Правда і міфи про приватизацію
На Черкащині та й по всій Україні з 2020 року триває передача державних об’єктів у приватну власність. Щороку близько сотні українських держпідприємств припиняють свою діяльність шляхом приватизації. Чимало з них отримує «нове дихання» завдяки інвестиціям, які стають ключовими для розвитку інноваційної економіки. Разом з тим, усе нове зазвичай обростає міфами та побоюваннями, аж допоки не підтвердить свою ефективність. Відтак, навколо процесу приватизації також існує чимало міфів.
Ви приватизуєте стратегічне
Насправді приватизуються виключно непрофільні для держави активи. Стратегічні активи, об’єкти безпекової та соціальної інфраструктури на приватизацію не передаються.
Усіх звільнять
Не звільнять – постприватизаційні умови містять норми захисту прав робітників – заборона на звільнення протягом певного терміну, зобов’язання збереження виду діяльності, що мотивує модернізувати об’єкти та створювати нові робочі місця.
Все буде як у 90-ті
Ні, не буде – приватизація відбувається виключно на прозорих аукціонах, з публікацією всієї інформації про активи за принципом “всі знають все” – єдиний критерій перемоги на аукціонах це найвища ціна за об’єкт на відкритих торгах.
Продаєте прибуткове
Насправді за даними СБУ у 2019 році державний сектор (96 органів управління 3600 об’єктами) приніс державі збитків на 170 млрд грн. Активи які передаються на приватизацію пронизані корупційними тіньовими схемами, є збитковими та погрузли в судах. Для залучення інвестицій на прозорих аукціонах Фонд призначає ефективний менеджмент, який знищує корупційні схеми та перетворює активи на цікаві для інвесторів.
Приватні власники зруйнують виробництво
З точністю до навпаки – витративши кошти за реальною ринковою ціною активів, власники зацікавлені в їх перетворенні на прибуткові, тому мотивовані інвестувати в модернізацію виробничих потужностей та створення нових робочих місць.
Не на часі
Під цим лозунгом зруйновано тисячі активів, які могли працювати, забезпечувати робочі місця та приносити прибутки для інвесторів і держави. На сьогодні понад 1000 державних активів вже коштують менше за кількість набраних ними боргів, і ця цифра лише зростає з часом. Приватизація – на часі, це цивілізаційний шлях, яким пройшли всі успішні країни.
Інвестиції через приватизацію – дієвий інструмент подолання економічної кризи адже йдеться про сотні мільярди гривень сталих інвестицій в модернізацію активів та створення нових робочих місць.
За інформацією Фонду державного майна України
-
08:55Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 березня
З вечора п'ятниці на Черкащині були затяжні тривоги. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. -…
08:55 -
16:49Прозорість та підзвітність: відбулося засідання робочої групи
Засідання обласної робочої групи «Прозорість та підзвітність» відбулося в Черкаській ОВА. Говорили про моніторинг закупівель розпорядників коштів, дотримання першочерговості бюджетних витрат, реалізацію проєктів відновлення та…
16:49 -
15:31Максимальний грант: ветеран з Умані залучив 1 млн грн на розвиток власної справи
Максимальна сума підтримки від держави на розвиток. Ветеран з Умані Олександр Скрипчинський став першим на Черкащині, хто отримав 1 млн грн на розвиток бізнесу. Грант…
15:31 -
15:26На Черкащині поновили заборону продажу алкогольної продукції
З наступного понеділка, 24 березня, продаж алкогольних напоїв на території Черкаської області заборонений із 21:00 до 10:00. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Винятком…
15:26 -
15:09Тепло з дощами: синоптики попереджають про опади
У суботу на Черкащині збережеться домінування антициклону, переважатиме суха, сонячна та тепла погода. Температура вночі 1-3º тепла, вдень 13-15º, повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. У…
15:09 -
14:12Понад 470 млн грн військового збору надійшло до держбюджету від платників Черкащини з початку року
Черкаські платники податків активно долучилися до підтримки української армії, сплативши з початку року 470,5 млн грн військового збору. Це на 336 млн грн більше, ніж…
14:12 -
14:11Для дітей і дорослих з користю: у Черкасах запрацював освітньо-безпековий хаб
Черкаські рятувальники та Черкаська обласна організація Товариства Червоного Хреста України об’єднали зусилля й створили простір, де навчатимуть черкащан правилам безпечної поведінки. Про це інформують в…
14:11 -
14:05Агрогосподарства отримали майже 9 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 1 659 господарств, які беруть участь у державній програмі "Доступні кредити 5-7-9", профінансовано на 8,9 млрд грн. З 1 січня 2025 року…
14:05 -
13:57Як українському бізнесу залучити міжнародне фінансування?
Як профінансувати бізнес під час війни? Ukraine Investment Framework (UIF) – це програма від Європейської комісії, що допомагає українським підприємцям отримати доступні кредити та гранти…
13:57 -
11:50Діалог влади та бізнесу: митні пільги та новації
Основні зміни в митному законодавстві та можливості для підприємців обговорили під час 23-ї онлайн-зустрічі із підприємцями в межах діяльності платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про…
11:50 -
11:18Центри життєстійкості відкриються ще у 54 громадах
Мережа Центрів життєстійкості розширюється: ще 54 громади приєдналися до проєкту Міністерства соціальної політики України. Це означає, що вже найближчим часом у цих громадах з’являться безбар’єрні…
11:18 -
11:12На Черкащині знешкодили злочинну групу, яка торгувала важкими наркотиками
Служба безпеки спільно з Національною поліцією ліквідувала ще один канал продажу важких наркотиків та психотропів. У результаті спецоперації на території Черкаської області нейтралізовано злочинну групу…
11:12