Програма “Доступні ліки” під час воєнного стану
Програма “Доступні ліки” продовжує діяти і під час війни.
Кількість ліків, які можна придбати безкоштовно або з невеликою доплатою, навіть зростає. Держава продовжує відшкодовувати аптекам їхню вартість, забезпечуючи українцям доступ до найнеобхідніших препаратів.
За 2022 рік було погашено 10 168 541 рецептів, фактична вартість відшкодування яких склала 2 млрд 243 млн грн.
Коли українці – через військову агресію російської федерації – зіткнулись з погіршенням не тільки здоров’я, а й матеріального стану, програма набула особливо важливого значення для багатьох громадян.
Державна програма реімбурсації (відшкодування) розповсюджується на понад 400 лікарських засобів. Серед них ліки від:
– від серцево-судинних хвороб;
– від діабету ІІ типу;
– інсуліни;
– для профілактики інсультів та інфарктів;
– від розладів психіки та поведінки;
– від епілепсії;
– для лікування бронхіальної астми;
– для лікування нецукрового діабету;
– хвороби Паркінсона
– та ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легень)
Для того, щоб почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, пацієнту необхідно звернутись:
- для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу до свого лікаря, з яким укладено декларацію або до будь-якого іншого сімейного лікаря ПМД.
Адже первинна допомога для ВПО надається у повному обсязі, наявність декларації для цього не обов’язкова. Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, зокрема й медикаментозне. Тож громадяни, які переїхали до інших місць та не мають звʼязку зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, можуть отримати рецепт в найближчому центрі надання первинної медичної допомоги.
- для лікування розладів психіки та поведінки – до психіатра;
- епілепсії – до психіатра або невролога;
- першу схему лікування інсуліном прописує лікар-ендокринолог, відповідно, він же виписує рецепти на інсуліни
- проти нецукрового діабету перший рецепт також має виписати ендокринолог.
А за повторним рецептом можна вже звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.
Під час воєнного стану аптеки приймають як паперові, так і електронні рецепти.
У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створить електронний рецепт, і номер рецепту та код підтвердження надійдуть на телефон пацієнта. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.
З цим рецептом пацієнт може звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати.
Знайти найближчу таку аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗУ).
На час дії воєнного стану рецепти на інсуліни виписуються із розрахунку на місяць лікування. В рецепті на інсулін лікар може не зазначати торгові назви препаратів. А замість цього вказувати дані, виходячи з такої класифікації:
– інсулін людський генно-інженерний короткої дії або середньої дії;
– аналог інсуліну ультракороткої дії;
– аналог інсуліну тривалої дії;
– комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).
Повністю безоплатними залишаються 47 препаратів інсуліну, ще 29 можна придбати з незначною доплатою, яка складає 15% від роздрібної вартості препарату.
Держава гарантує пацієнтам із цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами безоплатно. Базове лікування залежить від категорії, яку визначає для пацієнта ендокринолог, і передбачає або препарати інсуліну людини, або аналоги інсуліну відповідної форми.
Усі пацієнти з інсулінозалежним діабетом мають безоплатний доступ до базового лікування. А ті, хто бажає отримувати інсулін іншого типу або виду, отримають його з доплатою 15% від вартості препарату.
Програма реімбурсації “Доступні ліки” не має територіальних обмежень всередині країни, тож пацієнти можуть отримувати свої препарати там, де їм зручно.
Більше корисної інформації міститься у чатботі “Спитай Гриця” (https://t.me/SpytaiGrytsia_bot) . Сервіс розповість, де отримати ліки кожному пацієнту у селі, містечку чи місті та які препарати можна отримати за програмою «Доступні ліки».
-
17:54Діалог влади та бізнесу: підприємців запрошують на чергову он-лайн зустріч
У межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу” Черкаська ОВА запрошує на онлайн-зустріч підприємців регіону. - Традиційна онлайн-зустріч із підприємцями Черкащини. Будемо говорити про легалізацію…
17:54 -
16:40єВідновлення знову в Дії: подавайте заяви про компенсацію за пошкоджене та знищене житло
Послуга єВідновлення відновила роботу в Дії: українці знову можуть подавати заявки на отримання виплати для ремонту пошкодженого житла чи компенсації для придбання нових домівок замість знищених. Першочергово…
16:40 -
16:26Прем’єр-міністр закликав громади долучатися до Національної платформи «Пліч-о-пліч»
«Пліч-о-пліч» консолідується у Національну обʼєднуючу платформу згуртованих громад, що допоможе взаємодіяти у досягненні спільних цілей. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зібрання…
16:26 -
14:57Безоплатні програми перекваліфікації для жінок: стартує набір на навчання водійок вантажівок та автобусів
Reskilling Ukraine у партнерстві з Міністерством економіки України оголошує новий набір на програми перекваліфікації для жінок. У межах програми OnTrack жінки можуть безоплатно опанувати професії…
14:57 -
14:55День Соборності України відзначили на Черкащині
Суверенна. Неподільна. Наша. У День Соборності України на Черкащині вшанували подвиг тих, хто боровся та бореться за нашу державу. Звертаючись до присутніх, начальник ОВА Ігор…
14:55 -
14:31Ще понад 5 тисяч українських родин отримають виплату “Тепла зима” – 6500 гривень
Щоб батьки з малозабезпечених родин, а також родини з дітьми з числа найбільш вразливих ВПО, могли придбати для дітей теплі речі на зиму, у межах…
14:31 -
14:11День Соборності у «ВЕТЕРАНпро»: як молодь і ветерани об’єдналися заради пам’яті
В обласному ветеранському просторі «ВЕТЕРАНпро» відбувся захід, присвячений Дню Соборності України. У зустрічі взяли участь ветерани та учнівська молодь зі школи «Берегиня». Під час заходу…
14:11 -
13:57Уряд забезпечує гаряче безоплатне харчування для всіх учнів 1-4 класів
У 2025 році Уряд розширив програму безоплатного харчування у школах. Безоплатні сніданки чи обіди отримують учні 1-4 класів та діти у спецзакладах освіти. Це частина…
13:57 -
12:50Музеї Черкащини отримали допомогу від міжнародних партнерів
Мистецькі установи області отримали техніку, інструменти, устаткування, пакувальні та захисні матеріали. Це чергова допомога від партнерів. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної…
12:50 -
12:42Епідситуація щодо грипу та ГРВІ на Черкащині
У Черкаській області із 13 по 19 січня захворіли 3 693 особи на ГРВІ, включно із COVID-19. З них 1 820 дітей. Про це повідомляється…
12:42 -
11:16Нові переможці програми «Власна справа» отримають гранти на розвиток бізнесу загалом на 23 млн грн
93 підприємця отримають урядовий грант на створення або розвиток власної справи за результатами розгляду заяв на отримання мікрогрантів, які були подані з 16 грудня по…
11:16 -
10:08Зроблено в Україні: Перелік вітчизняної техніки та обладнання з компенсацією 15% вартості розширено втричі
Міністерство економіки розширило перелік вітчизняної техніки й обладнання, покупці якої можуть отримати 15% компенсації її вартості (без ПДВ). Тепер в переліку 447 найменувань від 19…
10:08