У Звенигородському будинку-інтернаті щеплюють від коронавірусу мешканців та працівників

На Черкащині продовжують щеплювати населення від коронавірусу. З 19 квітня вакцину Pfizer отримують працівники та мешканці Звенигородського будинку-інтернату для людей з інвалідністю та престарілих. Адже основними групами ризику тяжкого перебігу хвороби і смерті є саме старші люди і люди, які мають тяжкі хронічні захворювання.

В Звенигородському будинку-інтернаті працюють та проживають майже 600 людей.

Наразі отримали вакцину 102 людини – 53 мешканці і 49 працівників. Сьогодні запланували використати 132 дози для 20 працівників та 112 мешканців.

«Мешканці та працівники вакцинуються за власною згодою. Їх ніхто не примушував це робити, але від щеплення ніхто не відмовлявся. Близько 80 мешканців не вакцинуватимуть через протипоказання», – каже директор Звенигородського будинку-інтернату для людей з інвалідністю та престарілих Леонід Грицик.

Леонід Грицик зазначив, що одним із преших вакцинувався від COVID-19 і почуває себе нормально.

«Спочатку було страшно – різні вакцини, різні відгуки. А потім сказали, що прибула вакцина Pfizer. Я зібрала інформацію про неї й вирішила вакцинуватися. Адже це безпечно для мого здоров’я та людей, які проживають у цьому будинку-інтернаті», – говорить молодша медична сестра Неля Колосовська.

Вакцина Pfizer/BioNTech (Comirnaty) розроблена німецькою біотехнологічною компанією BionTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вакцина дозволена для екстреного застосування ВООЗ. Її вже застосовують в США, Великій Британії, Канаді, ЄС та інших країнах.

«Для повної вакцинації необхідно 2 дози з інтервалом 21 день. Всі громадяни, які отримали першу дозу вакцини, обов’язково отримають другу. Вакцина ефективна проти 16 видів коронавірусної хвороби. Загалом її ефективність складає 95%», – каже головна санітарна лікарка Черкаської області Людмила Кравченко.

Цей препарат постачають в Україну у флаконах по шість доз у вигляді концентрату. Перед застосуванням його необхідно розморозити при температурі від +2 до +8 градусів протягом трьох годин. Після розморожування вакцину можна зберігати до 5 днів при температурі до 8 градусів. Після розведення її необхідно використати протягом шести годин.

Крім мешканців та персоналу будинків-інтернатів вакциною Pfizer щеплюють працівників служб з НС та прикордонників.