Скоро в Україні з’явиться новий цифровий сервіс — електронні лікарняні

Важливий крок для змін та побудови цифрової держави зробили сьогодні – Кабмін ухвалив відповідну постанову на засіданні.  Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

– Листок непрацездатності — найпопулярніша паперова довідка в Україні. Щорічно держава фінансує близько 6 млн лікарняних на загальну суму більше 18 млрд грн. Запуск е-лікарняних допоможе мінімізувати корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних, а також значно пришвидшить отримання страхових виплат громадянами та зменшить навантаження на лікарів, – відзначає він.
Передбачається автоматичне формування електронних лікарняних в Електронному реєстрі листків непрацездатності на основі медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Медвисновки формуватимуться лікарями в електронній системі охорони здоров’я.

Мінцифра готує цифровий продукт спільно з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством соціальної політики, Міністерством фінансів, Фондом соцстрахування, Пенсійним Фондом та НСЗУ. Мінцифрою було підтримано цільову модель та отримано фінансування для реалізації проєкту.