США підтримають українських фермерів на $100 млн
США заснували Ініціативу стійкості сільського господарства (AGRI) на суму $ 100 млн для допомоги українському агросектору на тлі загострення глобальної продовольчої кризи, посиленої війною путіна проти України. Про це повідомляється на сайті Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Ініціатива буде спрямована на забезпечення безперервного виробництва сільськогосподарської продукції в Україні до 2023 року, а також вирішення нагальних питань із експортом.
Українські фермери отримають ширший і полегшений доступ до фінансування, а також до забезпечення пальним, добривами та пестицидами, ЗЗР, насінням, обладнанням.
Крім того, «AGRI-Україна» розширить можливості українських агропідприємств із сушіння, тимчасового зберігання та переробки с/г продукції.
«Протягом останніх 4,5 місяці максимальні зусилля Президента України, Уряду та команди Мінагрополітики були спрямовані на те, щоб наростити експортні можливості України, заблоковані внаслідок війни та недоступності морських портів, а також фінансово підтримати наших аграріїв, щоб вони змогли працювати і надалі», — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Він висловив сподівання, що ця Ініціатива дасть змогу вирішити три важливі питання: зберігання та експорту зерна, фінансової спроможності фермерів, розвитку садівництва і тепличного господарства.
Як підкреслила Адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер, мета програми полягає в тому, щоб «допомогти фермерам стати на ноги та відновити сектор АПК».
«USAID працюватиме над адаптацією зерносховищ до індивідуальних потреб — працюючи з асоціаціями фермерів — щоб застосувати ефективні технології в потрібних місцях», — сказав речник Агентства у коментарі CNN. Він підкреслив, що зусилля, спрямовані на порятунок принаймні частини сільського господарства України, є «критично важливими для стабілізації, відновлення та реконструкції України», додавши, що програма була розроблена спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України.
USAID на сьогодні вже допомагає понад 8000 українським фермерам зібрати цьогорічний урожай.
Агентство США з міжнародного розвитку прагне також залучити додаткові $ 150 млн до фонду програми «AGRI-Україна» від інших донорів та приватного сектору, щоб загалом зібрати $ 250 млн.
-
15:51Причини та протидія: Антон Плахотній про пожежі екосистемах Черкащини
Понад 320 пожеж в екосистемах Черкащини виникло від початку року. Про причини виникнення загорянь на території регіону на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління…
15:51 -
15:36Сергій Озеран про роботу пунктів незламності на Черкащині
З 1 жовтня в області поновлюють роботу пункти незламності. Загалом планують запустити 201 такий осередкок. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та…
15:36 -
15:27«Освіта під час війни – складне випробування, яке ми разом долаємо», – Ігор Табурець
Черкащина – місце сильних. Сильних освітян. Напередодні Дня працівників освіти очільник області Ігор Табурець зустрівся з представниками цієї галузі Черкащини. За професійні надбання та здобутки…
15:27 -
15:18Для Черкащини розподілять лінійний прискорювач
Українські лікарні отримають 15 лінійних прискорювачів, аби ще якісніше лікувати пацієнтів з онкологією. Лінійні прискорювачі будуть розподілені між медзакладами у Сумській, Рівненській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій,…
15:18 -
14:30#Черкащина_місце_сили. Тепер – офіційно
Черкащина офіційно зареєструвала свій слоган як торговельну марку. Про це повідомляють у Департаменті регіонального розвитку ОДА. Свідоцтво надає виключне право використовувати Черкаською областю слоган #Черкащина_місце_сили…
14:30 -
13:44Черкащанка виборола бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової
Анастасія Теліженко здобула бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової. Змагання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату проходили з 21 до 28 вересня в м. Ліма…
13:44 -
13:41Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних
Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відтепер журналісти, активісти та будь-хто охочий може легко перевіряти, чи причетна людина або бізнес…
13:41 -
13:38Денис Шмигаль: Наша мета — очистити Україну від російського мінного сміття за найближчі роки
Сьогодні потенційно замінованими в Україні залишається близько 174 тисяч кв. км. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття. Україна збирається це зробити за найближчі…
13:38 -
10:16У Міносвіти розповіли, яким буде національний мультипредметний тест 2024
2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже…
10:16 -
10:08Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим?
Вже понад півтора роки повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки…
10:08 -
09:56Пліч-о-пліч: черкаські будівельники продовжують відновлювати херсонську Іванівку
Черкаські будівельники працюють на Херсонщини. Тут вони допомагають жителям деокупованих сіл відновлювати житла. Так, в Іванівці, одному із сіл, над якими область взяла шефство, вже…
09:56 -
09:25Штучний інтелект для роботи та бізнесу: Google перезапустив курс «Основи АІ»
Google перезапускає безоплатний онлайн-курс «Основи АІ». Відтепер у програмі ще більше практичної інформації. Вона стане в пригоді людям, які чули про штучний інтелект, але ще…
09:25