з анонсованими внесками зібрано близько 410 млн євро від 13-ти країн партнерів.

«За ці кошти купуємо генератори, трансформатори, запчастини, проводимо інтенсивні ремонти», — відзначив очільник Уряду.

Крім того, Велика Британія оголосила про виділення понад 180 млн доларів на зміцнення українського енергосектору. Литва передає обладнання зі своїх ТЕЦ, АЕС та зі своїх складів. Німеччина спрямовує 400 генераторів.

«Децентралізована генерація — дієвий спосіб компенсації знищених російськими терористами енергетичних потужностей. Над цим також активно працюємо. 80 когенераційних установок розподілено в регіони. Насамперед їх отримує Харків, де ситуація критична», — підкреслив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що Україна буде розгортати мережу міні-ТЕЦ швидко та інтенсивно, щоб на старті нового опалювального сезону мати запас міцності.

Стрічка новин