Про підсумки роботи господарств у галузі тваринництва на Черкащині за 2020 рік

За 2020 рік усі категорії господарств реалізували на забій худоби та птиці в живій вазі 466,8 тис. тонн, що менше минулорічного на два відсотки. Молока виробили 461,2 тис. тонн (на 1,3 відсотка менше до попереднього року) та яєць – 798,5 млн. штук (приріст виробництва склав 5,5 млн. шт).

У сільськогосподарських підприємствах області досягнуто приросту виробництва молока на 10,5 тисячі тонн або на 3,6 відсотка. Збільшення виробництва молока відбулося за рахунок підвищення продуктивності корів, яка досягла 7006 кг молока від корови, що більше минулого року на 279 кг. У господарствах утримується 102,9 голів великої рогатої худоби (-10,5 тис. голів до відповідного періоду минулого року), в тому числі, свиней 221,9 тис. голів (що більше на 17,9 тисячі голів) та 19,7 млн. голів птиці.

Відповідно до Порядку використання коштів для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 395 суб᾽єктам господарювання Черкаської області нараховано 55,8 млн. грн., в тому числі на підтримку розвитку молочного та м᾽ясного скотарства спрямовано 14,5 млн. грн.

За побудовані та введені в дію тваринницькі ферми і комплекси, частково відшкодовано з державного бюджету кошти  в сумі 29,2 млн. гривень.

У 2020 році вперше суттєву підтримку отримала галузь бджільництва.

Власникам бджолосімей за наявні бджолосім’ї нараховано та перераховано в повному обсязі 12,1 млн. гривень.

Документи прийнято від 245 сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад.

За отриманням дотації звернулися 1220 власників пасік, у яких утримується 58,5 тисячі бджолосімей, з яких 97 відсотків утримується у особистих селянських господарствах.

Фінансова підтримка бджільництва дасть поштовх до розвитку галузі та позитивно вплине на нарощування виробництва продукції бджільництва.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА