Робота без бар’єрів: 77 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Держава компенсувала роботодавцям 77 млн грн за облаштування робочих місць для 1200 фахівців з інвалідністю від початку 2024 року. Про це повідомила заступник міністра економіки України Тетяна Бережна.
«Працюємо над тим, щоб люди з інвалідністю, зокрема й отриманою внаслідок війни, мали більше можливостей на ринку праці та могли реалізувати свій потенціал. Щоб допомогти роботодавцям усунути бар’єри для працівників на робочому місці, запропонували компенсувати їм витрати на придбання спеціальних меблів, устаткування, допоміжних пристроїв для людей з інвалідністю. Робоче середовище має бути комфортним та безпечним для кожної людини. З початку цього року понад 1000 підприємців отримали від держави компенсацію за облаштування робочих місць для 1200 людей з інвалідністю, яких вони взяли на роботу. Загалом держава компенсувала їм витрати на 77 млн грн», — повідомила Тетяна Бережна.
Компенсації за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю отримали підприємці з усіх регіонів України. Найбільше таких роботодавців у Київській, Черкаській, Івано-Франківській, Одеській та Волинській областях. Серед фахівців, для яких облаштували робочі місця, є бухгалтери, вчителі, інженери з охорони праці, діловоди, адміністратори, менеджери в торгівлі, водії, слюсарі.
Для своїх працівників роботодавці придбали, зокрема спеціалізовані меблі та фурнітуру для пристосування робочих місць працівникам з вадами спини, спеціалізовані функціональні офісні крісла з регулятором висоти сидіння та положення спинки, комп’ютери (ПК, ноутбуки) з вбудованими пристроями захисту очей для працівників з вадами зору, спеціалізовані настільні лампи для працівників з вадами зору, засоби зв’язку та спеціалізовану фурнітуру (телефони і навушники) для працівників з вадами слуху, спецодяг.
Нагадаємо, в серпні 2023 року Уряд запровадив програму надання компенсацій роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. За умовами програми сума компенсації складає до 106,5 тис. грн за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I групи, до 71 тис. грн — для людей з інвалідністю II групи.
Для отримання компенсації роботодавець має подати заяву впродовж 90 днів з моменту працевлаштування фахівця з інвалідністю. Це можна зробити онлайн на порталі Дія або офлайн, звернувшись до регіонального центру зайнятості. Розгляд заяви триває до 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця.
Програма надання компенсації роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні.
За інформацією Урядового порталу
-
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12 -
10:10З початку року агрогосподарства отримали 3,7 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 811 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 3,7 млрд грн. Враховуючи й 730 господарств ( 90…
10:10