У Черкасах вшанували пам’ять захисників України

Заходи до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, відбулись в обласному центрі 29 серпня.

«Навряд хтось міг уявити, що нам доведеться знову пережити війну, що знову доведеться відстоювати незалежність і суверенітет нашої держави. Від 2014 року уособленням захисника України стали герої Небесної Сотні, гідні військовій присязі військові анексованого Криму, ветерани АТО та ООС на сході України. Ветерани, завдячуючи вашій незламній силі волі, ми в центрі України маємо спокійне життя і мирне небо. Дякую також матерям за те, що виховали гідних українців. Слава захисникам України і вічна пам’ять загиблим», – сказала заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

Представники релігійних конфесій провели спільний молебень за здоров’я живих і літію за загиблими захисниками України.

«Сьогодні ми згадуємо загиблих воїнів в Іловайському котлі, а з ними разом всіх воїнів українських. Вони загинули,  віруючи, що після них прийдуть ті, які довершать їхню справу. Ми маємо якомога більше шукати  згоду один із одним, опираючись  на загальні наші цінності», – сказав митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Ушанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та покладанням квітів до стели Героїв, що на площі Слави.

Нагадаємо,  24 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Дата приурочена до дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року, дня найбільших втрат української армії на Донбасі. 

Стрічка новин