«Патріотичне виховання має стати невід’ємною складовою у розвитку молоді», – Лариса Кошова
В області оновили склад координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді. Як працювати у цьому напрямку на обласному рівні, та як покращити ситуацію на районному обговорили нині в ОДА на засіданні ради під головуванням заступниці очільника Черкащини Лариси Кошової.
Засади розвитку національно-патріотичного виховання закладені в обласній цільовій програмі, розрахованій до 2025 року. Згідно з нею передбачається співпраця та підтримка громадських організацій, які організовують та проводять патріотичні табори чи збори, організовують фестивалі та інші заходи патріотичного спрямування. Зокрема, таких як фестиваль нескореної нації «Холодний Яр».
Цього року фестиваль проходитиме 2-4 липня у Суботові. Організатори очікують до 5-ти тисяч відвідувачів з усієї країни за зарубіжжя. На його підтримку у межах цільової програми виділили майже 600 тис. грн.
– Зараз нам важливо поглибити співпрацю з громадськими активістами не лише на обласному рівні, а й на районному, – наголосила заступниця голови ОДА Лариса Кошова. – Зокрема, варто, аби на районному рівні також діяли координаційні групи, які б опікувалися національно-патріотичним вихованням молоді у позашкільний та шкільний час. Це дозволить якісніше обмінюватися інформацією, налагоджувати контакти між організаціями та спілками, адже у цьому сила. Важливо також до цього процесу залучати учасників бойових дій, які мають реальний досвід та можуть передати його дітям.
За програмою національно-патріотичного виховання також передбачається підтримка регіональних етапів Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Нагадаємо, що в області 17 червня завершився обласний етап гри. Переможці надалі змагатимуться у Кропивницькому.
– Позашкілля – це важливий елемент виховання та розвитку дітей, – зазначила заступниця начальника обласного управління освіти і науки Оксана Сімушіна. – Черкащина мабуть одна з перших та кращих у напрямку саме націоналпатріотичного виховання. Зокрема і у закладах позашкільної освіти. Ми дбаємо про те, аби зберегти мережу там, де це потрібно, щоб молодь мала місця для розвитку та самореалізації. Також працюємо наближенням таких послуг до дитини. Відкриваємо нові заклади там, де їх ніколи не було, приміром, у Єрках чи Ірклієві. Хоча, все ж, ситуація з позашкіллям доволі складна.
-
17:14“Результат залежить від кожного”, – Ігор Табурець на обласному Конгресі місцевих і регіональних влад
Пріоритетні завдання для Черкащини відпрацювали на обласному засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України. У ньому взяли участь, зокрема, лідери районів і громад,…
17:14 -
16:14«Країна волонтерів»: Укрпошта презентує благодійну марку до Міжнародного дня волонтера
До Міжнародного дня волонтера, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». Про це інформують у головній пошті країни.…
16:14 -
15:17«Муніципальна няня»: догляд за програмою отримують 2300 дітей
В Україні зростає кількість батьків, які користуються соціальною послугою «Муніципальна няня». Станом на 1 листопада 2024 року послугою скористалися 1877 родин, догляд няні отримують 2300…
15:17 -
15:15Понад 17 тисяч робочих місць створено завдяки державній грантовій програмі
В Україні вже два роки діє грантова програма, що підтримує підприємства переробної промисловості. Завдяки їй створено понад 17 тисяч нових робочих місць. Про це повідомляють…
15:15 -
14:55Національний роумінг: що це та як його налаштувати?
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому проєкту українці можуть під’єднатися до…
14:55 -
14:26Доступні кредити 5-7-9: цьогоріч 41,4 млрд грн отримали майже 8 тисяч агрогосподарств
Цьогоріч 12072 агрогосподарства отримали 93,4 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 7 982 господарства профінансовано на…
14:26 -
13:39Програми енергетичної стійкості України
Уряд запустив пакет програм зі встановлення сонячних панелей та накопичувачів енергії для громадян, ОСББ та підприємців. Держава допомагає українцям забезпечити себе електроенергією, щоб захистити дім…
13:39 -
11:45Черкащина отримала відзнаку «Ти як» на форумі ментального здоров’я
Форум ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» триває у столиці. Захід відкрила перша леді Олена Зеленська, яка є ініціаторкою створення та впровадження Всеукраїнської програми…
11:45 -
11:29Черкащанка виборола срібло на чемпіонаті Європи з боксу
Змагання відбувалися в Сербії з 16 по 24 листопада. Участь у них взяли 190 спортсменів. Черкащину представляла Марія Маковоз. Про це повідомляють в управлінні у…
11:29 -
10:46Держбюджет-2025: охорона здоровʼя
Сфера охорони здоров’я залишається одним із основних напрямів державної політики у державному бюджеті на 2025 рік. Головними пріоритетами бюджету є створення єдиного медичного простору, забезпечення…
10:46 -
09:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 27 листопада
З тривогою через чергові ворожі атаки почалась ця доба в області. По повітряних цілях працювали сили та засоби ППО. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
09:54 -
08:54Олена Зеленська: Стійкість одного – це стійкість мільйонів
https://youtu.be/INIfRMYT1lQ?si=JNgEVuxnAcgx0oJI Перша леді України Олена Зеленська у Києві відкрила форум «Стійкість людини – стійкість системи». Захід організували в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»,…
08:54