Обличчя пам’яті. Черкащанам презентували фотопроект за участі родин загиблих Героїв (ФОТО)

Сьогодні, на День пам’яті за захисниками країни в Художньому музеї відбулася презентація проекту фотографа Ігоря Єфімова  “Обличчя пам’яті”, в якому взяли участь 30 родин загиблих черкаських бійців.

Ініціаторами стали черкаська організація “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО”, зокрема голова громадської організації Олена Ложешнікова. Організаційний партнер проекту – Управління комунікацій Черкаської ОДА.

– Ця виставка присвячена родинам, які втратили своїх рідних чоловіків через війну. Батьки, дружини і діти воїнів зображені на світлинах. Вони сфотографовані у кітелі Збройних Сил України. Мундир один для всіх, як символ спільної для країни втрати, адже трагедія торкнулась і родин, і друзів, і сусідів, це травма, що об’єднує весь український народ. Військовий кітель у кадрі нагадує, що війна триває, – розповів автор Ігор Єфімов.

“Але триває і життя. Тому на кількох фотографіях присутні квіти, що здавна у мистецтві уособлювали прекрасне, та, водночас, швидкоплинне життя. Зрізані квіти – як метафора обірваних життів, що дали можливість нам насолоджуватись миром та красою.

Однак, найважливіше у представлених роботах – обличчя тих, хто втратив найрідніших. Обличчя, які пам’ятають своїх Героїв та їхній подвиг. Обличчя, що оголюють серця, сповнені болю та жалю. На портретах видно, що всі по-різному переживають цю страшну травму. Однак, неможливо не помітити і відбиток горя, що червоною лінією проходить через всі світлини.

Родини загиблих взяли участь у виставці заради пам’яті про близьких. Навіть у підписах під фото вони вирішили вказати лише свої імена, бажаючи акцентувати увагу саме на героях, яких втратили. Для них важливо, щоб люди дізналися, де вони воювали, як загинули. Щоб інші також пам’ятали та цінували віддані життя заради миру в країні.

Ці фотографії покликані віддати шану незбагненному подвигу та не дати забути воїнів. Але світлини також повинні допомогти пам’ятати про тих, хто продовжує жити завдяки загиблим героям”, – йдеться в описі.

Переглянути фото можна протягом трьох тижнів на 3 поверсі Обласного Художнього музею.