Перспективи заліснення Черкащини обговорили в ОДА

Про дієві кроки із заліснення територій області, визначення придатних під це ділянок  та збереження степових зон говорили на нараді в ОДА. У зустрічі під головуванням заступника очільника Черкащини Романа Карманніка також взяли участь представники профільних управлінь облдержадміністрації, Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства та обласного Держгеокадастру.

Цьогоріч у червні Президент України підписав Указ №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». У ньому Володимир Зеленський постановив започаткувати з 2021 року реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України».

Вже 20 липня відбулося засідання міжвідомчої робочої групи, на якій затвердили доручення для Кабміну та органів виконавчої влади щодо проведення інвентаризації лісів, зберігання лісового насіння, вирощування посадкового матеріалу, розроблення регіональних програм з масштабного заліснення.

На засіданні у Черкаській ОДА екологи, лісівники розповіли, які землі можна використати під заліснення. Науковці, які були присутні на нараді, представили проведений попередній аналіз ділянок та надали рекомендації щодо використання тих чи тих ділянок під заліснення без порушення природних екосистем.

«Лісівники вже визначили земельні ділянки, які самозаліснилися на території Черкаської області. Вже є розуміння, скільки їх, де вони розташовуються. Наразі напрацьовуємо механізм правового статусу зазначених земельних ділянок», – сказав заступник голови Черкаської ОДА Роман Карманнік.

Черкаська область згідно «Показників регіональних нормативів оптимальної лісистості території України» повинна мати лісистість 16%. Згідно інформації проєкту ФАО «Консолідація лісової політики в Україні» наша область мала 16,1% на 1 січня 2011 року.

Пріоритетним для області є збільшення відсотку лісових насаджень і водночас збереження екосистеми та її біорізноманіття.

Стрічка новин