Обласний Конгрес місцевих і регіональних влад відбувся на Черкащині
Безпека, економіка, освіта. Актуальні питання життєдіяльності Черкащини обговорили на обласному засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Він зібрав учасників онлайн і офлайн.
На початку заходу керівники громад області отримали роз’яснення про корпоратизацію комунальних підприємств. Зокрема, від співавтора закону, народного депутата України Олексія Мовчана. Як він наголосив, мова не лише про технічну зміну форми господарювання, а й про запровадження принципів прозорості, підзвітності й ефективності.
Далі присутні обговорили реформу освіти, зокрема, старшої школи. Замість традиційного формату навчання, в Україні впроваджують систему профільних ліцеїв. Такі заклади мають стати базою для поглибленого вивчення предметів, відповідно до інтересів і планів учнів у виборі професії.
— Ми маємо бути в комунікації з батьками, учнями, в цілому з жителями громад, — наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. — Важливо пояснювати їм, що реформа не стосується початкових шкіл та не має на меті закриття гімназій. Змінюється лише структура старшої школи: учні профільної школи, а це 10-12 класи, навчатимуться окремо від початкової та, за кращого сценарію — від 5-9 класів. Ця реформа – не лише адміністративне рішення, а й стратегічний крок до якісної, орієнтованої на потреби учня освіти, яка дає можливість кожному розвиватися в обраному напрямі.
Процес трансформації старшої школи в профільні ліцеї має завершитися 1 вересня 2027 року. Нині громади формують перспективні плани мережі своїх освітніх закладів.
Їхні представники на конгресі поділилися досвідом. Зокрема, заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна розповіла про 2 освітні проєкти в обласному центрі.
— Нині працюємо над створенням військового ліцею, — зауважила вона. — Зважаючи на нинішню ситуацію в країні, важливо, щоб діти мали не лише теоретичні знання, а й практичні навички. Ми хочемо набрати на конкурсній основі 150 учнів, з 8 по 11 клас. З 1 вересня заклад буде розміщено на базі однієї зі шкіл, але в майбутньому плануємо, щоб він був окремо. Ще у пріоритеті створення наукового ліцею шляхом реорганізації Черкаського фізико-математичного ліцею.
Про проведення освітньої реформи у Шполянській громаді розповіла заступниця міського голови Ірина Каландирець.
— Нині проводимо оптимізацію закладів освіти, — пояснила вона. — Працюємо над створенням одного профільного академічного ліцею без початкової школи. У ньому навчання продовжать близько 50% випускників 9 класів. Також плануємо провести реорганізацію малокомплектних шкіл.
За підсумками обласного засідання, сформовано подальшу “дорожню карту” для роботи за профільними напрямами.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
13:08Симоненківська премія 2025: стартував прийом робіт
Розпочався прийом творчих робіт на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка. Про це інформують в управлінні культури і охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Триватиме…
13:08 -
12:10єОселя: майже 3 тисячі українців отримали кредити на житло з початку року
Цьогоріч вже 2 953 українські родини отримали кредити на придбання власного житла за програмою доступної іпотеки єОселя. Загальна сума кредитів за цей період становить 5,4…
12:10 -
11:40Ветеранський спорт: стартувала програма підтримки
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали третій етап прийому заявок на участь у програмі Ветеранський спорт. Ця ініціатива надає можливість…
11:40 -
11:01Племінна справа: на Черкащині атестували сільськогосподарські підприємства
Сільськогосподарські підприємства Черкащини пройшли атестацію на отримання статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Експерти провели огляд та…
11:01 -
10:24Прохолода з Балтики: синоптики про погоду в області на початку липня
На Черкащині 1 липня прогнозують температуру повітря нижчу від кліматичної норми, а також можливі короткочасні дощі. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
10:24 -
10:00Держава підтримує постраждалих від збройної агресії рф
Повномасштабна агресія рф завдала і продовжує завдавати українцям біль та втрати. Серед загиблих та постраждалих від злочинів ворога — цивільні працівники, енергетики, комунальники, працівники органів…
10:00 -
09:39У Смілі долають наслідки ворожої атаки
На Черкащині координують зусилля задля допомоги Смілі. Щоб послідовно долати наслідки російської атаки по місту. План дій узгодили на нараді під головуванням начальника ОВА Ігоря…
09:39 -
09:20Звернення Президента України
Дорогі українці! Кілька речей за цей день. Перше – перед новими перемовинами у Європі готуємось дуже ретельно. Провів нараду сьогодні з нашими військовими, з міністром оборони.…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 1 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 020 980 (+970) осіб; танків ‒ 10 983 (+3); бойових…
08:45 -
16:36Як учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію
Учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію. Доступно 98 професій та понад 400 програм. Популярні напрями: психологія,…
16:36 -
16:05До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес: стартує грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”
Ветерани, ветеранки, їхні сім'ї та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” та отримати від 600 тис.…
16:05 -
14:33За тиждень підприємці отримали 408 пільгових кредитів на 1,5 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 408 пільгових кредитів на загальну суму 1,5 млрд грн, зокрема,…
14:33