Навчання з реалізації ветеранської політики провели в області
Інтенсивні зустрічі, плідні дискусії, обмін досвідом. На Черкащині завершилася серія тренінгів «Реалізація ветеранської політики. Реінтеграція ветеранів у громади».
Залучили до навчань представників органів місцевого самоврядування, фахівців соціальної та медичної сфери, представників громад із всіх районів області, які є відповідальними за реалізацію ветеранського напряму та працюють із захисниками та членами їхніх родин. Загалом навчаннями охопили понад 500 учасників.
Тут налагоджували співпрацю між громадами, обговорювали найбільш дієві інструменти та практики допомоги й підтримки ветеранів, членів їхніх родин, сімей загиблих захисників і зниклих безвісти.
– Ветеранська політика – це не демагогія чи дискусії, це має бути конкретний інструмент закриття потреб кожного ветерана та членів його сім’ї , – наголосила перша заступниця очільника Черкащини Наталія Кравченко. – Нам важливо напрацювати чіткі інструменти для реінтеграції ветеранів саме на рівні громад, вміти вибудувати ефективну комунікацію. Важливим є створення ветеранських просторів на місцях. Це – «must have» в комплексній реінтеграції. Цим питанням зараз опікуємося.
Проводила тренінги та ділилася досвідом регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль.
– Мета тренінгів – навчитися допомагати, чути і бути корисними, виходячи з тих можливостей і ресурсів, які є в конкретній громаді, і адаптовуючи їх до тих категорій, що потребують допомоги, – відзначила Вікторія Шепіль. – Адже система підтримки і супроводу ветеранів та членів їхніх сімей, сімей загиблих і зниклих безвісти постійно потребує удосконалення. Завдяки тренінгам плануємо продовжити навчання каскадним методом всіх дотичних служб і фахівців.
Відзначимо, задля інформаційної допомоги ветеранам, членим їхніх родин, сім’ям загиблих і зниклих безвісти, в області запустили сайт “Черкаський вимір”. Платформа містить алгоритми пошуку зниклих безвісти, набуття статусу ветерана війни, переліки пільг як державного рівня, так і в розрізі наших тергромад, медична допомога та реабілітація, пенсійне забезпечення, професійна освіта, започаткування власної справи, грантові можливості та багато інших інструментів.
Нагадаємо, про реінтеграцію ветеранів і створення нових робочих місць для них йшлося під час Черкаського міжнародного економічного форуму.
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12