«Патріотичне виховання має стати невід’ємною складовою у розвитку молоді», – Лариса Кошова
В області оновили склад координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді. Як працювати у цьому напрямку на обласному рівні, та як покращити ситуацію на районному обговорили нині в ОДА на засіданні ради під головуванням заступниці очільника Черкащини Лариси Кошової.
Засади розвитку національно-патріотичного виховання закладені в обласній цільовій програмі, розрахованій до 2025 року. Згідно з нею передбачається співпраця та підтримка громадських організацій, які організовують та проводять патріотичні табори чи збори, організовують фестивалі та інші заходи патріотичного спрямування. Зокрема, таких як фестиваль нескореної нації «Холодний Яр».
Цього року фестиваль проходитиме 2-4 липня у Суботові. Організатори очікують до 5-ти тисяч відвідувачів з усієї країни за зарубіжжя. На його підтримку у межах цільової програми виділили майже 600 тис. грн.
– Зараз нам важливо поглибити співпрацю з громадськими активістами не лише на обласному рівні, а й на районному, – наголосила заступниця голови ОДА Лариса Кошова. – Зокрема, варто, аби на районному рівні також діяли координаційні групи, які б опікувалися національно-патріотичним вихованням молоді у позашкільний та шкільний час. Це дозволить якісніше обмінюватися інформацією, налагоджувати контакти між організаціями та спілками, адже у цьому сила. Важливо також до цього процесу залучати учасників бойових дій, які мають реальний досвід та можуть передати його дітям.
За програмою національно-патріотичного виховання також передбачається підтримка регіональних етапів Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Нагадаємо, що в області 17 червня завершився обласний етап гри. Переможці надалі змагатимуться у Кропивницькому.
– Позашкілля – це важливий елемент виховання та розвитку дітей, – зазначила заступниця начальника обласного управління освіти і науки Оксана Сімушіна. – Черкащина мабуть одна з перших та кращих у напрямку саме націоналпатріотичного виховання. Зокрема і у закладах позашкільної освіти. Ми дбаємо про те, аби зберегти мережу там, де це потрібно, щоб молодь мала місця для розвитку та самореалізації. Також працюємо наближенням таких послуг до дитини. Відкриваємо нові заклади там, де їх ніколи не було, приміром, у Єрках чи Ірклієві. Хоча, все ж, ситуація з позашкіллям доволі складна.
-
15:57«Пліч-о-пліч»: на Уманщині визначили переможців другого етапу змагань
На Уманщині вже визначили 141 переможця територіального етапу змагань шкільних ліг «Пліч-о-пліч». Про це інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. Нещодавно футзальні баталії…
15:57 -
15:53Авторів Черкащини запрошують подавати заявки на видання своїх книг
Власні твори на розгляд експертної ради з питань розвитку книговидавничої справи в Черкаській області можна подавати до 1 травня. Про це повідомляють в управлінні культури…
15:53 -
15:29Міжмуніципальне співробітництво: результати територіальних громад Черкащини у 2024 році
На Черкащині упродовж 2024 року активізували роботу з налагодження міжмуніципального співробітництва територіальних громад області. Результатами проведеної роботи поділилися у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, за…
15:29 -
14:37Гранти на переробку: у 2024 році виробники отримали майже 1,8 млрд грн підтримки
У 2024 році за програмою «Гранти для переробних підприємств» держава виплатила 375 грантів на суму 1,788 млрд грн. Зокрема Міністерство економіки перерахувало 900,9 млн грн…
14:37 -
13:01Не тільки інвалідність: інші цілі проведення оцінювання експертними командами
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338 впроваджується новий процес оцінювання повсякденного функціонування особи з 1 січня 2025 року на заміну медико-соціальної експертизи. Мета…
13:01 -
10:31Як «Земельний банк» запустив прозорий ринок суборенди державних сільгоспземель
У Фонді державного майна України розповіли про результати втілення проєкту «Земельний банк» за перші три місяці діяльності. За цей період проєкт вже приніс 343,7 млн…
10:31 -
09:1425 тисяч українців навчалися цифрової грамотності в освітніх хабах
Понад 25 тисяч громадян з 22 областей країни пройшли навчання в бібліотеках — Хабах цифрової освіти у 2024 році та опанували цифрові навички. Мінцифра й…
09:14 -
09:12Впровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування особи
Реформа МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування — це не лише зміна застарілої системи, а початок масштабного процесу трансформації державної підтримки для людей з інвалідністю…
09:12 -
09:05Загальні бойові втрати противника станом на 2 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.01.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 792170 (+1370) осіб,танків ‒ 9676 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 20056 (+13)…
09:05 -
07:49Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 січня
Ніч в області минула з тривогами через ворожі БпЛА. П'ять з них наші оборонці успішно перетворили на брухт. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
07:49 -
16:03Від оборонки та цифрових шлюбів до номінації Time: Мінцифри у 2024 році
Україна на п’ятому місці серед 193 країн за якістю цифрових держпослуг, сервіс Шлюб онлайн у списку найкращих винаходів, за версією TIME, оборонний кластер Brave1 виріс…
16:03 -
13:20Усі пріоритетні видатки профінансовано, – Денис Шмигаль
Під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо виконання державного бюджету та основних показників економічного й соціального розвитку. - Рік завершуємо впевнено. Державний бюджет…
13:20