Правда і міфи про приватизацію
На Черкащині та й по всій Україні з 2020 року триває передача державних об’єктів у приватну власність. Щороку близько сотні українських держпідприємств припиняють свою діяльність шляхом приватизації. Чимало з них отримує «нове дихання» завдяки інвестиціям, які стають ключовими для розвитку інноваційної економіки. Разом з тим, усе нове зазвичай обростає міфами та побоюваннями, аж допоки не підтвердить свою ефективність. Відтак, навколо процесу приватизації також існує чимало міфів.
Ви приватизуєте стратегічне
Насправді приватизуються виключно непрофільні для держави активи. Стратегічні активи, об’єкти безпекової та соціальної інфраструктури на приватизацію не передаються.
Усіх звільнять
Не звільнять – постприватизаційні умови містять норми захисту прав робітників – заборона на звільнення протягом певного терміну, зобов’язання збереження виду діяльності, що мотивує модернізувати об’єкти та створювати нові робочі місця.
Все буде як у 90-ті
Ні, не буде – приватизація відбувається виключно на прозорих аукціонах, з публікацією всієї інформації про активи за принципом “всі знають все” – єдиний критерій перемоги на аукціонах це найвища ціна за об’єкт на відкритих торгах.
Продаєте прибуткове
Насправді за даними СБУ у 2019 році державний сектор (96 органів управління 3600 об’єктами) приніс державі збитків на 170 млрд грн. Активи які передаються на приватизацію пронизані корупційними тіньовими схемами, є збитковими та погрузли в судах. Для залучення інвестицій на прозорих аукціонах Фонд призначає ефективний менеджмент, який знищує корупційні схеми та перетворює активи на цікаві для інвесторів.
Приватні власники зруйнують виробництво
З точністю до навпаки – витративши кошти за реальною ринковою ціною активів, власники зацікавлені в їх перетворенні на прибуткові, тому мотивовані інвестувати в модернізацію виробничих потужностей та створення нових робочих місць.
Не на часі
Під цим лозунгом зруйновано тисячі активів, які могли працювати, забезпечувати робочі місця та приносити прибутки для інвесторів і держави. На сьогодні понад 1000 державних активів вже коштують менше за кількість набраних ними боргів, і ця цифра лише зростає з часом. Приватизація – на часі, це цивілізаційний шлях, яким пройшли всі успішні країни.
Інвестиції через приватизацію – дієвий інструмент подолання економічної кризи адже йдеться про сотні мільярди гривень сталих інвестицій в модернізацію активів та створення нових робочих місць.
За інформацією Фонду державного майна України
-
17:25Шахрайство в інтернеті: як не стати жертвою псевдонадавачів грошової допомоги
Повідомити про кіберзлочинців можна за номером телефону: 0 800 505 170 (з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00) або шляхом заповнення форми на сайті кіберполіції.…
17:25 -
17:20Від Черкащини передали черговий транш підтримки рідній бригаді ТРО
Щоб завдавати ворогу непоправних втрат. +35 «мавіків» різної модифікації передали військовим 118 бригади ТрО від Черкащини. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. Черговий транш…
17:20 -
16:32У міжнародному Реєстрі збитків буде розширено перелік категорій заявників на відшкодування
Ця тема порушувалася на нараді з питань внутрішньо переміщених осіб, яка пройшла під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Ірини Верещук. Учасники заслухали презентацію голови…
16:32 -
16:15Власна справа: 20 тисяч переможців програми отримають гранти на розвиток бізнесу на 4,8 млрд грн
Визначені ще 347 переможців програми «Власна справа» за підсумками сімнадцятої хвилі. Вони отримають гранти на започаткування або розвиток бізнесу на 87 млн грн. Від початку…
16:15 -
14:47Щоб у кожної дитини були батьки: українці отримали 1400+ консультацій щодо усиновлення на порталі Дія
Через повномасштабне вторгнення росії понад 15 тисяч дітей залишилися без батьківського піклування. Багато з них залишається під опікою родичів і близьких, але є діти, яким…
14:47 -
13:25Парламент схвалив збільшення видатків для Сил оборони в цілому, а податковий законопроект підтримав за основу
Сьогодні, 18 вересня, Верховна Рада України схвалила в цілому внесення змін до Держбюджету-2024 з метою збільшення видатків сектору безпеки та оборони на 495,3 млрд грн.…
13:25 -
10:59В Україні збільшилась кількість людей, які хочуть усиновити дитину
В Україні вже зареєстровано 2100 кандидатів в усиновлювачі. Про це міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла в ефірі Національного марафону “Єдині новини”. Тоді як до повномасштабного…
10:59 -
10:06Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 18 вересня
Під час останніх тривог у межах області силами ППО та радіоелектронної боротьби знищено 16 БпЛА противника. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Він додав,…
10:06 -
09:19Студенти вперше отримують від держави гранти на навчання — через Дію
Запустили в Дії новий сервіс — державні гранти на навчання. Студенти, які вступили на контрактну форму навчання, уперше отримають фінансову підтримку від держави. Грант частково…
09:19 -
09:16У Дії триває бета-тест всеукраїнської програми Нацкешбек
Національний кешбек — всеукраїнська програма, ініційована Президентом. Купуєте товари українських виробників — отримуєте 10% від вартості покупок, це до 3 000 грн кешбеку щомісяця. А…
09:16 -
09:13Загальні бойові втрати противника станом на 18 вересня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 18.09.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 637010 (+1130) осіб ,танків ‒ 8691 (+6) од,бойових броньованих машин ‒ 17080…
09:13 -
09:09Звернення Президента України
https://youtu.be/XG6XCdwKJKo?si=J6oA1t6whDu_-0_- Дорогі українці, українки! Коротко про сьогодні. Перше – нарада щодо військового наповнення нашого Плану перемоги для України. Разом працював із військовим командуванням. Підготовлено хороший, сильний…
09:09