Україна отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС

Сьогодні Україна отримала другий транш макрофінансової допомоги Європейського Союзу у розмірі 600 млн євро в рамках поточної програми загальним обсягом 1,2 млрд євро.

З урахуванням отриманих 11 березня 2022 року 300 млн євро та 18 березня 2022 року 300 млн євро, Україна отримала усі транші за “екстреною” програмою макрофінансової допомоги ЄС, що була підписана сторонами 3 березня 2022 року.

Кошти будуть спрямовані на збереження фінансової стабільності в Україні під час війни.

Довідково

24 січня 2022 року Європейська Комісія оголосила про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки у сумі 1,2 млрд євро. Згодом Європейський парламент та Рада Європейського Союзу ухвалили рішення про фінансову підтримку України у безпрецедентно короткі строки.

18 травня цього року Європейська комісія запропонувала надати Україні нову макрофінансову допомогу у сумі до 9 мільярдів євро.