Правда і міфи про приватизацію
На Черкащині та й по всій Україні з 2020 року триває передача державних об’єктів у приватну власність. Щороку близько сотні українських держпідприємств припиняють свою діяльність шляхом приватизації. Чимало з них отримує «нове дихання» завдяки інвестиціям, які стають ключовими для розвитку інноваційної економіки. Разом з тим, усе нове зазвичай обростає міфами та побоюваннями, аж допоки не підтвердить свою ефективність. Відтак, навколо процесу приватизації також існує чимало міфів.
Ви приватизуєте стратегічне
Насправді приватизуються виключно непрофільні для держави активи. Стратегічні активи, об’єкти безпекової та соціальної інфраструктури на приватизацію не передаються.
Усіх звільнять
Не звільнять – постприватизаційні умови містять норми захисту прав робітників – заборона на звільнення протягом певного терміну, зобов’язання збереження виду діяльності, що мотивує модернізувати об’єкти та створювати нові робочі місця.
Все буде як у 90-ті
Ні, не буде – приватизація відбувається виключно на прозорих аукціонах, з публікацією всієї інформації про активи за принципом “всі знають все” – єдиний критерій перемоги на аукціонах це найвища ціна за об’єкт на відкритих торгах.
Продаєте прибуткове
Насправді за даними СБУ у 2019 році державний сектор (96 органів управління 3600 об’єктами) приніс державі збитків на 170 млрд грн. Активи які передаються на приватизацію пронизані корупційними тіньовими схемами, є збитковими та погрузли в судах. Для залучення інвестицій на прозорих аукціонах Фонд призначає ефективний менеджмент, який знищує корупційні схеми та перетворює активи на цікаві для інвесторів.
Приватні власники зруйнують виробництво
З точністю до навпаки – витративши кошти за реальною ринковою ціною активів, власники зацікавлені в їх перетворенні на прибуткові, тому мотивовані інвестувати в модернізацію виробничих потужностей та створення нових робочих місць.
Не на часі
Під цим лозунгом зруйновано тисячі активів, які могли працювати, забезпечувати робочі місця та приносити прибутки для інвесторів і держави. На сьогодні понад 1000 державних активів вже коштують менше за кількість набраних ними боргів, і ця цифра лише зростає з часом. Приватизація – на часі, це цивілізаційний шлях, яким пройшли всі успішні країни.
Інвестиції через приватизацію – дієвий інструмент подолання економічної кризи адже йдеться про сотні мільярди гривень сталих інвестицій в модернізацію активів та створення нових робочих місць.
За інформацією Фонду державного майна України
-
14:07Знання рятують життя: класи безпеки відкривають на Черкащині
Черкаська ОВА спільно з обласною ДСНС розширює географію «Класів безпеки» в регіоні. Від початку року ще 9 таких класів запрацювали в закладах освіти. Про це…
14:07 -
10:45Втрата чутливості – погана новина: як проживати різні емоції під час війни
https://youtu.be/eIIkkYjNVa0 Споживання антидепресантів в Україні 2022 року досягло свого пікового значення, а близько 300 мільйонів гривень щомісяця українці витрачають на заспокійливі засоби з НЕдоведеною ефективністю…
10:45 -
10:22Укрпошта презентувала поштовий блок «Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель»
31 березня Укрпошта ввела в обіг новий поштовий блок «Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель», присвячений містам-героям Київщини і їхнім нескореним жителям, які одними…
10:22 -
10:17Три нові освітні серіали для державних службовців презентують на Дія.Цифрова освіта
На платформі Дія.Цифрова освіта з’являться три нові освітні серіали для державних службовців. Серія освітніх серіалів покликана навчити ефективно взаємодіяти в команді та розуміти кризові ситуації.…
10:17 -
09:57Черкащан запрошують долучатися до акції «Єдина Україна»
Вивчай історію разом з нами. Міністерство молоді та спорту України розпочинає Всеукраїнську акцію «Єдина Україна». Онлайн-проект покликаний поглибити знання з історії України, розповісти маловідомі факти…
09:57 -
09:52Синоптики розповіли, якої погоди очікувати на наступному тижні
В атмосфері виникла цікава синоптична ситуація. Тож, розраховувати на комфортну, теплу та суху погоду у найближчий тиждень не варто. Дорога циклонам у наш регіон відкрита.…
09:52 -
09:36В Україні створять Координаційний центр з психічного здоров’я
Через повномасштабну війну росії проти України, зросла кількість українців, які потребують професійної допомоги у сфері охорони психічного здоров’я. Мова йде як про військовослужбовців та ветеранів,…
09:36 -
09:15Уряд запускає грантові програми для ветеранів у межах єРобота
Ветерани та члени їхніх родин зможуть отримати гранти на запуск власної справи в будь-якій сфері. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Кабінет Міністрів України на…
09:15 -
09:08Загальні бойові втрати противника станом на 31 березня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 до 31 березня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 173360 (+460) осіб ліквідовано…
09:08 -
09:06400 днів нашої оборони від повномасштабної агресії – це колосальний шлях, – Зеленський
https://youtu.be/ovebKvJT0kE Бажаю здоровʼя, шановні українці! Чотириста днів... Чотириста днів нашої оборони від повномасштабної агресії. Це колосальний шлях, який ми пройшли. Всі разом – кожен і…
09:06 -
17:40«Мова – наша зброя», – Ігор Табурець на зустрічі з освітянами Черкащини
Черкащина першою в Україні ухвалила комплексну програму розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя області. Мовні здобутки регіону та результати упровадження програми…
17:40 -
16:40Пункти незламності на Черкащині змінюють режим роботи (ОНОВЛЕНО)
Режим роботи пунктів незламності в області змінено. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - На сьогодні на Черкащині створено 195 пунктів незламності, –…
16:40