У Києві презентували друкований «Довідник безбар’єрності»
У Міжнародний день толерантності у Києві відбулася презентація друкованого «Довідника безбар’єрності» – гіда з коректної взаємодії, створеного з ініціативи першої леді Олени Зеленської.
«Війна диктує умови, у яких змінюється все як ззовні, так і всередині нас. Я не знаю жодної української родини, яку б не зачепила російська агресія – безпосередньо або через близьких. Але я знаю, що людина, її життя, права, гідність, майбутнє, добробут – це те, за що ми й далі б’ємося. Важливий компонент цього, базовий ціннісний принцип – етика спілкування та нашої взаємодії», – сказала дружина Президента.
Перша леді розповіла, що ідея проекту виникла в листопаді 2020 року на зустрічі з учасниками спільноти «Бізнес без бар’єрів». Майже за рік у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами було створено «Довідник безбар’єрності» та запущено його електронну версію. Презентацію друкованого посібника планували провести на столичному «Книжковому Арсеналі» у травні цього року, однак через повномасштабне вторгнення РФ плани довелося змінити, але не скасувати.
«Завдяки величезній команді проекту, експертам, бізнесам довідник вийшов друком, щоб бути провідником толерантності в нашому суспільстві. Так зерно безбар’єрності, посіяне ще на зустрічі в листопаді 2020 року, попри все пустило свої паростки, – додала перша леді. – Як коректно звертатися до того, хто повернувся з фронту, втративши кінцівки? Як запропонувати допомогу людині з інвалідністю? Чи коректно брати під руку незрячу людину, коли супроводжуєте її? Чому, запрошуючи людину на кріслі колісному прогулятися, краще казати «пішли», а не «поїхали»? Відповісти на ці питання зараз – це можливість, щоб усім нам було зручно».
Презентація відбулася за участю представників органів влади, громадянського суспільства, експертного середовища та бізнес-спільноти. Спеціальними гостями заходу стали правозахисник та адвокат Масі Найєм, який втратив око через поранення, легкоатлетка-паралімпієць Яна Лебедєва та Олександр Будько, який втратив кінцівки внаслідок поранень під Ізюмом. Вони на власних прикладах розповіли про важливість спілкування та взаємодії, заснованих на повазі до людини.
Довідник буде передано національним та обласним бібліотекам, а також державним підприємствам, для яких, як висловила сподівання перша леді, він стане робочим інструментом.
Водночас електронний довідник доповнюється актуальною інформацією, зокрема нещодавно в ньому з’явився новий розділ про етику взаємодії з різними людьми у періоди стресу https://bf.in.ua/etyka-vzaiemodii.
-
18:13Питання лікування та реабілітації захисників України – виклик для медичної системи, – Ігор Табурець
Лікування та реабілітація захисників і захисниць – ще один виклик для медичної системи регіону. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець під час зустрічі із…
18:13 -
17:57Пункти незламності на Черкащині змінюють режим роботи
Режим роботи пунктів незламності в області змінено. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - На сьогодні на Черкащині створено 195 пунктів незламності, –…
17:57 -
17:0226 березня Україна переходить на літній час
26 березня 2023 року о 3 (третій) годині за київським часом стрілка годинника переводиться на 1 (одну) годину вперед. Перехід на зимовий і літній час…
17:02 -
16:46Мінцифри запускає безоплатні вебінари для бізнесу
Стартує новий безоплатний вебінарний проект «Секрети розвитку digital community», який навчить підприємців привертати увагу до свого бренду, збільшувати продажі за допомогою Telegram та медійної реклами…
16:46 -
15:32Працюємо на Перемогу: захисникам передали черговий автотранш від Черкащини
Технічне підсилення від області передали захисникам України. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Обстріли на східному напрямку зараз інтенсивні, - пояснив очільник…
15:32 -
15:30На Черкащині більшає хворих на COVID-19
В області ускладнилась епідситуація із захворюваністю на COVID-19. Починаючи з лютого, фахівці фіксують щотижневе збільшення кількості хворих. Про це під час брифінгу повідомила перший заступник…
15:30 -
15:24Уряд пропонує українським жінкам програми для інтеграції в ринок праці та підприємництво
Уряд пропонує українським жінкам низку програм для інтеграції в ринок праці та підприємництво, а також шукає партнерів для їх реалізації. Про це заявила Перший віце-прем'єр-міністр…
15:24 -
15:12Оприлюднено щорічний Звіт про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС
Наразі Україна вже виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію Україна-ЄС, яка є важливим елементом інтеграції України до внутрішнього ринку Євросоюзу. Загальний прогрес виконання…
15:12 -
14:35Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомоги держави
Заснувати сад чи теплицю, швейне підприємство чи навіть косметичну компанію, а також – розширити вже існуючий бізнес. Навіть під час війни українці наважуються започаткувати власну…
14:35 -
12:14Ти як? У межах ініціативи Олени Зеленської українцям розкажуть про важливість піклування про ментальне здоров’я
https://youtu.be/jb7QFm3f4wY Піклування про ментальне здоров’я має перетворитися для українців на щоденну звичку. Провідником на цьому шляху покликана стати комунікаційна кампанія, яка стартувала в межах Всеукраїнської…
12:14 -
11:24НМТ-2023: Оприлюднено демонстраційний тест із біології
Сьогодні, 23 березня 2023 року, у спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти оприлюднено 30 завдань із біології для потенційних учасників національного мультипредметного тесту. За структурою,…
11:24 -
08:51Захисники та захисниці України, поранені та люди з інвалідністю зможуть отримати ваучери на навчання
Уряд вніс зміни до постанови № 207 від 20.03.2013 “Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці”. Захисники й захисниці, громадяни,…
08:51