Понад 1300 кілометрів нових мінералізованих смуг проклали цьогоріч у лісах Черкащини

Аби знизити ризик виникнення загорань, працівники лісової галузі області розробляють та втілюють комплекси профілактичних заходів. Частина з них спрямована на недопущення загорань у лісових масивах, решта – на боротьбу з вогнем і його нерозповсюдженням на великі території.

Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги – штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Вони слугують своєрідною перепоною від вогню, аби він не розповсюджувався на більші площі лісового масиву.  Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею.

Території з молодими насадженнями, особливо хвойними, обов’язково захищаються мінсмугами. Облаштовують їх також вздовж доріг та на межі з сільгоспугіддями.

Окрім створення нових смуг, кілька разів на рік працівники лісової галузі проводять догляд за вже існуючими.

З початку 2022 року держлісгоспами Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства створено 1305 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за 4383 км існуючих мінералізованих смуг. Роботи в цьому напрямку тривають протягом усього пожежонебезпечного сезону.

Лісівники нагадують, що на Черкащині розпорядженням голови ОВА від 25.03.2022 заборонено відвідувати ліси. Це стосується і в’їзду до них транспортних засобів. Виняток – службовці, які забезпечують оборону держави, національну безпеку, охорону правопорядку та виконують лісогосподарські заходи. Це розпорядження діє на період воєнного стану задля безпеки громадян та збереження лісів від пожеж, повідомляє Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Стрічка новин